Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Iszlámban megengedett a...

Az Iszlámban megengedett a fenyőfa feldíszítésé December 24. én?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az Iszlámban nem December 24.én született Jézus (blv) illetve mások szerinte sem csak volt itt valami pogány ünnepe Rómának és betetek ide. Én nagyon szeretem a Karácsony hangulatát. Nekem nem igazán vallásos dolog a Karácsony hanem inkább a szeret, család ünnepe és ha én feldíszítem a lakást akkor ennek jegyében teszem nem azért mert bármi féle vallási szándékom lenne. Szóval szabad e fát díszítenem 12.24-én ami fenyőfa?
2019. aug. 26. 23:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Megindokoltad, hogy miért szabad. Csak a szektákban vannak értelmetlen tiltások.
2019. aug. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ, miféle Iszlám vonalnak akarsz te megfelelni. Szovjetisztáni utódállamokban van karácsonyfázás, akár félholddal a fa tetején, előtte meg a hurmátli basi mondja az újévi köszöntőjét... Ha viszont keményvonalasabb (nyugatgyűlölő) helyeken karácsonyfáznál, megeshet, hogy téged is felkötnének a fára a díszek közé lógni.


Persze nyílván arra vagy kíváncsi, hogy maga a Korán hogy viszonyul a dologhoz, hát erre csak azt tudom mondani, hogy a vallás nem egy egzakt tudomány, nem volt még két ember, akinek sikerült volna belőle ugyanazt kiolvasni.

2019. aug. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy nem.
2019. aug. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
Megemlékezhetsz róla, ahogy a szülinapodról is, te azt sem ünnepelheted.
2019. aug. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Dubai reptéren hatalmas karàcsonyfa szokott lenni.
2019. aug. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
Nem. A karácsony nem muszlim ünnep, ráadásul a karácsonyfa állítás egy pogány szokás, még csak keresztény alapja sincs csak beszivárgott a keresztény vallásba.
2019. aug. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem, gyakorlatilag meg azt teszel, amit akarsz.

Amúgy december 25. karácsony továbbra is, nem 24.

2019. aug. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Igen megengedett de csak ha kulturálsi okokból csinálod nem vallásiból. Csak a nagyon elborult szalafik szerint nem lehet.

A mi kultúránkban a karácsony az ünnep, te nem fogod ugyan azt érezni mint a született muszlimok eidkor meg ramadankor,nem ebben nőttél fel neked nincsennek gyermekkori emlékeid ehhez kötötten.

2019. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"Igen megengedett de csak ha kulturálsi okokból csinálod nem vallásiból. Csak a nagyon elborult szalafik szerint nem lehet."


Egy muszlim miért állítana karácsonyfát kulturális okokból? Nem vagyok szalafi, de eszembe nem jutna egy ilyen pogány szokás gyakorlása.

2019. aug. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy fát konkrétan díszítenek-e, de az itt élő muszlim ismerőseim magától értetődően ünneplik a karácsonyt.
2019. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!