Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen jelentősége van annak...

Milyen jelentősége van annak ha a kereszten nincs jézus?

Figyelt kérdés
Esetleg 1 isten hit?

2019. aug. 21. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahol van, az is egyistenhit.


Olyankor önmagán a kereszten van a hangsúly, a megváltás eszközén. És a protestánsok számára is elfogadható.

2019. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Ott már feltámadt.
2019. aug. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kereszt (Jézus nélkül) nagyon sok vallásban jelkép.
2019. aug. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem volt pénz már Jézust odarakni, így olcsóbb. Ha drágább, akkor nem veszik meg az emberek. Olyan, mint a menü, ha 1000-2000 Ft között van, akkor még jó.
2019. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

MÓZES HARMADIK KÖNYVE

26. fejezet

A bálványimádás tilalma


1

Ne csináljatok magatoknak bálványokat! Se faragott bálványszobrot, se szent oszlopot ne állítsatok magatoknak, kőszobrokat se helyezzetek el országotokban, hogy imádjátok azokat. Mert én, az Úr vagyok a ti Istenetek. 2Móz 20,4-5; 3Móz 19,4; 5Móz 5,8; 16,21-22

2022. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

MÓZES HARMADIK KÖNYVE / 19. fejezet (A Tízparancsolat követelményei) / 4. vers

Ne forduljatok a bálványokhoz, és ne készítsetek magatoknak öntött istenszobrokat. Én, az Úr vagyok a ti Istenetek!

MÓZES HARMADIK KÖNYVE / 26. fejezet (A bálványimádás tilalma) / 1. vers

Ne csináljatok magatoknak bálványokat! Se faragott bálványszobrot, se szent oszlopot ne állítsatok magatoknak, kőszobrokat se helyezzetek el országotokban, hogy imádjátok azokat. Mert én, az Úr vagyok a ti Istenetek.

MÓZES HARMADIK KÖNYVE / 26. fejezet (A bálványimádás tilalma) / 30. vers

Elpusztítom áldozóhalmaitokat, darabokra zúzom tömjénező oltáraitokat, és hulláitokat összetört bálványaitok mellé szórom, mert megutállak benneteket.

MÓZES NEGYEDIK KÖNYVE / 33. fejezet (Izráel táborhelyei a pusztában) / 52. vers

űzzétek ki magatok elől az ország minden lakosát, pusztítsátok el összes bálványukat, öntött bálványszobraikat is mind pusztítsátok el, és tegyétek tönkre valamennyi áldozóhalmukat!

MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE / 4. fejezet (Mózes a törvény megtartására inti népét) / 16. vers

azért nehogy elfajuljatok, ne készítsetek magatoknak bálványszobrot semminek a képmására: semmiféle bálványt férfi vagy nő formájára,

MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE / 27. fejezet (Az emlékkövek felállítása) / 15. vers

Átkozott legyen az, aki mesterember keze munkájával faragott vagy öntött bálványt készíttet, amit utál az Úr, és azt titokban felállítja! Az egész nép pedig mondja rá: Ámen!

MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE / 29. fejezet (Intés a szövetség megtartására) / 16. vers

Láttátok förtelmes bálványaikat, amelyek fából és kőből, ezüstből és aranyból vannak.

MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE / 32. fejezet (Mózes éneke) / 21. vers

Semmit érő istenekkel tettek féltékennyé, haszontalan bálványokkal bosszantottak engem. Semmit érő néppel teszem én is féltékennyé, bolond nemzettel bosszantom majd őket.

A BÍRÁK KÖNYVE / 18. fejezet (Dán törzse új lakóhelyet keres) / 17. vers

Az az öt ember, aki elment kikémlelni azt a földet, fölment, behatolt oda, és magához vette a faragott bálványszobrot, az éfódot, a házibálványt és az öntött bálványt. A pap pedig ott állt a kapu bejáratánál, a hatszáz fölfegyverzett ember mellett.

A BÍRÁK KÖNYVE / 18. fejezet (Dán törzse új lakóhelyet keres) / 18. vers

Amikor tehát ezek bementek Míká házába, és magukhoz vették a faragott bálványszobrot, az éfódot, a házibálványt és az öntött bálványt, megkérdezte tőlük a pap: Mit csináltok?

2022. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!