Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidókat kérdezem ti esztek/...

A zsidókat kérdezem ti esztek/ettetek már nem koser azaz tréfli ételt? Pl disznó húst?

Figyelt kérdés

Mennyire szigorú nektek az étkezés?

(Oke gondolom vannak akik kevésbé vannak akik rendesen betartják keresztényként én is max évente megyek templomba...)



2019. aug. 1. 16:22
 1/10 anonim válasza:
Szigorúnak kellene lennie, de a közvetlen környezetemben nincsen túlságosan figyelembe véve.
2019. aug. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
A 32%-os, ide fog írni megint valamit?
2019. aug. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-es ??? Nem járok sűrűn ebbe a kategóriába szoval nem’tom kiről beszélsz 😓😅
2019. aug. 1. 17:34
 4/10 anonim ***** válasza:
csillagbogarunkról
2019. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Sohasem ennék nem kóser ételt. Nem a vallásom, inkább egészségem érdekében.
2019. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

A rabbi, sok évi lemondás után elhatározza, hogy megkóstolja a disznóhúst. Bemegy egy étterembe, rendel egy sült malacot, ám miközben várja, hogy a pincér kihozza az ételt, hirtelen ismerőseinek egy csoportját pillantja meg. Azok is észreveszik és odaülnek az asztalához. Ekkor megjelenik a pincér, kezében egy hatalmas tálcával, amin egy egész sült malac fekszik, a szájában egy almával. Döbbent csend, ám a rabbi feltalálja magát:

- Ez igen! Az előbb rendeltem egy sült almát, és nézzétek, milyen tálcán hozták!

2019. aug. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

És mivan pl egy tejszínes húsos értelel? Azt sem szabad enni? Mivel a tej és a hus nem erintkezhet...


Na meg mivan azzal a tejjel ami nem koser attól meg nem biztos hogy egészségtelen

2019. aug. 2. 10:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Valaki hiányolt engem?:D A kérdésre válaszolva,ez nem attól függ,hogy zsidó-e,mert köztük is vannak keresztények és egyéb vallásúak,szóval csak a zsidó vallású zsidók tartják be,de azok között is vannak olyan emberek,mint nálunk keresztényeknél,hogy hisznek,de mégis törvényszegők.Izraelben ahol a központ van,ott meg szerintem elég nehéz sertéshúst és a tiltott állatok húsát megtalálni.
2019. aug. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tgt ***** válasza:

Izrael brazíliai nagykövete is néha elcsábul :)

[link]

2019. aug. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na igen lehet hogy ezt szándékosan tette 😅😅😂😂 habár mivel ő egy politikai és nem vallási követ ezért gondolom senkisem ellenkezik sőt csak röhögnek rajta egy jot 😂
2019. aug. 4. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!