Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bolti eladóknak tiltják a...

Bolti eladóknak tiltják a vevőkkel a tegeződést?

Figyelt kérdés

Mármint arra lennék kíváncsi, hogy létezik-e olyan ismérv, miszerint valahol valamilyen üzletben az ott dolgozóknak azt tanítanák, hogyha egy vevő (korosztály alapján egyenrangú) tegezőleg beszél, akkor is konzekvensen magázódjanak.

Elég fura helyzetek szül, mert vannak olyan boltok, ahol magázva köszönök hölgyeknek és ők tegeznek, aminek amúgy férfiként nagyon örülök és akkor tegeződős a beszélgetés. De sajnos futottam bele olyanba, hogy szinte tüntetőleg magáz. Van, ahol ezt szabályba is foglalják?



2019. ápr. 24. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Megtiltva nincs a tegezödés, de van, aki nem akar minden vevövel haverkodni, és akkor marad a konzekvens magázódás mindenkivel
2019. ápr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs megtiltva. Kor szerint köszöntem a vevőknek, amikor eladó voltam. Persze ha egy velem korú ember magázott, őt visszamagáztam. Merthát ugye jobb esetben a vevő köszön először amikor bemegy a boltba...
2019. ápr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
"Merthát ugye jobb esetben a vevő köszön először amikor bemegy a boltba..." - pont ezért furcsállom, hogy tegezve köszönésre egy rideg "Jó napot" magázás az eladói reakció.
2019. ápr. 24. 20:42
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Az eladónak joga eldönteni, hogy akar-e a vevökkel, vagy az adott vevövel tegezödni, ezért a visszaköszönéssel azt jelzi, hogy ezt nem szeretné - és ilyenkor neked illik ezt tiszteletbent tartani.
2019. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

>> furcsállom, hogy tegezve köszönésre egy rideg "Jó napot"


Te hogy merészelsz letegezni egy ismeretlen felnőtt embert ?

2019. ápr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
5 Úgy, ahogy te.
2019. ápr. 25. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Úgy lapszélen annyi érdekességet azért megjegyeznék, merészelés(!!!!) ide udvariasság oda, hogy a bolti eladóknak egy állandó "démon" ez a "vevőnek mindenben igaza van" és rengeteg köcsögséget be kell nyelniük és nem szabad visszaszólniuk. Namost ehhez képest az, hogy én, fiatal férfiként a szintén fiatal nőket/férfiakat tegezve köszöntöm, szerintem egy ártalmatlan dolog, annál is inkább, hogy soha nem vagyok lekezelő, soha nem vagyok "köcsögvevő" soha nem éreztetem, SOK MÁSSAL ELLENTÉTBEN, hogy "te vagy énrtem stb". Tényleg egyszer sem voltam fölényes vagy lekezelő. Nekem csak a közvetlenség és a mai modern világ egyik velejárója, hogy tegeződünk, hacsak nincs ordas korkülönbség, vagy nem egy hivatali/hatósági dologról beszélünk.

Tehát egy bolti eladó részéről ez a távolságtartó, kioktató, önkéntes illemtanárkodás inkább taszító és adott esetben a vevő simán érezheti scheggfejságnek és továbbállhat. Nem hinném, hogy a boltoknak is ez lenne az érdeke, hogy a kardotnyelt eladók ezzel a rideg viselkedéssel elriasszák a vevőket.

2019. ápr. 25. 06:58
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

ma 06:00-os: egy internetes forumon a tegezés a megszokott, a valós életben, üzletekben vagy hivatalokban még mindig a magázás az alap. Ettöl eltérni lehet, de nem kötelezö, és két feltétele van: elöször is a vevö kezdeményezheti csak, másodszor az eladónak is bele kell egyeznie, ez saját döntése.

Szóval két teljesen különbözö heylzetröl van szó, remélhetöleg képes vagy felfogni!

2019. ápr. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezö: a boltokban az az alapvetö szokás/illem, hogy - mivel idegenekröl van szó - magázzák egymást.

Az, hogy sokan ezt nem tartják fontosnak, más téma, és magánügy.

Te valószínüleg tényleg csak laza valaki vagy, de ezt az eladó még nem tudhatja a köszönésedböl, azonban rengeteg vevö, aki tegezni kezdi az eladót, utána kifejezetten bunkó, lekezelö lesz, nöi eladó esetében meg sokszor tolakodó is. Ez nagyrészt indokolja, miért ragaszkodhat az eladnó a magázáshoz, föleg, ha netán még kezdö, fiatal, gyakorlatlan és nincs meg a kellö rutinja és önbizalma leállítani a személyeskedö, tolakodó vevöt.

Szóval ezt ne magad elleni akciónak vedd, hanem részéröl önvédelemnek.

Ha többször jársz az adott üzletben, és megismer az illetö, akkor késöbb lazíthat ezen, de az sem kizárt, hogy neki fontos a távolságtartás.


Én idösebb korosztály vagyok, ennek ellenére nincs kifogásom a letegezések ellen, viszont mág emgvan a rutinom leállítani a túl szemtelen embereket. Ez ezelött 20 évvel még nem volt meg nálam sem, akkor én is jobban ragaszkodtam a szigorúbb formákhoz.

2019. ápr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Andizsuzsi ***** válasza:
74%

"eladók ezzel a rideg viselkedéssel"


Ezt úgy hívják, hogy udvariasság. Mert bár a világ kétségtelenül az általános tegeződés felé halad, pillanatnyilag még az az általános illemszabály, hogy amennyiben nem magánemberként szólítasz meg egy felnőttet, akkor magázod. Ebből a szempontból a bolti eladó fikarcnyit sem különbözik az okmányirodai ügyintézőtől, az intézkedő rendőrtől vagy a sürgősségin ellátó orvostól.

Ha a bolti eladó meg akar maradni a magázódásnál, azt fogadd el.

2019. ápr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!