Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik virágot adni egy férfinak?

Illik virágot adni egy férfinak?

Figyelt kérdés
Mindegy, hogy családtag, barát, kolléga vagy nevelő, de ha úgy gondoljátok hogy csak bizonyos esetekben, akkor írjátok le a helyzetet is.
2019. ápr. 18. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Az illem ezt nem szabályozza, de szokatlan férfinak virágot adni...
2019. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Kolleganőktől kaptam mikor eljöttem. Páran a többiektől függetlenül ajándékoztak meg, velük jobb kapcsolatom volt. Amúgy volt közös buli is, sírás-meg ilyenek. 64f.
2019. ápr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Idősebb ferfiaknak szoktak en ugy tudom monden gond nélkül, vagy ha tanárod volt, avagy mint maga a diak te kapod srácként, az is tok okés. Baratom szerint a virag nem ferfiaknak valo, csak úgy, alkalom nelkul, de nem utasitana el illedelmessegbol. Es ugyanugy sok fiatal ferfi ismerősöm van aki nem tud mit kezdeni a helyzettel ha viragot kap, meglepetes, de nem tud neki ugy örülni. Tehat egy pasinak, huszoneves sracnak az nem egy olyan meglepetes, vagy ajandek aminek örül, inkabb fura erzes.

De en persze no vagyok, csak ismeroseimre hagyatkozom.

2019. ápr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:
18%

Férfiként azt mondhatom, mi férfiak nem annyira szeretjük a virágokat, persze én is megnézek egy szép virágot, de ez csak ennyi. Azért veszünk a nőknek virágot, mert tudjuk, hogy szeretitek. :)


Egyszer kaptam én is és tényleg kedves volt kedves volt és nyilván nem utasítja vissza az ember, de egy csokibonbon is jobb bármelyik férfinak, legfeljebb odaadja a feleségének.

2019. ápr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
Esetleg (most olvasom) kollégának vagy tanárnak még okés.
2019. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ballagásra is illik, születésnapra is lehet.

De nem kell nagy vagy sok virág - inkább legyen mellé valami ajándék.

2019. ápr. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én maximum ballagásra tudom elképzelni.

Illetve esetleg még akkor, ha tudom, hogy az illetőnek pl a növénytartás, virágok a hobbija. De abban az esetben viszont valami cserepes virágot vennék neki.

Volt amúgy egy ilyen fiú osztálytársam, aki élt-halt a kaktuszokért, egész gyűjteménye volt belőle otthon. Egyszer pont őt húztam ki, az osztálykarácsonyon, egy kis cserepes kaktuszt vettem neki. Nagyon örült neki, később mindig mutatott képeket, hogy milyen szépen nő, virágzik :D

2019. ápr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!