Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy idegen no tegez, akkor...

Ha egy idegen no tegez, akkor nekem is lehet, ugye?

Figyelt kérdés

A munkam soran sok emberrel kerulok kapcsolatba, nokkel es ferfiakkal egyarant.

Ha egy no, akar nalam 10-15 evvel is idosebb, en magazodassal kezdem a beszelgetest, de o tegezodesbe valt, akkor az illem szerint en is tegezodhetek, ugye?

En ugybtudom, hogyha egy idegen no tegezodik, akkor az azt jelenti, hogy nekem is megengeni ezt a komunikacios format, vagy rosszul tudom?

Termeszetesen hogyha joval idosebb, es tegezodik, en ugyanugy maradok a magazodasnal.



2019. jún. 5. 22:55
 1/8 anonim válasza:
10%
Csak ha azt mondja hogy tegezheted. Hala a jo istennek nekem csak fiatal csajokkal van dolgom.😂
2019. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
30%
Idősebb, nem ismered, ne tegezz inkább
2019. jún. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Nyilvánvalóan nem akar veled a 10-15 évvel idősebb nő csendőrpertut, extrém bizarr helyzet lenne. Nem mamókáról van szó. Az a tahóság, ha te nem reagálsz és továbbra is magázod. Nem lehet felemásul beszélgetni (kivéve a nagy korkülönbséget). Nem kell mindenáron pertut inni a tegeződéshez. Ha letegezett, az annyit jelent, hogy tegeződni akar.
2019. jún. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Én ha bizonytalan vagyok rákérdezek és kész, de ha tegeződve indít akkor simán visszategezem.
2019. jún. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha bárki (tehát: bárki) tegez, és te nem mered visszategezni, az annyi, mintha címkét ragasztanál a homlokodra, hogy feudális viszonyok között felnőtt sudribunkó vagy, és nem sikerült meghaladnod ezt a színvonalat azóta sem, valamint hogy alapszinten nem érted az emberi kapcsolatokat, és a társadalom egyik alapelvét, ami az egyenlőségről szól.
2019. jún. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Én is úgy tudom, hogy ilyen esetben jó a tegezés. Mindenki azon lovagol, hogy "jaj egy idős nő", de te 10-15 évet írsz... Ha te vagy mondjuk 35, ők meg 45-50, akkor kb meg is sértődnek, ha nem fogadod el a tegeződést. Nem öregasszonyokról beszélünk.
2019. jún. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Én lazán letegezek 80 éves nőt is ha letegez. Ez az etikett.
2019. jún. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt nem szoktam tudni soha, hogy illik-e erre rákérdezni. Az lenne a megoldás, ha igen, de egyszer azt hallottam, hogy nem. De a hölgy természetétől függően vagy visszategeznék (ha fiatalos, barátságos, mosolygós), vagy rákérdeznék (ha inkább komolyabb vagy morcos, nem mosolygós).
2019. jún. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!