Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ha egy rokonotok...

Keresztények! Ha egy rokonotok/ismerősötök pogány esküvőt tartana, és meghívna, elmennétek rá?

Figyelt kérdés
Pogány alatt nem azt értem, hogy nem templomi az esküvő, hanem hogy pogány (egészen konkrétan germán, de lehetne akár kelta vagy indián, wicca vagy bármi más pogány vallás) szertartások, hagyományok alkotnák az ünnepség egy részét.

2019. aug. 10. 23:09
 1/10 anonim válasza:
86%
Miért ne?
2019. aug. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
El, persze amikor az áldozati állat véréből megspriccelik a párt, akkor hátrébb húzódnék. Mondjuk azt nem tudom, hogy mennyire ragaszkodnak ezekhez az ősi hagyományokhoz példádban.
2019. aug. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
El hát.
2019. aug. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Igen elmennék. Azonban olyan szokások alatt, ami ütközik Isten tiszta imádatával, nem veszek részt.
2019. aug. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Mi pogány esküvőt tartottunk (férjem hívő) és eljöttek a keresztény ismerőseim,még a gyülekezet pásztora is.
2019. aug. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Ja,sztornó,nem olvastam el a kérdés alatti részt,nekünk csak "nem templomi" esküvőnk volt.
2019. aug. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Én "pogányként" sem mennék el olyan retardáltak esküvőjére, akik itt Magyarországon vikingkednek ilyen szinten.


Ha például egy Skandináv rokon/ismerősről lenne szó (vagy bárkiről, akinek ez a saját vallása), akkor persze, semmi probléma nem lenne ezzel.

2019. aug. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Szívesen elmennék, ha például egy Pápua új-guineai lenne a házastárs, aki törzsi kultúrából származik. De ha most kitalálták, hogy ők valami new ages újpogány baromság szerint akarnak megházasodni, az nem érdekelne.
2019. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha fontos a pár, elmennék. De utólag megkérdezném, hogy amúgy milyen forrásból merítették az esküvő menetét, mert ezeknek a népeknek a rituáléját csak nagyon töredékesen ismerjük. Gyakorlatilag alig van bármiféle leírás, hogy milyen ünnepeket tartottak. Pár ünnepről tudunk, de pl. esküvőről szerintem semmi leírás nem maradt fenn, legalább is én nem találkoztam még ilyennel.
2019. aug. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Blackice75 ***** válasza:
0%

A kereszténység maga már pogányság, sőt minden vallas és hitrendszer ami csak letezik a világon az pogányság,érthetőbben megfogalmazva pogány az egész világ, abban a tévhitben tartva hogy nem pogányok.

Mindenki pogány aki nem tartozik az Atya Ábrahámmal kötött ÖRÖK szövetségébe és nem a szövetség feltételei szerint él, vagyis nem tartsa be a parancsolatokat és nem példázza cselekedeteivel, és ezzel párhuzamosan nem fogadja el igaz hittel a Megváltó áldozatát a bűneiért, amely hitet a bemerítkezésével erősit meg.

Igaz hitből igazul meg az ember, és a törvényekben való jó cselekedetei által üdvözül.


Aki így él az nem pogány.

Nos melyikünk él így ?

Senki sem , mindenki a pogány vallások követője, legyen az akár keresztényi vagy bármi más,vagy ateistaként a tudomány szerelmese: vilagűr, evolúció és egyéb bohócságok.

2020. aug. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!