Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karate keresztényként?

Karate keresztényként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig nem foglalkoztatott kérdés, de most egy kicsit meginogni látszik a hitem. Római katolikus vagyok, meg vagyok keresztelve, első áldozó is voltam, viszont egy időben karatéztam is, ahol ugye meditáció, és egyéb keleti szertartások voltak.


A kettő egyáltalán működőképes együtt viszonylag hű római keresztény ember életéhez?


Válaszotokat előre is köszönöm!



2019. júl. 31. 19:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%

Mehet az, nincs baj vele. Használják a "szemlélődő imamód"- során a meditációt- ami nem gondolkodás.

[link]

2019. júl. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
19%

Mivel ezek a keleti buddhista harcművészetek esetében maga a sport csak másodlagos elem, én azért óvatosabb lennék.

De szavaidból azt veszem ki, hogy már nem műveled, szóval kár ezen törni magad. Magam részéről én inkább olyan küzdősportot választanék, melynek nem szerves része más vallás filozófiája és nincsenek benne ilyen elemek.

2019. júl. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%
Megfér a kettő egymás mellett.
2019. júl. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%
2 es. Ezeknek nincs köze a buddhizmishoz, a japán harcművészetek alappillére a bushido, ami nem vallás, hanem egy ideológia. Az ottani meditáció nem vallási indíttatású, hanem a szellemi kiegyensúlyozottság elérésére segítség, ami a hatákony feladatvégzéshez kell. Magyarul azért van, hogy lenyugodj kicsit eddzés előtt és ne vidd át abba az érzelmeidet.
2019. júl. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
3%

#4

Általában a Zen buddhizmussal hozzák összefüggésbe, de tévedhetek.

2019. júl. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
18%
Nem. Egy keresztény nem sportol, és nem is néz olyan sportot, ami a harccal, vagy mások testi épségét veszélyeztető tettel hozható összefüggésbe.
2019. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

"Egy keresztény nem sportol"

Már a sportot is tiltja az őrtorony?

2019. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
44%

Na ezeknél kérdéseknél sajnálom igazán a keresztényeket, amikor egy ilyen teljesen hétköznapi dolog miatt is felmerül bennük a kérdés, hogy vajon ez okés-e amit csináltak.


Életem egyik legjobb döntése volt, amikor otthagytam a kereszténységet, és megszabadultam ettől a felesleges bűntudattól.

2019. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%

#8


"... megszabadultam ettől a felesleges bűntudattól."


Megszabadultál a bűntudattól, de nem a bűntől. :(

2019. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
37%

#9


Nem vagyok bűnös. Az, hogy ti teljesen hétköznapi dolgokat bűnnek állítotok be, a ti idiotizmusotokat bizonyítja.

2019. júl. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!