Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha black metalt hallgatok a...

Ha black metalt hallgatok a pokolba kerülök?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tisztába ezekkel, de szeretem a black metalt, de nem a mondanivalója, szövege miatt, hanem magát a zenét. Szóval ha black metalt hallgatok a pokolra kerülök? Vagy nem? Nem tudom

2019. aug. 5. 11:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem, de ne kérdezd meg többször:) Amúgy a törvény nélküli újszövetségben pont az a szép, hogy ezt neked is kellene tudnod. De meg is válaszoltad:

"Nem vagyok tisztába ezekkel, de szeretem a black metalt, de nem a mondanivalója, szövege miatt, hanem magát a zenét. "

2019. aug. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kerülsz.

Hallgasd nyugodtan, vannak nagyon jó előadók.

2019. aug. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 jdfGabrella ***** válasza:
100%
Nem
2019. aug. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
Abszolút...én a dubstep-el a legmélyebb bugyorban leszek.
2019. aug. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem, de a Halál Metálnál már rezeg a léc :) úgyhogy vigyázz az Arch Enemy-vel
2019. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
0%
Igen, egyértelműen.
2019. aug. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
11%

Nem egy szelíd zenei stílus.


A nyolcvanas években néhány zenekar, a thrash metal, a death metal és némi hardcore punk által inspirálva egy még sötétebb és még agresszívabb zenét kezdett el játszani, belőlük keletkezett a black metal első hulláma.


Ez alapján nem igazán illik keresztényhez. Sőt:


A black metal zenészek jellemzően elutasítják a többséget és a modern társadalmat, emberkerülőek, megvetik a vallásokat (elsősorban a kereszténységet) és a birkaszellemet.


Egy kereszténységet megvető irányzatot követsz, ami elutasítja Istent. Tehát ebből a szempontból könnyen pokolra kerülhetsz miatta. Ha a dallam érdekel, akkor ez nem biztos, de lehet, hogy előbb-utóbb a szöveges tartalmakat is elhiszed, magadévá teszed az ideológiát, akkor már kevésbé számíthatsz arra, hogy bűnbánat nélkül elnézi azt Isten.

2019. aug. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2019. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2019. aug. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A Szentlélek is a pokolba fog kerülni.
2019. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!