Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A könyvtárakban van erre...

A könyvtárakban van erre vonatkozó (akár íratlan) szabály?

Figyelt kérdés
Korábban kivettem egy könyvet, és aztán a könyvtár szabályainak megfelelően kétszer meg is hosszabbítottam a kölcsönzési időt, ma pedig visszavittem. Az a kérdésem, hogy akár holnap vagy holnapután újra kivehetem azt a könyvet? (jövő héttől kezdve sajnos egy hónapig be lesz zárva a könyvtár)

2019. júl. 2. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Nyugodtan kiveheted, de egyszerűbb lett volna újra meghosszabbítani.
2019. júl. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1


Csak 2x lehet.

2019. júl. 2. 23:34
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Ha ilyen fafejűek, akkor vedd ki újra! Legközelebb 1 perccel azután, hogy visszavitted. Persze, ha nincs tiltva.
2019. júl. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg szoktuk engedni. A kétszer hosszabbitás azért van hogy a többi olvasó is hozzáférjen, ha nem nagyon keresetett, nincs rá előjegyzés, és persze ha úgyis zárva lesznek, megengedik. Elvben annyiszor kölcsönzöd ahányszor akarod, összesen az előjegyzések, stb kavarhatnak bele.
2019. júl. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Mindenhol csak kétszer lehet, hogy másnak is legyen esélye olvasni a népszerűbb könyveket. Ha nem így lenne, akkor bárki magánál tarthatná korlátlan ideig, mert hosszabbítani telefonon/mailben/felületen is lehet.

Akkor veheted ki újra, ha nincs előjegyzés rá.

2019. júl. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs rá előjegyzés, akkor akár rögtön kiveheted megint. Megmondod a könyvtárosnak, hogy visszahoztad ezt a könyvet, de szeretnéd még egyszer kivenni. Ő meg leadminisztrálja és visszaadja.
2019. júl. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!