Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Jogosan kér el pénzt a wc...

Jogosan kér el pénzt a wc használatáért a vendéglátós?

Figyelt kérdés

Egyszer valaki azt mondta,mivel Itthon általában nincsenek nyilvános wc-k, a fát,bokrot lehugyozni pedig nem legitim, ezért a vendéglátós helyekre be lehet ilyenkor menni wc-re,anélkül,hogy az ott dolgozó pénzt kérne el érte. Nem egyszer volt az az élményem mégis,hogy vagy ki van írva,hogy nem fogyasztó vendégeteknek ennyi és ennyi, vagy pedig szóban mondták,hogy 200ft-ért használhatom, vagy pedig nem is használhatom(mert nem vagyok vendég).


Ha jogosan kérnek el pénzt, akkor mégis mit tudok tenni,ha bent vagyok a belvárosban és hív a természet ?



2019. ápr. 15. 11:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
30 évvel ezelőtt, és most is kérek egy kávét. Ennyi.
2019. ápr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Jogosan. Fizetsz.
2019. ápr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem kérne pénzt, oda járna az összes hajléktalan, akkor pedig a fizető vendégek lennének - joosan - felháborodva. Szinte mindenhol kérnek az utcáról betérőtől pénzt.
2019. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
Ha megfordítod a dolgot, és elképzeled, hogy kocsmád/éttermed van és boldog-boldogtalan beesik hozzád az utcáról, hogy wc-zzen, akkor lehet jobban megérted a másik oldalt.
2019. ápr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Persze,ez a része érthető is.

Csak az nem,hogy mit csináljon az ember,ha bent van a városban és rájön a szükség? Párizsban vannak például egészen tágas nyilvános wc-k,ami érzékeli,ha kimész és fertőtlenít maga után ( most meg nem mondom,hogy milyen hatékonysággal). Egy bizonyos perc után magától kinyílik,így nem költöznek bele hajléktalanok és drogosok,de dugni se lehetne buli után benne.


Ez például egy alternatíva. De én fasziként azzal is kibékülök,ha nem büntetnek meg azért,hogy levizelek egy bokrot (persze fényes nappal azért kölcsönösen zavarjuk egymást az arra járókkal),de már ez is valami.


Az,hogy 200ft-ot fizessek minden vizeléskor,nem tudom elfogadni. Nem is biztos,hogy találok nyitva épp azon a környéken olyan helyet (nyitva), a kávéra meg este 10kor például nincs is semmi szükségem.

2019. ápr. 15. 12:51
 6/27 anonim ***** válasza:
70%
Erre csak azt tudom mondani, hogy tartsd vissza, míg hazaérsz. Néha-néha persze előfordul, hogy nagyon kell, vagy olyan helyre mész ahol belatható időn belül nincs, pl hosszú buszút. Ilyenkor kicsengeted a 200 Ft-ot. De ez félévente kb 1 alkalom.
2019. ápr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg az lenne a jó, ha egy adott városban, ha wc-re bemész és fizetsz,akkor kapnál egy kupont, amit kajára vagy más célra felhasználhatsz, illetve fordítva, kajáért/beléőért, ha fizetsz akkor wc-re is használhatnád, nem feltétlen ugyanazon a helyen.
2019. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
30%

Bevásárlóközpontokban ingyenes.

A legtöbb ember nincs annyit egyhuzamban az utcán, hogy ez ekkora gondot okozzon. Megy az ember vásárolni, intézkedni, akkor azért talál olyan helyet, ahol van wc, vagy éhes, szomjas és eleve beül valahova enni, inni, ahol van.

Egyébként nálunk van, vidéki nagyváros. Van legalább egy a belvárosban, amit már láttam. És van egy szintén a belvárosban lévő mélygarázsban is, amit bárki használhat, nemcsak az, aki ott parkol. De szokott lenni autóbusz állomásokon is. Egyébként ezek is általában fizetősek, úgyhogy inkább bemegyek egy szép kávézóba, étterembe és iszom valamit, meg kicsit kikapcsolok, amíg ott vagyok.

2019. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
23%
Corvin pláza, fizetős. 130centi felett. 5 éves fiam fizetni kellett volna. De most hogyan intézze el egyedül? Nem tudja egyedül lehuzni azt a nadrágot.
2019. ápr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

A bevásárló központokon kívül és vidéken is van turista forgalom és ott sajnos szerintem ez probléma.

Én egy turisztikailag jelentős városban élek,de azt kell mondjam hogy a wc kérdés elég problémás.

Pl: van ugyan nyilvános wc egy parkban, de nincs nyitva csak akkor, ha valami rendezvény is van. A legjobb,hogy azt hiszed odaértél, akkor végre.. , nade nem.., sőt ez még rosszabb,mintha nem is lenne:)

2019. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!