Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Ha kötelezően fel...

Ateisták! Ha kötelezően fel kellene vennetek egy vallást, melyik lenne az és miért?

Figyelt kérdés

2019. szept. 1. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Tűzimádat. Miért? Mert templomban sosem éreztem semmi különöset, miközben körülöttem az emberek dicsőítették az Istent, azt sem értettem meg soha, hogy miért lesz valaki pap vagy apáca, viszont talán az úgynevezett "spiritualitáshoz" akkor érzem a legközelebb magam, amikor este a sötétben kint a tűz mellett ülök.


Simán olyan érzés, hogy a tűz él, valami evilági, de mégsem teljesen, meleget, energiát ad, és ehetőbbé teszi az ételt.



Ha mindenképpen egy elterjedt és szervezett valláshoz kéne csatlakoznom, akkor Hindu lennék, mert abban szerepel Agni a tűzisten.

2019. szept. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak arra kötelezhetnek, hogy úgy tegyek, mintha valamelyik vallás híve lennék, hitre nem lehet. Fújhatom én oda-vissza a koránt meg imádkozhatok attól még nem hiszek Allahban. De a kérdésre: buddhista. Illene a személyiségemhez.
2019. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Semelyiket, mivel a hitet nem lehet kikényszeríteni, kötelezővé tenni.
2019. szept. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Valamilyen természeti vagy pogány vallást. Mondjuk a vikingek hitét.
2019. szept. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Teozófia egy spirituális változata, mert nincs hiedelme, az életeddel harmóniában levés lenne a célja, ha nem lenne az összes spirituálisan éhező.
2019. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%

IPU.

Amúgy meg volt már a kérdés.

2019. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%

Már megtörtént. Katolikusnak kereszteltek, de később egy protestáns egyházhoz csatlakoztam.


Mindkét felekezetben nyilván vagyok tartva (bár lehet a protestánsok már töröltek), viszont egyikbe sem járok. Ateista vagyok.

2019. szept. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Bartosizmus
2019. szept. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt venném fel, amelyiket muszáj lenne, mert úgy veszem ki a kérdésből, hogy különben retorziók érnének.

Egyébként nekem tökmindegy, mivel nem hiszek semmilyen természetfeletti entitásban, egyiket sem preferálom.

Ha szabadon kellene megválasztanom, de mégis kötelező lenne választanom egy vallást, akkor megvizsgálnám őket és azt választanám, amelyik nem kíván túl nagy aktivitást, békén hagyja a híveit.

Mondjuk a katolikus lehet, hogy nem rossz, évente egy mise, egy gyónás kötelező, meg befizetném az egyházi adót, ennyit ki lehet bírni.

2019. szept. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!