Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Állásinterjún felajánlhatom a...

Állásinterjún felajánlhatom a tegeződést, ha férfi az interjúvóztató?

Figyelt kérdés
Köszönőviszonyban vagyunk és tegezzük egymást, de most megyek hozzá állásinterjúra. Ilyen helyzetben mindig magázódni szoktam, de kicsit furának érezném, viszont nem szeretnék tiszteletlen sem lenni.
2019. jún. 18. 16:03
 1/9 anonim válasza:
42%
Sztem ne tegezd le! Ha azt akarja a férfi h te tegezd őt, akkor neki kell felajánlania.
2019. jún. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már tegeződtök, akkor az interjún is azt tedd!


Mellesleg ebben az esetben ő a felsőbb rendű fél, így te nem kezdeményezhetnéd.

2019. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Én semmilyen körülmények között nem tegezném le hivatalos eseményen, mint egy állásinterjú. Valószínűleg nem is egyedül lesz bent, és a többi résztvevő számára is elég furcsán adná ki magát.


Én is szoktam hasonló helyzetben lenni, igaz nem konkrétan állásinterjú de olyan hasonló eljárási cselekmény, ahol a résztvevők egymással versenyhelyzetben vannak és számukra tétje is van a dolognak. Ilyen helyzetben kifejezetten elvárom, hogy még ha valaki az ismerősömként kerül is oda, akkor is teljesen idegenként viselkedjen. Kifejezetten kínos, kellemetlen lenne mindenki számára, ha az egyik résztvevő egyszer csak letegezné a bizottságot.


Szóval köszönj csak szépen tisztelettudóan, és majd ha az ismerősöd úgy látja hogy nem szükséges a formális távolságtartás, akkor majd ő valamilyen módon jelezni fogja ezt. De csak úgy magadtól nem javaslom hogy kellemetlen helyzetbe hozd.

2019. jún. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Ezt írtad: "Köszönőviszonyban vagyunk és tegezzük egymást,..."


Akkor minek játszanád a magázódást?

2019. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha mások is vannak az interjún, akkor magázódás. Ha csak ő, akkor ahogy eddig. Felajánlani meg miért kéne??? Hiszen már tegeződtök.
2019. jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
A magasabb beosztású, az idősebb és a nő ajánlja fel a tegeződést, ilyen sorrendben. Felettesi minőségben nem illik letegezned.
2019. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Én konkrétan hülyének néznélek, ha tegeződés után magázni kezdenél. Azt hinném, hogy nem emlékszel rám.
2019. jún. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elképesztő, hogy sok ember miféle komédiát leművel. A hétköznapokban tegezendő ismerőssel tudod mikor magázódnék...
2019. jún. 20. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tegeződve is lehet nagyon udvariasan beszélgetni, volt már hogy öt mondat után felajánlottam a magázódást az interjúztató pasinak. Teljesen jól adta ki magát a helyzet. Ha szimpi valaki és kultúrált nincs ezzel semmi baj.

Szerencsére hamarosan a föld színéről is eltűnik ez a felesleges magázódás.

2019. jún. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!