Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nazarénus vallàssal kérdeznék?

A nazarénus vallàssal kérdeznék?

Figyelt kérdés

Hogy zajlik a pàrvàlasztàs a nazarénus vallàsban?

Ki jelőlik a nőnek kihez kell hozzà mennie, vagy szabad vàlasztàs van?

Illetve nem vagyok vallàsos, én udvarolhatok egy nazarénus nőnek?



#Nazarénus pàrvàlasztàs?
2019. aug. 31. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha ez korrekt, nincsenek nagy esélyeid...

2019. aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TR75 ***** válasza:
100%
Felekezeten belül házasodnak. Aki nem így tesz, azt kizárják.
2019. aug. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Komolyabban veszik a keresztény életet, mint általában egy katolikus vagy református. Utóbbiaknál vannak vegyes házasságok, egy nazarénus lány szerintem nem is hagyja, hogy udvarolj neki. Feltéve, ha nem vagy te is felnőttkorban bemerítkezett, és újjászületett keresztény.


A nazarénusoknál, és általában azoknál a keresztény közösségeknél, ahol felnőtt korban merítkeznek be, ott házasság előtt nincs szexuális kapcsolat sem.

2019. szept. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Felekezeten belül házasodnak,ha nem vagy nazarénus,nem igazán udvarolhatsz,le fogja tojni. Van egy ismerősöm,nazarénus volt és ahova én járok gyülibe,oda is titokban ment (utcán csuklya,napszemüveg),mert még másik gyülibe se engedik őket. A nazarénusoknál volt egy barátnője,aki azonnal ki is dobta,miután lebukott,hogy máshova is jár.
2019. szept. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Isten választ, és nem ember. Imádkozáson alapul, hogy Isten jelentse ki akaratát. A fiú kezdeményez, de a lány, ha az imádkozásai után úgy érzi, elutasíthatja. Vannak nagyon szép bizonyságok erről, és meglátszik az is, ahol nem Isten akarata érvényesült. Nem a tökéletes kell, hanem az egymáshoz passzoló.
2019. szept. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!