Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek miért kínos egyes...

Szerintetek miért kínos egyes embereknek hogy a hitükről kell beszélniük?

Figyelt kérdés
Voltam egy találkozáson,és már nem tudom,hogy de valahogy szóba jött a vallás/hit....és tökre kínos volt beszélni erről nem tudom miért...

2019. máj. 12. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek az emberek félnek elmondani a véleményüket. Félnek, hogy majd azok után mit fognak róluk gondolni a többiek.
2019. máj. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
E szerint nem igazi hívők: zavarja őket a saját hitük.
2019. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Olvasgasd el, hogy itt a nem hívők hogy nyilatkoznak a hívőkről. A valláskárosult a legkedvesebb jelző. Nem mindenki szeret (sőt a legtöbb ember nem szeret) konfrontálódni, inkább kerüli az olyan helyzeteket, amiben vagy nem tudja, hogyan fogják megítélni, vagy tudja, hogy negatívan ítélik meg.
2019. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Tudod, Andizsuzsi: Jézus ezt megmondta előre.

Ha te igaz hívő vagy, akkor lesz, aki leszól a hited miatt.

Te EZZEL EGYÜTT kell, hogy vállald a hitedet.

Ha annyit nem ér neked, hogy nyilvánosan vállald - akkor mégis, mit teszel meg a hitedért?

És a mártírokról még nem is beszéltünk. Mondjuk azt nem is várja el Jézus.

2019. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak azért nehéz, mert nem ismerem mások hitét, és félek akaratlanul is megbántom a sajátjában, vagy ami szerintem elég jellemző, hogy mikor egészen komolyan beszélek valamiről, azt hiszik hogy viccelődök az egész témát illetően, pedig hát nem. Csak nehéz pontosan kifejezni egy személyes kapcsolatot. Kb. olyan mint mikor megkérdezik miért szeretsz valakit. Mert pont azért. Azért. Na így tudok beszélni a hitemről ha szóba kerül.
2019. máj. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 lilla64 ***** válasza:
100%

Nekem is kinos volt amikor még J.T.voltam,most már nem.

Van akinek azért kinos,mert azt gondolja,hogy ezért butának vagy maradinak tartsák

2019. máj. 13. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó kérdés. Azért kínos, mert erről nem érdemes vitatkozni, viszont ha őszintén kifejted a világnézeted, és a másik nem ért vele egyet, az a vita és sértődés előszobája. Könnyen hangozhat a másik ember feletti ítéletnek.

Az ember legféltettebb kincse a hite, óvatosan kell megmutatni, ahogy a Biblia is mondja (nem szó szerint): Ne szórd a gyöngyeidet disznók elé, mert megtapossák és utána neked fordulnak...

2019. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Andizsuzsi ***** válasza:

tegnap 20:34!


Nem magamról beszéltem, a kérdés sem rólam szólt. A politikai hovatartozásáról sem szívesen beszél az ember egy olyan közegben, ahol nem tudja, hogy a többiek milyen állásponton vannak, és még egy csomó más dologban sem.

Egyszerűen ilyen az emberi természet.

2019. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért mert nagy rá az esély, hogy lesz a társaságban eltérő vélemény az övétől. És a kisember utál konfrontálódni.
2019. máj. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valamit nem értettél:

tudod, pl. keresztény nem lehetsz úgy, ha nem hiszel Jézusban.

És Jézus azt mondta, hogy MEG KELL VALLANI a hited.

Ha ez kínos neked, akkor veled van a probléma. Akkor nem vagy jó keresztény.


Más kérdés?

2019. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!