Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy idősebb nő beszáll egy...

Ha egy idősebb nő beszáll egy autóba, ahol már ülnek, akkor ki köszön előbb?

Figyelt kérdés
A barátnőm megkért, hogy vigyem el az anyukáját az orvoshoz, vele történt az alábbi eset: Tegnap reggel megérkeztem az anyukához, ő szótlanul beül mellém, majd én is szótlanul elindultam. Köszönés helyett az első mondata az volt, hogy kissé piszkos az autó, amire azt válaszoltam, hogy a taxik biztosan tisztábbak. Mikor megérkeztünk, annyit mondott, hogy "köszönöm" és ismét köszönés nélkül távozott. Ezekután elpanaszolta a barátnőmnek, hogy én pimasz vagyok, és nem tudok köszönni sem.

2019. júl. 3. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Nem hinném, hogy egy ilyen szituban ennyire szorosan kellene értelmezni az illemet. Mindketten bunkók voltatok. Neked kellett volna előbb köszönni, mert ő idősebb is, meg nő is. Ő meg valószínűleg azért volt paraszt, mert ez elmaradt.
2019. júl. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Aki valahova bemegy, akár autóba is, annak illik először köszönni. Ez nem életkor függvénye.

Viszont nem esett volna le a korona a fejedről, ha odaröffentesz egy szép napot-ot.

2019. júl. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az illemszabályok egyértelműek: Mindig az köszön előre, aki belép valahová vagy távozik valahonnan. Függetlenül attól, hogy öreg, nő, beteg vagy egészséges. Viszont van valami, ami még ezt is felülírja: az emberi jóérzés. Én köszöntem volna előre (ha már a barátnőm anyukája), megkérdeztem volna, hogy érzi magát, mit mondott az orvos, elbúcsúzáskor jobbulást kívántam volna.
2019. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Molyember ***** válasza:
94%
Beszállt valaki az autódba, és egyikőtök se köszönt, hanem némán duzzogtatok. Mindketten fel voltatok háborodva valami alig ismert illemszabály elmulasztása miatt, és senkinek se jutott eszébe a legalapabb illemszabály: csak simán köszönni. :D Gratulálok.
2019. júl. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Te sem vagy százas! Én alapból felemelem a fenekem és kinyitom az ajtót a barátnőm anyukájának, segítek neki beszállni és bekötni az övet. Az egy dolog, hogy neki kellett volna köszönnie, de ezen kattogni elég primitív!
2019. júl. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szivességet teszek neki azzal, hogy elviszem, időt és pénzt szánok rá. Ha ezekután nem tisztelnek meg egy köszönéssel akkor, akkor én sem fogok kezet csókolni neki. Szemrehányást tesz amiért piszkos az autó, amivel ingyen utazik, és én vagyok pimasz?
2019. júl. 3. 12:17
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
A nő tahó. De az nem jár kötelezően együtt azzal, hogy neked is annak kell lenni. Legközelebb nem viszed el.
2019. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Én azért csak köszöntem volna neki, de ha ez egy verseny akkor: igen, ő volt a nagyobb tahó.
2019. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
Alapban ő a tahó, ha beszállok valaki autójába, (vagy bárhová), akkor automatikusan köszönök, s nem kezdek el gondolkodni azon, hogy ki, milyen nemű és korú...aki meg bent van, az is automatikusan köszön.. mindketten hülyék vagytok, de a nőnek jár az elsőség, végtére is te tettel szívességet neki.
2019. júl. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Ja, és még meg is jegyzi, hogy piszkos az autó...akkor menjen busszal.
2019. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!