Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádám és Éva végül a mennyorszá...

Ádám és Éva végül a mennyországba került?

Figyelt kérdés
Mi lesz (velünk) ha egy újabb fát kopasztanak meg?

2019. júl. 28. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Az ádám egy héber szó, magyarul annyit jelent ember, férfi, éva olyasmit jelent, hogy asszony. A kérdésed teljesen magyarra fordítva nagyjából úgy hangzik, hogy:

"A férfi és az asszony végül a mennyországba került?"

Ilyenkor felvetül bennem a kérdés, hogy melyik férfi és asszony.


Persze értem én, hogy kikre gondolsz, de erről nem ír a Szentírás. Egyedül Júdást említi a kárhozat fiaként, tehát akár Ádám és Éva is kerülhetett a mennybe, ha szó szerint vesszük személyüket.


A mennyben pedig nem lesz már se élet fája, se jó és rossz tudásának fája, így nem tudják egyiket se megkopasztani.

2019. júl. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem úgy volt, hogy Dzsízesz váltotta meg az embereket hogy a menyországba kerüljenek?
2019. júl. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

Ejnye Luci.

(1Mózes 3:19) 19 Arcod verítékével eszed a kenyered, míg vissza nem térsz a földbe, mert abból lettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza.”


Egyetlen személy jött az égből úgy, hogy oda tért vissza.

S ez Jézus, Isten fia.

2019. júl. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Az uj földön lesz élet fája, de azt büntetlenül kopaszthatja mindenki még ádám is.


Skizofréniás fa valóban nem lesz már.


Persze még ki kell várni hogy vajon nem e szipus dínók írták e a bibliát.

2019. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én téged nem tudlak hova tenni. Ateista vagy keresztény vagy?
2019. júl. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Talán a legőszintébb válasz, hogy szívesen lennék keresztény, csak már sosem leszek rá képes.
2019. júl. 29. 18:42
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

"Talán a legőszintébb válasz, hogy szívesen lennék keresztény, csak már sosem leszek rá képes."

Sokan vagyunk/voltunk így. A megszentelődésből fakadó bűntelenséget sem a saját erődből, hanem Isten erejéből fogod elérni.

Kérd meg Jézust, hogy adja erejét, hogy keresztény legyél!

2019. júl. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 már kértem. Honnan fogom tudni, hogy keresztény lettem?
2019. júl. 30. 20:05
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Még nem kerültek a mennybe, ők is meghaltak és most pihennek. Végső sorsukról nem ír a Bibla szerintem.


Az Isten országába csak olyan emberek kerülnek, akik Jézussal együtt győztek a gonosz kívánságokon. Nem kerül be olyan, aki bizonytalan. Ugyanis halálunkig eldől, hogy mi mellett döntöttünk. Visszanézünk-e mint Lót felesége? Van-e valami szeretetlenség, amihez ragaszkodunk? Akkor a menny biztonsága azt kívánja, hogy ne kerülhessünk be. Csak olyanok jutnak be, akik úgy elválasztják a jót a rossztól, mint Isten.


Nincs olyan, hogy nem vagyunk képesek keresztényeknek lenni. Ez egy döntés, elfogadom Jézus csere-halálát, és ennyi. Nem kell hozzá semmi csinadratta, eufória, jel stb.

Ha elfogadtam (azaz hiszem), akkor Jézusé vagyok.

és akkor kapcsolatunk lesz, ami egy élő, természetes kapcsolat. Naponta történik valami.


Kívánom, hogy fogadd el egyszerűen Jézus tettét, amivel meg tud szabadítani. és legyen örök életed :)

2019. júl. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

egyszerű: aki kér, kap.


Amikor Jézustól elfogadtad, hogy Ő meghalt helyetted, így te most élhetsz örökre, akkor az meg is történt.


A hit az meggyőződés, nem pedig érzelem.


Ha kérted, megkaptad. :)

Beszélgess vele (ima), olvasd a Bibliát, keresztény könyveket (ismerkedés), járj közösségbe (erő, szolgálat, másokon való segítség).


Meglátod, nagyon boldog életed lesz keresztényként :)

Soha többé nem leszel egyedül.

2019. júl. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!