Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Hisztek a Noé bárkája...

Hívők! Hisztek a Noé bárkája történetben meg ami megtörtént a Biblia szerint? A Noé özönvíz mikor történik meg újból? 30nap vihar és zivatar meg eső.

Figyelt kérdés

2019. aug. 21. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A Biblia szerint az özönvíz nem fog többé előfordulni.
2019. aug. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az özönvíz megtörtént, csak kicsit kisebb volt, mint a leírásokban.

De képzelj el egy tengert, amelyiknek hirtelen 100 métert emelkedik a szintje... na, EZ volt az özönvíz.


Nem lesz ilyen még egyszer, mert jelenleg nincs olyan tengerünk, amelyikkel ezt meg lehetne csinálni.

2019. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

Szia,


Igen, maga az Úr Jézus Krisztus és az apostolok is úgy hivatkoztak rá mint valós eseményre, így nincs okunk kételkedni benne.

A Szentírásban ezt olvassuk:

"Isten azt mondta Noénak és fiainak: Íme, szövetségre lépek veletek és utódaitokkal, meg minden élőlénnyel, amely veletek van: madárral, jószággal és minden szárazföldi vaddal, mindennel, ami a bárkából kijött, minden földi élőlénnyel. Szövetségre lépek veletek, és egyetlen élőlény sem pusztul el többé özönvíz miatt, mert nem lesz többé özönvíz, hogy elpusztítsa a földet. Majd azt mondta Isten: Ez a jele a szövetségnek, amelyet most szerzek veletek és minden élőlénnyel, amely veletek van, minden nemzedékkel örökre: szivárványívemet helyezem a felhőkre, az lesz a jele a szövetségnek, amelyet most a földdel megkötök. Amikor felhővel borítom be a földet, és feltűnik a szivárvány a felhőn, akkor visszaemlékezem a szövetségemre, amelyet veletek és minden élőlénnyel kötöttem, amely testben él, és nem válik többé a víz özönvízzé minden élőlény pusztulására. Ha ott lesz a szivárvány a felhőn, látni fogom, és visszaemlékezem az örök szövetségre, amelyet Isten kötött minden élőlénnyel, amely testben él a földön. Akkor ezt mondta Isten Noénak: Ez lesz a jele annak a szövetségnek, amelyet minden földi élőlénnyel kötöttem." (Mózes első könyve 9:9-17)


Üdv. Péter

2019. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%

"nincs olyan tengerünk, amelyikkel ezt meg lehetne csinálni."


Nem régen volt cunami. Bármi lehetséges.

Most gondolj egy tartós cunamira, ahol nem lehet partra kikapaszkodni. Szerintem eléggé valós.

2019. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A mi családunk hiszi. Férjem épp szombaton olvasott Noéról a gyermekeinknek.
2019. aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 tgt ***** válasza:
0%
Noé történetének minden szava igaz. Csak éppen a valóságban soha nem történt meg.
2019. aug. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Cunami elvből nem lehet tartós.

Aki ebben hisz, az nem ismeri sem a földrajzot, sem a fizikát.

A cunami azon alapul, hogy valahol a mély tengerben van egy földrengés, ami egy PICIKÉT megváltoztatja a tengerszintet egy nagy területen. Elindul egy kicsi hullám mindenfelé.

Csakhogy ez hiába kicsi a mély tengeren: mivel a térfogata nagy, ezért a sekélyebb vízben a hullám nőni fog.

A partra érve a legnagyobb, ott pusztít.

De csak egyszer!

2019. aug. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Jaja, utolsó, és egy cunami főleg nem tart egy éven keresztül. Szóval a cunamiknak a világon semmi közük a Noé történethez, nem tudom, minek kellett idekeverni.
2019. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#4 alapján "keveredett" ide.
2019. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, azt én is kiszúrtam, csak azt nem értem, a #4-nek hogyan sikerült összekevernie egy évig tartó esőzést a cunamival. Még távolról sincs köze egymáshoz a kettőnek.
2019. aug. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!