Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Gyógyszertárban hogy illő...

Gyógyszertárban hogy illő köszönni?

Figyelt kérdés
Fiatal felnőttként ha fiatal(os) gyógyszerész van, sosem tudom eldönteni, hogy jó napottal vagy hellóval köszönjek. Egyrészt, mivel korban közel áll, lehetne tegezni, ugyanakkor meg, ha orvoshoz megyek, ott a tegeződés fel sem merül a számomra fiatal orvosnál sem és valamennyire a gyógyszerész is olyan, mint az orvos (mármint szerintem tisztelet szempontjából). Vagy csak én csinálok belőle túl nagy ügyet? Bemegyek egy zöldségesbe vagy kisboltba, ott evidens, hogy a velem egykorúnak sziával köszönök, de ilyen "hivatalosabb" helyeken szerintem ez illetlenség.

2019. jún. 20. 08:54
 1/10 tgt ***** válasza:
77%
A magázódást javaslom.
2019. jún. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Üzlet. Eszembe nem jutna egy "helóval" belépni

40F

2019. jún. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 idigo válasza:
82%
nem csak a kor/ különbseg hatarozza meg, hogy kell köszönni, hanem a beszelö felek között levö kapcsolat is. Mindenesetre semmikepp nem : Eröt, egeszseget! felkialtassal...abban nekik nincs bevetel :)
2019. jún. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolsó vicces vagy xD

Viszont ha jó napottal is köszönök, sokszor letegez a pult mögött álló velem egykorú lány/srác, akkor már kifelé én is tegezve köszönök...

2019. jún. 20. 09:23
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Csá!
2019. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nono! Az első kérdés az, hogy egyáltalán kell-e köszönni. A hogyan csak azután jön. :)


[link]

2019. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Rendszeresen járok a közeli gyógyszertárba, és van ott egy nálam fiatalabb gyógyszerész srác. Egyszerűen nem áll rá a számra, hogy magázzam. Amikor először letegeztem, látszott rajta, hogy örül neki, és sosem bunkó velem.
2019. jún. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Aki ennyire tudatlan, az írja fel egy noteszbe, hogy el ne felejtse soha: tegeződésnél a kor kevésbé számít - a fontos a köztetek levő kapcsolat. Hiába egykorú az illető - ha idegen, akkor nem tegezhetem. Ha pedig "rendesen" köszönsz és ő letegez, akkor vagy eltűröd, mint a kiskutya a verést, vagy ráförmedsz, miszerint nem őriztétek együtt libákat, vagy szólsz a főnökének, hogy az alkalmazottja tiszteletlen. Egyszer el kell kezdeni irtani az ilyen anti-kulturális vadhajtásokat (pl. borravaló is), mert különben mindenki olyan lesz mint te és elsüllyedünk a surmóságban.
2019. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mi van veled, utolsó? Ha felbosszant a kérdés, nem kell válaszolni, ilyen egyszerű.

Szerintem abszolút jogosan tettem fel a kérdést, ez a probléma nem mondvacsinált és nem egyedüli a helyzeten. Manapság sokan vannak zavarban a köszönési formákkal, nehogy már csak én legyek ilyen lüke, amikor egy 40 éves faszi "helló, szia"-val köszön, aztán kifelé meg "viszlát". Vagy amikor hivatalos helyen az ügyintéző letegez, mert mondjuk a lánya lehetnék, akkor hogy is van az a "köszönés nem korfüggő" dolog, amiről te beszélsz? Azért van bennem annyi tisztelet, hogy 22 évesen ne tegezzem le a bankban velem szemben ülő 40-es nőt még akkor sem, ha ő így tesz.


A gyógyszertárra pedig visszatérve, egy 30 körüli nő letegezett, amikor én magázódva köszöntem, pár nappal később ugyanabban a gyógyszertárban egy fiatalabb lány meg jó napottal válaszolt az én hellómra. Szóval ennyit arról, hogy én vagyok a surmó.

2019. jún. 22. 17:16
 10/10 anonim ***** válasza:
26%
Szipuuááá
2019. jún. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!