Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy idősebb férfi helló-Val...

Ha egy idősebb férfi helló-Val köszön, akkor illetlen ugyanúgy vissza köszönni?

Figyelt kérdés
Új munkahelyen dolgozom, és egy idősebb munkatárs (kb 50-55éves) a műhelybe belépve hellóval köszönt, én pedig ugyanígy viszonoztam mielótt bemutatkoztam. Erre rámförmedt, hogy kikéri a tiszteletet, és ne tegezzem. Pedig nem is tegeztem le, csak egy helló hagyta el a számat. 34éves vagyok, igaz hogy apám lehetne, de szerintem ezzel a köszönéssel nem voltam tiszteletlen.

2019. máj. 30. 06:06
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha hellóval köszön, köszönj te is hellót bátran! Ha tegez téged, tegezd vissza bátran. A csendőrpertu nem divat már.
2019. máj. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lilla64 ***** válasza:
68%
Nyugodtan visszaköszönhetsz hello-val.
2019. máj. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A helló egyenlő a "szevasztok"-kal, vagyis visszategezted. Ezt vette rossz néven és sült is el elég rosszul, hiszen ő mindenkinek köszönt kedvesen, közvetlenül - te viszont őt személyesen és ismeretlenül "hellóztad" le. Nem súlyos a dolog, ebédnél lehet tisztázni a helyzetet, amennyiben hajlik rá. Ha nem hajlik rá, akkor kerüld, ne menj a társaságában sörözni, barátkozz másokkal. Örök igazság: csak az kéri ki a tiszteletet, aki egyébként nem kapja meg (mert nem is érdemli meg).
2019. máj. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha valaki letegez ismeretlenül az automatikusan felhatalmaz arra hogy visszategezd. Hiába idősebb, nem tegezhet ő sem csak úgy téged, mert az csendőrpertu .
2019. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dongaben ***** válasza:
55%
A munkahely kicsit más, mint a külső világ... Van ahol már belépéskor közlik, hogy ITT mindenki tegeződik. (Valljuk be, hogy egyszerűbb is így.) Bemutatkozáskor a "Jó napot kívánok!" semleges formátum az ésszerű. Aztán meg lehet beszélni, kit, hogyan szólíts. Akár "Tén's Asszony", mint a "Bakterházban". :)
2019. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Kérdezd meg tőle, ha nem akarja, hogy hellóval köszönj, nem akar tegeződni, akkor ő miért azzal köszönt !?

Világosítsd fel, hogy munkahelyen vagytok, te is felnőtt ember vagy, aki felé szintén tisztelettel kell közeledni, nem csak kikövetelni azt.

2019. máj. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem illetlen, Ha meg 34 éves vagy akkor ne vicceljünk már...


Én pl. sértőnek veszem ha nem tegeznek vissza.

2019. máj. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Időközben megtudtam, hogy az úriember Romániából származik, és ott rendőr volt még a rendszerváltás előtt.
2019. máj. 31. 13:13
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
... és szerinted ez a magyarázata annak, hogy kikövetelte a tiszteletadást ? Kettőtök közül ő tévedett kisebbet.
2019. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én szia-val köszönök! helóval a cigányok köszönnek.
2020. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!