Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért lett divat Pest megyében...

Miért lett divat Pest megyében a 30-40 éves emberek "bácsizása" meg "nénizése" huszonévesek szájából?

Figyelt kérdés
2019. márc. 21. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem lett divat. Engem még soha nem nénizett le senki.
2019. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem megszólításban, hanem amikor emlegeted. A néni a pénztárnál (aki kb. 40 körüli lehet) vagy a portás néni (aki szintén nem öregasszony)
2019. márc. 21. 21:53
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Tudom huszonévesekre kérdezel én meg 16 vagyok. Én használom és a 30 alatti ismerőseim nagyrésze is. Nem csak Pest megyében van így.

Nem hiszem hogy ez divat, csak olyan kézenfekvő hogy nem Úrnak vagy Fiatalembernek stb hívjuk, hanem bácsinak. Szerintem teljesen normális kifejezés, nem kell megsértődni rajta. Még a 28 éves tanáromat is bácsizom pedig ő nem öreg, csak közvetlen, jó kapcsolata van az osztállyal ezért túl formális lenne az hogy Tanár Úr :)

2019. márc. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Elmaradott, iszonyat ostoba, primitív generáció. Budapesten meg aztán igen sok a betelepült mucsai...
2019. márc. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Pontozzatok le, de szerintem egy középkorú emberre már fiatalként lehet mondani, hogy néni meg bácsi.


Szerintem amúgy pont az ilyen megnevezések, üdvözlések terén (magázódás, tegeződés) eléggé elmaradott a nyelvünk és a mai fiataloknak sokszor nem ugyanazt jelenti mint a "régieknek".


Mi például 20-30 éves fullos csajokra is mondjuk haverokkal, hogy nézd milyen csinos néni.

2019. márc. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Na, mesélj, Téged mikor/miért "bácsiztak" le? :D
2019. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:
Szerintem gyerekkorból megmaradt szokás, egy kisgyereknek szinte mindenki néni és bácsi. Ugyanilyen a csókolommal köszönés is.
2019. márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tozser ***** válasza:

Megszólitásnál a "néni" vagy a "bácsi" a tiszteletadás egyik formája, szerintem.

DE,épp ugy elitélem azt is aki egy nálánál idősebbet "per-tu", azaz simán letegez, az helyet hogy "magázná".

Valahogy furcsa amikor egy tini vagy egy húsz+ éves eladó azt mondja egy 50 évesnek hogy "Na, mit kérsz?"

2019. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:
Lehet a tisztelet vagy kedvesség, csak nem a kérdésben szereplő 30-40 éves emberek esetében.
2019. márc. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rólam nemrég az Intersparban egy huszonéves párból a pasas mondta, "na engedjük a pulthoz a nénit", holott 42 éves vagyok és ráadásul / legalábbis egyelőre /fiatalos a külsőm.

Egyik nap egy szintén huszonéves apuka mondta a kislányának a buszon, mikor felszálltam: "gyere arrébb, hogy elférjen a hölgy". Azért ez csak normálisabban hangzik, nem?

Ledegradálónak találom, hogy aki már elmúlt 30 éves, ráadásul aktív, dolgozó ember, és ebben a korban még életet is tud adni, azt így öregítik. 70-en felül még oké.

Gyereknek mindenki bácsi és néni, aki szülei korú, még a huszonéves is, az rendben is van.

2019. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!