Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Udvariatlan voltam a nővel...

Udvariatlan voltam a nővel szemben?

Figyelt kérdés
Volt egy üveges lengőajtó, amivel szembe jött velem egy huszonéves nő, nagyjából egy idős lehetek vele. Ő előbb ért oda az ajtóhoz, előbb fogta meg mint én, és kihúzta maga felé, beengedett, tehát bementem.

2019. júl. 10. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Egy felajánlást elfogadni csak akkor udvariatlanság, ha nem köszönöd meg.
2019. júl. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan: ilyenkor illik megköszönni.

Egyébként általános szabály, hogy a nyíló ajtón az megy át, akinek könnyebb.


Gondold el fordítva:

- maga felé húzza az ajtót,

- átmegy rajta,

- az ajtó becsukódik.

Vagy, ha meglökte, akkor csak félig csukódik be, de teljes sebességgel a képedbe kapod, ahogy indulsz.

Te közben vártál.

- kinyitod az ajtót,

- átmész rajta,

- becsukódik.

2019. júl. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy voltál udvariatlan!


Utálom, amikor nőkéntbe akarok engedni egy fiút/férfit az ajtón, mert nekem úgy könnyebb (pl. sok csomagom van, vagy olyan szögben nyílik az ajtó vagy én értem oda előbb), ő meg elkezd itt udvariaskodni, hogy nem-nem, menjek csak, és toporgunk 5 percig. Kinyitom, menjen, és haladjunk. Csak praktikusan! Nagyon tudom értékelni, amikor ezt kapásból felfogják: jönnek, gyorsan megköszönik, és mindenki haladhat tovább.

2019. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ezek nem szigorú protokolláris szabályok, mint egy koronázási szertartás, hanem céljuk a hétköznapok kedvessége és egy nő is lehet kedves és előre engedhet. Vagy mint írta valaki akár csomagok miatt is lehet neki így praktikusabb, de akár egy hajszálnyi érkezési eltérés is ezt teheti gördülékenyebbé.
2019. júl. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!