Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Szokások, etikett

A kérdés

Mi a hagyomány, ki tegye ki melyik elválasztót a pénztárak futószalagán?

A pénztáraknál a futószalagra kinek a feladata kitenni az elválasztót? Ha kipakolom a cuccokat a kosárból a szalagra, akkor

1) Az előttem lévő teszi be az elválasztót az ő cucca mögé és én teszek be egyet a cuccom mögé (vagy)

2) Én teszem be az elválasztót a cuccom elé és a mögöttem lévő teszi be a cuccom mögé?

Tehát mindenki a saját cucca elé vagy mögé kell, hogy kitegye az elválasztót?

máj. 23. 23:33  Privát üzenet  

A válaszok

Kipakolod a cuccod és mögé teszed az elválasztót, ezzel mintegy lezársz.

Viszont ha az előtted lévő nem tett, vagy kényelmetlenül messze van neki, esetleg elfogyott a jelzőke, akkor minden további nélkül kitehetsz elé-mögé, nem nagy fáradtság. Udvariasabbak meg is köszönik.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont máj. 23. 23:39 Privát üzenet
Ez nem hagyomány, hanem illem kérdése. Amennyiben én az általam megvásárolni kívánt összes dolgot a szalagra helyeztem, úgy mögé teszem az ún. elválasztót. Ezzel a pénztárosnak jelzem, hogy meddig tart azoknak az áruknak a sora, amit én fizetek. A többi nem érdekel.

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont máj. 23. 23:40 Privát üzenet

Szerintem sem hagyomány. Gondold végig. Az első ember, aki beáll a sorba hová kellene, hogy tegye az elválasztót? Maga elé vagy mögé? Persze, h mögé. És így tovább. Mégis az emberek 90%-a azt hiszi, hogy maga elé kell tenni. Te sem tudtad kilogikázni, kérdező. (Nem bántásból írom, csak alátámasztásként)

Felpakolsz és lezárod elválasztóval.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 32%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont máj. 24. 04:16 Privát üzenet
lilla64 nevű felhasználó válasza:

Nem hagyomány.Amikor felpakolod a dolgokat a szalagra,mögé teszed az elválasztót.Ha az előtted levő nem tett oda is teszel,mert volt olyan,hogy nem tettek elválasztót és a kasszás összekeverte a cuccot.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont máj. 24. 06:19 Privát üzenet
Mögé, de ha az elöttem álló paraszt volt akkor oda is. Viszont ha megcsinálják helyettem (akár elől, akár hátul) illik megköszönni.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont máj. 24. 09:23 Privát üzenet
Nincs erre bevett szokás. Ha te szeretnéd, hogy el legyen választva a cuccod, akkor teszel mögé is, elé is. Ha az előtted lévő tett a cuccai mögé, akkor értelemszerűen neked már csak a cuccaid mögé kell tenni, mert előtte már van. Szóval a helyzettől függ.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont máj. 24. 09:25 Privát üzenet

Hagyomány... :D

Én a dénagymamám elmondásai alapján, mindig a saját cuccaim után rakok, vagy ha az előttem lévő nem tett az övéhez, akkor pakolás elé is. Legalábbis akkortájt ez volt a szokás.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont máj. 24. 11:22 Privát üzenet
Hagyomány? Illem? Hagyjuk már:D Az egész csak logika, meg praktikum. Ahhoz hogy egyszerűen megkülönböztethető legyen a két vásárló portékája, egyértelműen el kell őket választani. Ennyi. Ha a másik nem teszi meg, tedd meg te.

A válasz 55%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont máj. 24. 16:36 Privát üzenet

Hát, igen, az élet nagy rejtélyei :D

Gondolom, mögé, de egyébként mindig úgy, ahogy épp adja magát a helyzet. Ha másfél méter hely van két vásárló cucca között, akkor sehova, mert feltételezem, hogy a pénztárosnak 20-nél magasabb az IQ-ja, illetve visszapakolni sem szeretné feleslegesen az elválasztókat.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont máj. 29. 16:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A ti családotokban is van minden féle hagyomány hogy mit bunkóság ajándékozni?
Végülis, mi magyarok melyik kezünkön hordjuk a jegygyűrűt?
Milyen hagyomány ez? A brit királyi trónörökös karjára tetováltat 5 keresztet és 3 koronát? Mit jelentenek ezek?
Honnan lehet tudni, hogy a húsvéti nyúl mezei nyúl és nem üregi vagy házi?
Miért van szükség az évek megszámozására?
Nagyon bejönnek az ázsiai lányok. A kérdés pedig: egy ázsiai lány összejöhet egy nem ázsiai fiúval úgyhogy mindketten ázsiában élnek? És egy ázsiai csajnak bejöhetnek az...

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Szokások, etikett rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!