Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem tudom, hogy kivel illik-sz...

Nem tudom, hogy kivel illik-szabad szóba elegyednem? Hogyan tanulhatná meg?

Figyelt kérdés

A szüleim nagy egyenlőségre tanítottak, így már felnőtt fejjel is kínos helyzetekbe kerülök miatta. Pl nem tudom hol a helyem és simán leszólítom udavarisan beszélgetés céljából a szomszéd 60 éves főorvost! Nemrég világosítottak fel többen is, hogy nem veszem figyelembe a társadalmi ranglétrákat. Ugyanis elvileg nem illik nekem odamenni és megszólítani a neves főorvost és más nálam feljebb álló személyeket. Ilyenkor az illik, hogyha ők akarnak velem beszélni, majd megszólítanak.

Annyi legyen a mentségemre, hogy nagyon udavarias vagyok, pl az említett szomszédnak is úgy köszönök “Tiszteletem főorvos úr” és végig nagyon tisztelettudó vagyok.


Hogyan tanulhatnám meg felnőtt fejjel, hogy mi a viselkedési norma? Így mások azt mondják úgy jön le, mintha én egy főorvossal azonos szinten képzelném magamat.


2019. júl. 5. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne is akard megtanulni. A kölcsönös tiszteletadáshoz egyenlő félként kell tekinteni a másikra, függetlenül az illető társadalmi hátterére. Ha erre nem hajlandó a másik fél, nyugodtan tekintsen bunkónak, ne foglalkozz vele. Neked a főorvos nem a főnököd, hanem a szomszédod. Szüleid nagyon jól neveltek.
2019. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

???

Itt nem a te fejedben vannak a problemak.

Mi az, hogy ne szolits meg valakit azert mert masik tarsadalmi szinten van?

2019. júl. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Én a példádról azt gondolom, hogy ne szólítsd le a munkahelyén mondjuk, mert ott főorvos. De otthon a szomszédod. Én simán beszélgetnék vele semleges témákról, amiben ő maga is szomszéd lehet, és nem főorvos.
2019. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Pszichológus állapította meg nálam, hogy nem ismerem el az alá-fölé rendeltségi viszonyokat. Ugyanezt csinálom mint te, mindenkinek megadom a tiszteletet, de nem veszem figyelembe az efféle baromságokat. Mi az, hogy nem vagy azonos szinten a főorvos úrral? Emberek megmentésében valóban. Ez igaz. Viszont te meg másban vagy jó. Civilben csak két ember vagytok akik ápolják a szociális életüket. Ne költöztesd fel őt holmi elefántcsont toronyba :DD Jó vagy így ahogy vagy.
2019. júl. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!