Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Facebook-on írt levelet illik...

Facebook-on írt levelet illik aláírni vagy nem illetlenség ha nem írom alá?

Figyelt kérdés

Ha pl ír valaki egy ismerősnek vagy egy idegennek (egy hirdetés miatt pl) egy LEVELET (vagyis nem chatel) FB chat-en, akkor is alá kell írni (pl Üdvözlettel, Gipsz Jakab) ?


Ha nem írom alá (mivel a FB úgyis kijelzi, hogy ki vagyok) az illetlenség?



2019. ápr. 16. 22:08
 1/6 Alain Delon ***** válasza:
100%
Tényleg van olyan a Facebookon, hogy levél?
2019. ápr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem írom alá az ilyen üzeneteket, ott valahogy hülyén jönne ki. Úgyis látja, hogy mi a nevem. Hivatalos hangvételű levelet Facebookon küldök, az aláírás inkább ahhoz passzolna.
2019. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
jav.: *nem Facebookon küldök
2019. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a végére nem szükséges. Viszont akárhányszor kaptam spamet a levél elejében benne volt a küldő neve.

pl:Szia! Gipsz Jakab vagyok az xy cég képviselője...


Ha nem teljes, hivatalos neved van kiírva, vagy alapból valami hülyeség a felhasználó neved szerintem illik és profibb a rendes neved kiírni akár a levél elején akár a végén.


Igaz nem teljesen ilyen szituáció de egyszer egy előadás közben rámírt valaki, profilkép, bármilyen elérhető információ nélkül "Vöröshajú Pumukli" kaliberű felhasználónévvel, hogy légyszike írjam már fel a katalógusra. Meg sem kérdeztem ki az csak rávágtam, hogy nem.

2019. ápr. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alain Delon ***** válasza:
50%
Kerestem, de nem találtam a Facebookon olyat, hogy levélírás.
2019. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem írom alá. E-mailben alászoktam .jrni, ha nem olyan túl közeli szeméálynek írok,de ha több e-mailt váltunk nem írom alá a nevem,látja az illető kitől kapja.Persze mint mondtamez közeli személyekre vonatkozik.Amikor a tanáraimnak kellett írnom ügyeltem a hivatalos megszólításra, elköszönésre, aláírásra is.
2019. ápr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!