Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a hagyomány, ki tegye ki...

Mi a hagyomány, ki tegye ki melyik elválasztót a pénztárak futószalagán?

Figyelt kérdés

A pénztáraknál a futószalagra kinek a feladata kitenni az elválasztót? Ha kipakolom a cuccokat a kosárból a szalagra, akkor

1) Az előttem lévő teszi be az elválasztót az ő cucca mögé és én teszek be egyet a cuccom mögé (vagy)

2) Én teszem be az elválasztót a cuccom elé és a mögöttem lévő teszi be a cuccom mögé?

Tehát mindenki a saját cucca elé vagy mögé kell, hogy kitegye az elválasztót?



2019. máj. 23. 23:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Kipakolod a cuccod és mögé teszed az elválasztót, ezzel mintegy lezársz.

Viszont ha az előtted lévő nem tett, vagy kényelmetlenül messze van neki, esetleg elfogyott a jelzőke, akkor minden további nélkül kitehetsz elé-mögé, nem nagy fáradtság. Udvariasabbak meg is köszönik.

2019. máj. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Ez nem hagyomány, hanem illem kérdése. Amennyiben én az általam megvásárolni kívánt összes dolgot a szalagra helyeztem, úgy mögé teszem az ún. elválasztót. Ezzel a pénztárosnak jelzem, hogy meddig tart azoknak az áruknak a sora, amit én fizetek. A többi nem érdekel.
2019. máj. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem hagyomány. Gondold végig. Az első ember, aki beáll a sorba hová kellene, hogy tegye az elválasztót? Maga elé vagy mögé? Persze, h mögé. És így tovább. Mégis az emberek 90%-a azt hiszi, hogy maga elé kell tenni. Te sem tudtad kilogikázni, kérdező. (Nem bántásból írom, csak alátámasztásként)

Felpakolsz és lezárod elválasztóval.

2019. máj. 24. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 lilla64 ***** válasza:
100%
Nem hagyomány.Amikor felpakolod a dolgokat a szalagra,mögé teszed az elválasztót.Ha az előtted levő nem tett oda is teszel,mert volt olyan,hogy nem tettek elválasztót és a kasszás összekeverte a cuccot.
2019. máj. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Mögé, de ha az elöttem álló paraszt volt akkor oda is. Viszont ha megcsinálják helyettem (akár elől, akár hátul) illik megköszönni.
2019. máj. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs erre bevett szokás. Ha te szeretnéd, hogy el legyen választva a cuccod, akkor teszel mögé is, elé is. Ha az előtted lévő tett a cuccai mögé, akkor értelemszerűen neked már csak a cuccaid mögé kell tenni, mert előtte már van. Szóval a helyzettől függ.
2019. máj. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hagyomány... :D

Én a dénagymamám elmondásai alapján, mindig a saját cuccaim után rakok, vagy ha az előttem lévő nem tett az övéhez, akkor pakolás elé is. Legalábbis akkortájt ez volt a szokás.

2019. máj. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Hagyomány? Illem? Hagyjuk már:D Az egész csak logika, meg praktikum. Ahhoz hogy egyszerűen megkülönböztethető legyen a két vásárló portékája, egyértelműen el kell őket választani. Ennyi. Ha a másik nem teszi meg, tedd meg te.
2019. máj. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, igen, az élet nagy rejtélyei :D


Gondolom, mögé, de egyébként mindig úgy, ahogy épp adja magát a helyzet. Ha másfél méter hely van két vásárló cucca között, akkor sehova, mert feltételezem, hogy a pénztárosnak 20-nél magasabb az IQ-ja, illetve visszapakolni sem szeretné feleslegesen az elválasztókat.

2019. máj. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát, ha nem teszed mögé, a másik viszont a sajátja mögé igen, akkor könnyen előfordulhat, hogy a pénztáros elkezdi a másik cuccait is beütni a te kontódra. Ugye nem szeretnéd kifizetni a másik hülyeségeit is? Tehát a te érdeked az, hogy elválaszd azt amit te vásárolsz attól amit ő vásárol. Nem az ő érdeke, mert ha nem korrekt, akkor még örülhet is, hogy te fizetsz. Egyszerűen nem értem, hogy milyen logika szerint nem lehet érteni, hogy a TE érdeked kitenni a pöcköt magad MÖGÉ. Ráadásul rendkívül udvariatlan a pénztárossal szemben is, hogy megnehezíted a munkavégzését, a másik ember felé, meg azt üzened hogy le vagy tojva, magamon kívül más nem érdekel, még csak meg sem próbálod úgy élni az életed,hogy másokra is tekintettel légy. És ne csúsztassunk, hogy semmibe sem kerül, mert az hogy kitedd nagad mögé az egy jogos elvárás, mint ahogy a wc használat utáni kézmosás is, míg az, hogy helyetted tegyem ki, az pusztán udvariasság.

Természetesen lehet és kell is udvariasnak lenni, akár magad elé is és mögé is teheted az elválasztót, de sokszor tapasztalom, hogy nem teszi ki maga mögé és a pénztáros elkezdi beütni az én cuccaimat is neki. Mikor szólok, hogy mégsem lenne tisztességes mással fizettetnem amit vásároltam, még ők néznek szemrehányón, hogy miért nem tettem ki a választót. Én? Szemetedet ne szedjem össze? Én kitettem, oda, ahová való, a cuccaim mögé. Mert nem akarom a mögöttem lévő dolgait kifizetni. Tényleg annyira bonyolult ez? Mert ilyenkor nem rám kell haragudni, hanem föl kell sikkantani, hogy jaj, bocsánat, elfelejtettem kitenni és megy az élet tovább.

2022. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!