Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell jó étvágyat kívánni...

Miért kell jó étvágyat kívánni, egy jó étvággyal evő embernek?

Figyelt kérdés
Tudom az udvariasságról beszélünk, habár egy túlsúlyos ember eleve udvariatlannak gondolja, ha így köszöntik. Akinek pedig van étvágya, annak minek kívánni?

2019. ápr. 30. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Diákkoromban, ha valaki "Jó étvágy"-at kívánt, az vót a válasz, hogy "Vót, amíg bele nem ugattá'".
2019. ápr. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Én pincér vagyok, naponta nagyon sokszor kiejtem ezt a szót :D de ezen még sohasem gondolkodtam el.
2019. ápr. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
83%
Nem kell.. ha alapból nincs étvágyad, azon egy "jó étvágyat" sem segít.
2019. ápr. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
50%
Azért, hogy tudja azt mondani: Volt.
2019. ápr. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Társadalomban élünk, a köszöntés udvariassági formula, amiről nem te döntöd el, hogy udvarias-e. Ezt egy autista is megjegyezheti magának, és válaszolhat bólintással is, ha teli a szája.
2019. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
9%
Azért kell jó étvágyat kívánni mindig ha miért jutnak azt kell mondani hogy tojja a tojást vagy amiért az ég kék és a fű zöld és nem fordítva
2019. máj. 1. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom kérdező, de én se sok értelmét látom ennek a kifejezésnek. Már csak azért sem, mert pl munkahelyen eszek, és valaki elmegy mellettem, azt mondja jó étvágyat, nekem meg tele van a pofám, és nem tudom megköszönni. Aztán jön, hogy JÓÉTVÁGYAAAAT! Amikor lenyelem, tájékoztatom, hogy épp tele volt a pofám. És ez majdnem minden nap előfordul. Full felesleges köröket futunk vele.
2019. máj. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 TappancsMancs ***** válasza:
29%
Ezt nem magyarázni kell, mert nem valami extra céllal mondjuk és nem is extra esetben, tehát nem azért mert nincs étvágya és mi azt kívánjuk neki, hogy jajj legyen már neki jó étvágya. Nem szó szerinti közlés. Ez egy kedves gesztus.
2019. máj. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

>> JÓÉTVÁGYAAAAT! (...) ez majdnem minden nap előfordul

Hát aki korpa közé keveredik, azt megeszik a disznók.

2019. máj. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a kifejezés. És szerintem a szokás is.

Otthon családi ebédnél, ünnepekkor szoktuk mondani össznépileg, de ahogy előttem is irták egy munkahelyi étkezdébe amikor van 20 perced kajálni és az alatt 20x kivánnak és tele szád....teljesen értelmetlen. Én nem szoktam, hagyom nyugodtan enni a kollégát, mégis engem néznek bunkónak.


Szóval szerintem egy régi hagyomány ami nem "passzol" a modern rohanó világba/evéshez.


Amúgy arra gondolok hogy nem is az "étvágyat kivánjuk" konkrétan, hiszen az van, hanem inkább az evést. Hogy legyen. Csak az bután hangzana hogy "egyél jót" vagy "egyél sokat".

Vagy lehet azért kivánunk "jó étvágyat" hogy ami a másik előtt van azt jó étvággyal tudja megenni még akkor is ha rossz. Mint a "jó egészséget" vagy a "sok szerencsét".

Ezeket se tudod befolyásolni, csak igy jelzed a másik felé hogy "támogatod"

2019. máj. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!