Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan viselkedjek egy lakodal...

Hogyan viselkedjek egy lakodalomban?

Figyelt kérdés

Több esküvőre és az utána következő lakodalmakra is hivatalos vagyok a nyáron. Csak az a baj, hogy elég introvertált vagyok, szorongok is az ilyen eseményeken. Általában nem tudok teljesen, vagy csak nagyon lassan vagyok képes feloldódni.


Én az a típus vagyok, aki ha rajta múlik, egy helybe szépen csendben végig üli az egészet.

A vágy mélyen ott van bennem mindig, hogy szeretnék beszélgetni az emberekkel, szeretném élvezni a társaságot, a lagzit. De nem igazán szokott menni. (Aztán persze emiatt elkezdek unatkozni pár óra után, éjfélkor már lelépnék, illetve mindig van egy csalódottság, szomorúság magamban, hogy most se ment, és dühös vagyok magamra emiatt)


Próbálok figyelni az asztaltársaságom beszélgetéseire, hozzászólni, de ritkán megy, aztán végül úgyis én leszek mindig a csendes furi alak, akivel nem tudnak (nem is akarnak) mit kezdeni. Ezen hogy javíthatnék?

Ha példuál hárman beszélgetnek mellettem és hallok valamit amihez hozzá tudok szólni, akkor megtehetem, vagy ez így tolakodás? Illetve sokszor egyedül vagyok ott olyan emberekkel akik már ismerik egymást. És gyakran olyan, számukra közös témára terelődik a szó, amiről nekem gőzöm sincs, akkor hogyan tudok valahogy mégis részt venni? Vagy ez egyben jel arra, hogy nem kívánják a társaságomat?


A másik a tánc. Én utálok táncolni, egyáltalán nem tudok. Ha valahogy kell (eddig csak a barátnőmmel táncoltam egyet, max. kettőt), akkor nekem nehezemre esik kimenni a táncparkettre, hiába van nyolcvan ember ott, szar érzés kinn lenni, egyrészt félek mindig, hogy engem néznek, nevetség tárgya leszek, másrészről minden idegszálammal a mozdulataimra koncentrálok, hogy valamit kihozzak a helyzetből és ettől csak ugyanolyan sete-suta, kicsit gépies, merev mozgásom lesz (illetve eleve van :D ). Nyilván segítene, ha tanulnék egy kicsit táncolni, de attól még ugyanúgy nem tudom felszabadultan csinálni. Ezen hogyan változtathatnék?

Mindezek ellenére valahogy szeretnék felkérni lányokat, egy ideje egyedülálló vagyok és már vágyom egy új párkapcsolatra. Szeretnék ismerkedni újra és nyilván a lagzin a tánc a legalkalmasabb erre.

Tegyük fel, hogy sikerült összeszednem a bátorságomat és vöröslő fej nélkül oda tudtam menni valakihez. Hogyan illik felkérni ismeretlen lányokat? Pl. épp ül az asztalnál és egy beszélgetésben benne van, akkor odamehetek felkérni, vagy az így bunkóság?

Ilyenkor be kell mutatkozni, vagy azt elég esetleg csak így elvétve megejteni tánc alatt?

Tánc közben is fel szokták kérni az emberek egymást, ez nekem mindig kicsit furi volt, de ennek mi az illendő módja?

Tánc közben lehet dumálni, vagy akkor pofa be és szorítkozzak egy-két fél mondatra és inkább táncoljak? :D

Ha felkértem valakit táncolni és egy lassú szám következik akkor mi a teendő? Megköszönöm a táncot aztán szia, vagy ilyenkor táncoljak vele tovább - persze ha nem szeretne menni. (Lehet hogy furi a kérdés, de számomra a lassúzás egy intimebb valami, anno barátnőmmel ezzel így nem volt gond, de egy idegennel illik? Vagy ez csak az én fejembe van így beskatulyázva?)

Ha vége a táncnak szükséges visszakísérni a partnert a helyére, vagy csak elköszönünk és kész?


Esetleg ha van ennek az etikettjéről valami iromány azt nagyon szívesen elolvasnám. De sajnos lagzival kapcsolatban mindenhol csak az ültetésről, kajákról, szokásokról és ajándékról van szó, erre vonatkozót nem találtam. Kicsit szar, hogy 20 évesen nem vagyok ilyen szabályokkal tisztában, de sajna sehol se tanítottak ilyet :/



2019. máj. 18. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Inni próbáltál? Elég jó stresszoldó.
2019. máj. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Végül hogy sikerültek a lakodalmak?
2020. márc. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!