Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagyon gáz külön megkérni a...

Nagyon gáz külön megkérni a vendégeket, hogy töröljék le a cipőjüket?

Figyelt kérdés
Testvérem diplomaosztóját ünnepeljük nálunk, az átadásról egyből ide fogunk jönni, szóval mindenki elegáns ruciban lesz :D nyílván elég furi lenne cipő nélkül lenni, fényképezkedni, stb... szóval para lenne kitenni egy doboz nedves törlőkendőt az ajtóba és megkérni a vendégeket, hogy töröljék meg vele a cipőt, mielőtt továbbjönnek?
2019. júl. 11. 19:00
1 2
 1/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Jogos a felvetés, csak nem mindegy hogyan oldjuk meg. Egyébként még nyugaton is hosszadalmas vitákat szült az interneten.


Elvileg egyébként is illene a lábukat megtörölni. Szólni meg fontos, hogyan közlöd. A legjobb ha nem szigorúságot sugallóan teszed, mert az kicsit visszatetszést kelt és a hangulatnak se tesz jót. Olyan kedvesen és talán árnyalatnyi viccességgel okés. Célszerű az ajtóban állni és fogadni úgymond a vendégeket és mondogatni nekik, közben lehet mindenkihez pár üdvözlő, kedves vagy vicces szavad és az egész kellemesen meg is van oldva. Én pl ilyeneket mondanék úgy random :)


- A csinos lányok ügyesen töröljenek lábat :) Sziasztok! ...


Úgy hogy kellemes hangulat legyen.


A nedves törlőkendő túlzás, túl nagy szigor és furán hatna, amit gondolom te sem akarsz. Inkább egy árnyalatnyi vizet permetezz a lábtörlőre előtte, de próbáld ki mennyit, hogy nem lábnyomokat hagyjanak, mert is se lenne jó. Épp egy olyan kicsit, amitől még nem tappancsolják végig bent.


És ha ilyen sokan jönnek érdemes egy nagyobb lábtörlőt is akár venni.

2019. júl. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 tgt ***** válasza:
84%
Szerintem nem illik erre kérni a vendégeket. Nem minden nap van diplomaosztó, talán ki lehet bírni utána a takarítást.
2019. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem gáz, mondom úgy, hogy tisztaságmániás vagyok egyébként. De ilyenkor nem igen van akkora sár, hogy komoly koszt hagyjanak. Inkább bevállalom a takarítást utána. Ha nagyon világos, kényes szőnyeged van, és felszedhető, azt felszedném. De a nedves törlőkendőt kínálgatni nem illik szerintem.
2019. júl. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 TappancsMancs ***** válasza:
59%

Igen mint 2-es mondja, egyet is értek vele a magam részéről, viszont itt fiatalokról van szó és ha az említett kellemes módon valaki meg tudja oldani, akkor okés. Ezért is írtam én is az elején, hogy egyébként is elvileg lábat törölnek. Elvileg. Csak hát még fiatalok és ... na :)


Egyébként a 2-es választ osztom én is úgy általános esetben.

2019. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
A magassarkū cipővel inkább az a baj, hogy a sarka tönkreteszi a parkettát.
2019. júl. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
egyszer ki lehet bírni egy ilyen után egy alaposabb takarítást- nem ugatnék a vendégekre, hogy töröljék le a lábukat - ünneprontó. Érezzétek jól magatokat, másnap meg felmosol és kész.
2019. júl. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
De miért nem veszik le a cipőt inkább? Fotón nem látszik a lába.
2019. júl. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Attól is függ, hogy a szobába szőnyegre mennek-e be. Oda szerintem nem illik cipővel, de parkettára, járólapra nyugodtan.
2019. júl. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Vettesd le velük, én szó nélkül levetetném mindenkivel. Teljesen mindegy, hogy padló vagy szőnyeg, a kosz az kosz. Már 5-10 ember is iszonyat retket tud behordani cipővel az utcáról, baktériumok meg minden ocsmányság. A cipőtalpába minden apróság beleragad az ürülékdarabkáktól kezdve a rágóig.
2019. júl. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Mint amikor egymás szavával nem törődve mindenki mondja a magáét. Lehetőleg olyasmiről, amihez nem ért.


Az ember nem akárkiket hív vendégségbe, hanem a jó ismerőseit. Nem akkor először. Szóval van egy ismeretség, egy viszony, egy légkör. Meg van egy időjárás.

Ha nagyobb csoport van együtt, akkor mindenki alkalmazkodik. Mindenki! A vendéglátó is! Az nem megy, hogy gyékényszőnyeg van általában, de most az ünnepélyességre tekintettel subaszőnyeget teszek, kinn meg zuhog az eső, a lakásomhoz meg földúton kell bejönni. Akkor bizony fölszedem a szőnyeget, előkészítem a terepet.

A lényeg az arányos teherviselés. Ha a vendégtől különlegességet kérek, magamnak is azt kell tenni. Nem a cipő levétele a megalázó, hanem ha világos, hogy én meg direkt kényes holmit raktam ki.

Minden lakásnak megvan a maga szokásrendje. Ezt a vendég többnyire ismeri, ha nem, előtte (nem az ajtó előtt, hanem előző nap) tájékozódik. Ezért van lakás, ahová bemegyek cipővel (jó időben), van ahol leveszem, és van ahová külön másik (elegáns és kényelmes) cipőt viszek. A fontos, hogy arányos áldozatot hozzon mindenki.

2019. júl. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!