Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateista világszemlélettel...

Ateista világszemlélettel lehetne belőlem teológus?

Figyelt kérdés

Szóval vallásos voltam, de már nem vagyok az, viszont elég nagy bibliaismerettel rendelkezem.


Tisztában vagyok a bibliai iratok keletkezésével, műfajával, ismerem a történelmi hátteret is amiben a könyvek keletkeztek, és értek az egyháztörténelemhez is. Sőt, még szövegkritikai ismereteim is vannak.


A kereszténységet tehát történelmi és vallástudományi szempontból érdekesnek tartom. A téma közben ugyanis bővül az ismerem az ókori világról. Arra gondoltam, ha már ennyire ismerője vagyok a témának, nem lenne rossz letenni egy diplomát, esetleg PhD fokozatot. Az elég jól cseng azért.


Egy dolog zavar csak: hol tudnék elhelyezkedni dolgozni? Hittanár semmiféleképpen sem szeretnék lenni, hiszen nem vallom a keresztény értékeket. Ha meg nem tudok ezzel pénz keresni, akkor felesleges annyit tanulnom.


2019. aug. 13. 16:23
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Még valami: a katolikus teológia az, amely érdekel, mert az használja a tudományos módszert.
2019. aug. 13. 16:24
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha PhD a cél, esetleg valamilyen állami egyetem filozófia szakán lenne esély.
2019. aug. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Teológus nem, legfeljebb teológiát végzett (vallás)filozófus.

Első

2019. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az is jó lenne, de ebben hol tudnék elhelyezkedni dolgozni? Esetleg maradhatnék az egyetemen tanítani, mint vallásfilozófus?
2019. aug. 13. 16:29
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Teológus nem nagyon, de foglalkozhatsz vallástudománnyal, amin belül vannak különböző szakirányok.
2019. aug. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Akár. Nem ismerem ezt a területet, vannak-e kül. tudományos intézetek? Esetleg MTA, de ami most ott van... ki tudja, mennyire stabil hely.

Esetleg középiskolai filozófia tanár?

2019. aug. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
17%
Ezzel a szemlélettel inkább ne legyel tudós.
2019. aug. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13%
Filozófián előbb BA, aztán MA, és utána PhD. De kitől tanulhatnal ott, a katolikusgyulolo zsidóktól? Úgyis a teológusok tudjak a vallási dogmák at, a hittantanárok es a “vallásfilozófusok” eléggé színvonaltalan társaság.
2019. aug. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ha esetleg az fáj neked, hogy jobban ismerem a Bibliát, mint az átlag hívő, és mégsem hiszek benne, arról én nem tehetek.


Mint irodalmi művet kutathatom.

2019. aug. 13. 17:25
 10/17 A kérdező kommentje:

Nos, köszi a válaszokat. Érdekel a tudományos pálya, akár ezen a síkon is, de ha nem tudok benne elhelyezkedni, akkor hanyagolni fogom, esetleg majd később hobby-ból elvégzem.


Sziasztok.

2019. aug. 13. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!