Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szokás, hogy az autót...

Miért szokás, hogy az autót "csak" a tulaj vezeti?

Figyelt kérdés
Valamiért ritka, más eszközökkel ellentétben, hogy az autójukat nagyon kevesen adják kölcsön, ha pedig többen mennek, és más is tudna vezetni, akkor is a tulajdonos vezet, akár hosszú, megterhelő távokat. Miért alakult ez így ki? Féltik? Illetlenség lenne, ha más vezetné? A tulajdonos jobban hozzá van szokva? Ti nálatok hogy szokott ez lenni?

2019. jún. 22. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Azért adjam oda, hogy legyilkolja?
2019. jún. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert ha Pistabácsinak a nagybátyámnak, vagy Sanyesznak az unokatesómnak és lezúzza, akkor rámehet a rokoni jóviszony. Ugyanez a barátokkal. Ha pl kölcsönadom Szabinak aki a legjobb fej munkatársam és egyébként pedig a gyerekeink együtt járnak az oviba aztán menet közben kiszakad a kerék az autóból, akkor indulhat a vita, hogy ez azért volt mert ő hibázott vagy azért mert én nem szervízeltem rendesen a kocsit.


Ettől függetlenül van akinek odaadom.

2019. jún. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Mert ez a magyar mentalitás, félti a szarját mindenki. Én odaadom, egy nyilatkozat aláírása után szinte minden ismerősnek. Több autóm is van. Használati tárgy, igazából így fogom fel. Sokan a féltve őrzött ótvaruktól még véletlen se szabadulnak meg, nehogy más "tönkre vágja "
2019. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom jól eset magyarozni egyet de teljesen el vagy tévedve ha szerinted ez valami speciálisan csak a magyarokra jellemző irigy mentalitás. 6+ országban laktam huzamosabb ideig, mindenütt pont ugyanez volt a hozzáállás.
2019. jún. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Szerintem két oka van. Főként. Egyik, hogy a kölcsönadott dolgok közül az autó talán a legértékesebb, már amiket egyáltalán kölcsön szoktunk adni és nyilván az értéke miatt is jobban féltjük, mint egy fúrógépet mondjuk. Minden más kisebb is és olcsóbb is. Másik, hogy ez a napi szükségletekhez is kell, tehát kevésbé nélkülözhető, mivel akinek autója van az azzal közlekedik és nem igazán fog metrózni, ha már van autója. Szerintem ez a két oka van, mert drága a kölcsönadható dolgok között, és mindennapi szükséglet is a közlekedés miatt.
2019. jún. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A bűntetések a tulajnak fognak menni. Nem mindenki írat az ismerőseivel használatbavételi nyilatkozatot, de ha igen, akkor is támadható bíróságon. Sok problémát lehet megtakarítani
2019. jún. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Azért, mert nem szeretnék osszeveszni senkivel egy esetleges baleset/meghibásodás miatt. Itt Pesten amúgy is félő hogy bármikor összetörhet a reggeli/esti csucsforgalomban, hát még ha más vezeti az én autómat ilyenkor. Másik hogy az autó nem egy likvid dolog mint pl egy póló, hogy azonnal eladhato vagy vehetek másikat. Az enyémnek nincs nagy értéke, 500ezer Ft, de ha elromlana/osszetorne nincs pénzem megcsináltatni, hónapokig bkvzhatnek napi 3 órát a 10 órás munkaidőm mellé (egyik külső kerületben élek és a város másik végében lévő külső kerületben dolgozom).
2019. jún. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
Az autó nagyon drága, évekre, talán évtizedekre el kell adósodni miatta. Emiatt jogos a féltés.
2019. jún. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert autót és pénzt SOHA SENKINEK NEM ADUNK KÖLCSÖN!!!
2019. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

átlag embernek legnagyobb értékű tárgyi tulajdona a lakás után az autó. Nyilván ennek megfelelően vigyázni is akar rá.


Sajnos látom ismerőseimen, hogy hónapokig, évekig húzódik egy kisebb baleset, koccanás utáni kárügy intézés is, biztosító is igyekszik kijátszani, sokba is kerül, és az egész folyamat szívás. Nyilván mindenki a maga kezében érzi jól a saját tulajdonát.


Másik, hogy minél több a rutinom, annál inkább csak magamban bízok és egyszerűen nem érzem jól magam mások mellett az anyósülésben. Egyszerűen rossz érzés utasnak lenni a saját autómban.

2019. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!