Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A legtöbb ember nem köszön...

A legtöbb ember nem köszön vissza nekem, megalázva érzem magam. Ez mást is zavarna?

Figyelt kérdés

Én úgy tudtam, hogyha nem is ismer fel az illető, akkor is illik visszaköszönni. Sajnos mostanában napi szinten fordul elő velem, hogy nem köszönnek vissza nekem. Elég kellemetlen érzés amikor köszönök és nem jön rá viszonzás, főleg ha idegenek előtt történik. Munkába ugyanazokkal szoktam menni a busszal (ilyen munkásbusz féleség) de nem ugyanarra a munkahelyre. Ettől függetlenül mindig úgy köszönök “Jó reggelt kívánok, sziasztok” (kinek mi, mert vannak idősebbek is). Ilyenkor mindig ránézek azokra akiknek szól. Válasz nem szokott soha senkitől jönni, még a buszsofőr se köszön vissza nekem általában. Tegnap elég kellemetlen volt, tetszik egy lány és odaköszöntem mert ezekkel volt és teljesen leégettek előtte azzal, hogy levegőnek néztek.

Jó, tudom, hogy egy tök senki vagyok, csóró is, de azt hittem a köszönés jár ha udvarias az ember és előre köszön mindenkinek.

Létezhet valami etikett ami miatt nem köszönnek nekem az emberek? Arra gondoltam, hogy mivel én csak egy kisegítő takarító vagyok (ami a legalacsonyabb pozició nálunk) ezért nem is kötelező nekik köszönni vagy hogy talán én vagyok a bunkó, mert alsóbbrendűként nem illene előre köszönnöm, meg kéne várni amíg a rangban feljebb lévők felajánlják a köszönést.


2019. júl. 3. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Én általában 1x köszönök valakinek elolre ha nem jon reakció többet nem köszönök
2019. júl. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Fordult már elő velem is, engem nagyon tud zavarni, ahogy írod, én is megalázva érzem magam. Én ha nem vagyok biztos benne, hogy az illető visszaköszön-e, akkor megvárom, míg ő köszön, vagy nem.


De egyébként szard le.

2019. júl. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Bár ritkábban, de nekem is vannak ilyen élményeim. Úgy döntöttem, nem bosszankodom vagy érzem magam megsértve, inkább továbbra is a jó oldalon állok, köszönök, ha meg nem köszön, az az ő szegénységi bizonyítványa vagy ráfogom, hogy bamba volt. Egyébként volt már több sikerélményem, hogy valakinek sokszor, néha évekig köszöngettem hiába, aztán egyszer csak elkezdett visszaköszönni és azóta már mosolyog is. Így lesz jobb a világ :)
2019. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mihago ***** válasza:
70%

Nem kell foglalkozni a bunkókkal. Illetve ha muszáj, ajánlom az általam követett módszert.


Régen nagy házban élt a családunk, több lakás is volt, és ezeket kiadtuk irodának. Rendszeresen jöttek-mentek az alkalmazottak, üzletfelek. Köztük sok beképzelt gyökér, aki azt hitte, ha felvett egy öltönyt, akkor már többet ér másoknál.


Volt, hogy szembetalálkoztam ezekkel, és mivel ez itt a mi házunk (nem egy óriási ipartelepet kell elképzelni, egyértelműen egy családi ház volt), szokásom volt köszönni, ha már bejött. Igen gyakran úgy tettek, mintha nem hallanák meg, és mentek tovább. Ilyenkor utánuk szóltam:


"Uram! Elnézést!"


Erre ingerülten visszafordultak, hogy mi van? Mutattam a földre, mire megzavarodtak, és nézték, mit kéne nézni. Aztán megmondtam:


"Kiesett a kapa a szájából."


Öröm volt nézni az egészséges, pirospozsgás arcukat, ahogy továbbmentek.

2019. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ******?! válasza:
30%
Ne köszöngess, ha mégis számolj fel perc-díjat, vagy darabjáért kérj el egy-egy ezrest.
2019. júl. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
60%
Azoknak se köszönök akiket ismerek, mert bunkó vagyok
2019. júl. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én társasházakban szoktam előre köszönni az idősebb embereknek egy jó napot kívánokkal, néha nem köszönnek vissza, akkor visszaszólok hogy "akkor nem jó napot"
2019. júl. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
78%
Én irodaépületben dolgozom, rengetegen dolgozunk ott, de úgy gondolom liftbe szállva igen is illik köszönni. Én mindig előre köszönök, amikor beszállok, és sokszor van, hogy nem köszönnek vissza. Ilyen esetben mindig azt csinálom, hogy amikor kiszállok, akkor is köszönök, de már közel se olyan hangnemben (nem bunkón, hanem erőteljesen) mint legelőször, hogy vegye észre magát az illető/illetők. Ilyenkor mindig elszégyellik magukat és köszönnek.
2019. júl. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem sose érdekelt hogy visszaköszönnek-e nekem vagy nem. Mindenkinek nem olyan olyan erős etikettes világnézete van, mint neked. Lehet ők a folyamatos köszöngetést csak erőltetett formaiságnak gondolják.
2019. júl. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem köszönnek vissza az idegen kollégák a "munkásbuszon", az szerintem csak azt jelenti, hogy szerintük ez nem egy köszönős helyzet, hiába ismersz fel majdnem mindenkit arcról. Valószínűleg más sem köszön amikor felszáll, és csak hülyének néznek. Ne köszönj te sem, ettől nem leszel bunkó. Más helyzetben engem is zavar, órákig tudok rágódni rajta, és haragudni.
2019. júl. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!