Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muzulmánok hogyan tudnak...

Mbk9902 kérdése:

A muzulmánok hogyan tudnak felkelni a Fajr imára? (3:21- kor)

Figyelt kérdés
Sziasztok, lehet kicsit fura kérdés de elsősorban muszlimok válaszát várnám. Én egy érdeklődő vagyok még ugyan, de lassan lehet hogy muszlim követő, mivel tényleg megfogott ez a vallás és hiszek a koránban... olvastam az imákról rengeteget, meg videókat is néztem, de a kérdésem az lenne hogy hogyan tudnék felkelni a Fajr imára, na meg azt hangosan kell mondani de nem szeretném a többieket sem a lakásban felébreszteni.. és ha esetleg teljesen fel sem tudok kélni akkor megoldható hogy összevonom valamelyik imával vagy mit tehetnék? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm

2019. aug. 19. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyreszt az ideje valtozik majdnem naprol napra, aztan evszakrol evszakra, szoval neha nem kell olyan koran kelni ra. Masreszt pedig, ha tudod, hogy fel kell kelned, akkor ugyis felkelsz, aztan amikor elvegzed az imahoz megfelelo allapotba keruleshez elengedhetetlen mosakodast az vegkepp felebreszt, ugyhogy mire az imahoz jutsz mar eber leszel. A hangosan mondas pedig nem azt jelenti hogy kiabalsz vagy fennhangon imadkozol, hanem csak annyit hogy mondod magad ele az imat, amit pl. egy masik szobaban levo ember mar nem is hallana.
2019. aug. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, egyébként a miskolci mecsetben ingyen adnak egy korán másolatot?
2019. aug. 19. 15:06
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Meglepne, ha mindig és mindent tartana a többségük. Tehát szerintem a legtöbb itteni muszlim sehogyan. Aki pedig felkel, nos vélhetően beállítja az óráját vagy amíg ennyire korán van az ima, inkább megvárja ébren. Főleg, ha az estit és a délutánit nem összevonva imádkozza.
2019. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
71%

1) Napkeltéig kell teljesíteni, tehát nem muszáj háromkor kelned, elég fél hatkor is, bár ez kevésbé helyes hozzáállás :D


2) Mondhatod magadban is, nem kell hangosan.


3) Nem akarok hülyeséget mondani, de talán a sítáknál összevonhatóak az imák. De ha nem sikerül felkelned, a lényeg akkor is az, hogy ébredés után imádkozz.


----------


Tehát törekedned kell arra, hogy fél négy körül teljesítsd, de ha úgy alakul, hogy nem ébredsz fel, akkor ébredés után is teljesítheted.

2019. aug. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm az eddigi válaszokat :)

Egyébként a magyar mecsetekben is lehet kapni ingyenes a korán könyvről másolatot?

2019. aug. 20. 13:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"2) Mondhatod magadban is, nem kell hangosan.



3) Nem akarok hülyeséget mondani, de talán a sítáknál összevonhatóak az imák."


- a fajr a hangos imak egyike, ezert meg kell formaznod a szavakat imadkozas kozben, maskulonben nem lehet ervenyes az ima.

- összevonni barki összevonhatja, ez nem siita szokas, viszont megfelelo indokkal lehet csak, es nem kedvünkre vonhatunk össze barmit. Szoval, az hogy nem akarok felkelni fajrra, ezert delben imadkozom azt is, olyan nincsen pl.

2019. aug. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Legfőképpen sehogy,legalább is én Ramadanba kelek fel Fajr-ra maximum.

De vannak akik kemények mint a kád széle.

Amúgy két egymás után következő imát bármikor összevonhatsz a shia doktrína szerint,a minimum 3 ima "kötelező" összevonva.

2019. aug. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!