Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sok erkélyes albérletnél a...

Sok erkélyes albérletnél a nem dohányosok vannak előnyben mért van ez így?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan lakáshirdetést látok amit úgy adnak ki h nem dohányzóknak, pedig erkélyes.


Mért nem szeretik a főbérlők kiadni dohányos embernek az erkélyes lakást nem tökmindegy? Ha szimpibb a másik kiadom neki kit érdekel ha cigizik az erkély a dohányzásra kijelölt hely ennyi.



2019. jún. 18. 21:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Az erkély nem dohányzásra kijelölt hely. Nehogymár a többi lakó szellőztetni se tudjon -pláne ilyen melegben-, a dohányosok miatt. Teljesen megértem az ilyen főbérlőt. Előbb adnám ki kutyásnak a lakásom, mint egy büdös bagósnak.
2019. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk nem akarja megkockáztatni, hogy nem csak az erkélyen fog dohányozni, mert hát ezt nem fogja tudni ellenőrizni, amikor látszik a falakon, akkor már késő:(
2019. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Én sosem adnám ki a lakásokat annak, aki dohányzik. Az erkélyen se tegye, de a büdös cigis testet se vigye be a lakásomba
2019. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Haveromnak a konyhából nyílik az erkély, télen csak a konyháig jut mert kint hideg van. Cigizik, majd kiszellőztet. Annyi, hogy a saját lakásában csinálja nem albiban.

Az erkélyajtók kívülről nem zárhatóak, akkor is bemegy a füst. Ha nálunk akar valaki bagózni kizárom és kopogásra beengedem.

2019. jún. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Nalunk peldaul szerencsere a lakokozosseg nem tamogatja, pontosan azert mert szoktunk szelloztetni, es nem o az buzuket akarjuk beengedni a lakasba. Annyi esze es tekintete a tobbi emberre meg sajnos egy atlag dohanyosnak nem szokott lenni, hogy ezt vegiggondolja, es eltakarodjon olyan helyre dohanyozni, ahol nem budositi be masok lakasat meg nem kenyszerit maga korul emberekre passziv dohanyzast. Ezert nagyon helyes erkelyes lakasoknal sem preferaljak mar oket meg a buzuket.
2019. jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
13%

Hát én meg a sok panelprolit utálom, akik egész életüket azon az 50nm-en élik le és az élő fába is belekötnek. Ne hogy már más döntse el, ki, mit csinálhat a lakásban!! Legyen az albérlet(főbérlő tudtával) vagy saját lakás erkélye... Pff, ennyire sok ráérőt. Bezzeg lehet konstans gyereküvöltés, kutyaugatás, rántott hús szag meg a nagyotthalló Mari néni ordító tévéje. Az nem baj.


Én speciel nem dohányzom, sosem dohányoztam, de azért álljon már meg a menet! Az, hogy a főbérlő milyen feltételekkel adja ki a lakását nem a retkes lakóközösség véleményén alapuljon.

2019. jún. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerencsere vannak kulturalt helyek (ez nem igazan a panelproli reteg), ahol az emberek igenis megvalogatjak, hogy kiket engednek be, es ezzel a mentalitassal a foberlok is birnak. Sajnos keves az ilyen lakopark ma Budapesten.
2019. jún. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%
Kétlem, hogy felmerült volna bennük, hogy "jaj, van erkély, akkor jöhet dohányos is...".
2019. jún. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Hát én laktam olyan albiban a 12.kerület gyönyörű villás, panorámás részén, ahol 2 hónap után jöttünk rá, hogy nem is sárga az ajtókeret vagy a konyhabútor... Hanem a tulaj bent dohányzott, holott hatalmas erkélye van.

Szóval hagyjuk ezt az "igényes lakópark" szöveget, aki ilyen profán, az ülhet luxuslakásban is, attól még igénytelen marad.


Amúgy fenntartom véleményem, mindenki a saját dolgával törődjön, ne azzal, hogy a másik mit csinál vagy nem a lakásában.

2019. jún. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
Fu kivagyok. 2. emeleten lakom egy 2 emeletes házban. Az alattam lévőknek a szobám alatt van a konyha, ha kinyitom az ablakot dől be a bagó szag, becsukom egy picit oké. Várok, kinyitom hogy hátha már nincs, ha nincs oké nyitva hagyom, erre 10 perc múlva újra. Fas.,.szom az ilyen erős cigisekbe mert ha még óránként cigizne egyet leszar...nnám de hogy tényleg ne lehessen kinyitni egy 5-10 percre az ablakot fa.,.sszom
2019. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!