Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Isten?

Szerintetek létezik Isten?

Figyelt kérdés

2019. aug. 11. 11:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem létezik.
2019. aug. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
49%
Ez így nem tudományos kérdés. A miért igen, vagy miért nem kérdés lenne az.
2019. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%

A tudomány jelenlegi állása szerint semmiféle bizonyíték sincs Isten létére, persze ez önmagában nem jelenti azt, hogy Isten biztosan nem létezik.


Egyébként szerintem az emberiség egy jó ideig nem is fog rájönni arra, hogy ebben a kérdésben mi is az igazság, mert ha létezik is egyáltalán, akkor gyakorlatilag azt sem tudjuk, hogy hol/hogyan és pontosan mit keressünk. Ezért van az, hogy csak ilyen "okoskodásokra" van lehetőség, mint a Gödel-féle ontológiai Istenérv, ami bármilyen zseniális matematikus is volt Gödel, önmagában bizonyítéknak vajnyi kevés...

2019. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%
Nálam vannak bizonyítékok a fotografikus memóriámban, meg igen, létezik!
2019. aug. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Létezhet, csak semmi nem bizonyítja a létét!
2019. aug. 11. 11:41
 6/27 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm az eddigi válaszokat - Válaszok alapján létezhet, de semmi nem bizonyítja a létét!
2019. aug. 11. 11:42
 7/27 anonim ***** válasza:
61%
Igyekszem úgy élni az életemet, hogy Isten létezik.
2019. aug. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
39%
Hülyeség, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint nem létezik Isten, mivel ez nem a tudomány feladata és nem is kutatják Isten létét.
2019. aug. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
71%

"Létezhet, csak semmi nem bizonyítja a létét!"


Ez kb. bármilyen mondvacsinált hülyeségre igaz, a rózsaszín unikornisoktól a repülő spagettiszörnyig. Én nem mondom, hogy higgyél vagy ne higgyél Istenben, de ez az "érv" szerintem röhejes. Ez az egész repülő spagettiszörny duma lényege: ha az érved ugyanolyan jó érv a repülő spagettiszörny mellett, mint a keresztény Isten mellett, akkor valószínűleg nem olyan nagyon jó érv.

2019. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
19%
Bizonyíték... egyesek folyton valami tárgyalóteremben érzik magukat.
2019. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!