Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tud Isten elhívni...

Hogyan tud Isten elhívni embereket szolgálatra kevés rendelkezésre álló eszközõkkel, kevés anyagiakkal, kevés képességgel?

Figyelt kérdés

2019. szept. 4. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
(Máté 6:30–33) . . .? 31 Soha ne aggódjatok hát, és ne mondjátok, hogy »mit fogunk enni?«, vagy »mit fogunk inni?«, vagy »mit fogunk felvenni?«. 32 Mert mindezekért a nemzetek törik magukat. Égi Atyátok tudja, hogy szükségetek van mindezekre. 33 Így tehát állandóan tegyétek első helyre az életetekben a királyságot és Isten igazságos alapelveit, és akkor ezeket az egyéb dolgokat mind megadja nektek Isten.
2019. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Isten nem hív el senkit.Az emberek maguk döntik el.
2019. szept. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%

"Isten nem hív el senkit.Az emberek maguk döntik el."


Valóban?(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha vonzza őt az Atya, aki küldött engem. . . .

Akit Isten nem talál vonzhatónak, az soha nem lesz Krisztus tanitványa. Az emberek akkor vonzhatóak, ha megvan bennük a kellő alázat Isten felé, hogy formálható és engedelmes legyen.

2019. szept. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
3: akkor így már értem, hogy neked miért nincs közöd Krisztushoz
2019. szept. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

#3 kiskoromban nekem is voltak képzelebeli barátaim: bobó és szőrmók!


Aztán kinőttem...

2019. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

"akkor így már értem, hogy neked miért nincs közöd Krisztushoz"

Valóban?

2019. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%
#3-asnak tényleg igaza van, ha Isten nem hív, akkor szerintem reménytelen a helyzet. Meg kell változnod, olyan mint Indiana Jones az utolós kereszteslovag filmben. Próbákat kell kiállnod, pl alázatosságban, hogy Isten hívjon. Egy pökhendi, beképzelt, öntelt ember nem fog hívni. Nézd meg erre jó példa a sittre került tömeggyilkos. A börtönben teljesen megtér, oda-vissza ismeri a Bibliát és ha kikerül még pap is lehet belőle. Szent ember lesz. Isten mindenre képes.
2019. szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pl. a Viszkis beszédében is lehetett látni, hogy ez az ember sokkal alázatosabb és jobb lett, mint a börtön előtt.
2019. szept. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 bist ***** válasza:
Isten ismeri a múltadat, a jelenedet, és a jövődet is. Ha ez a gondolat az elhívásalt benned van, akkor már elhívott, úgy gondolom. Olvasd a Bibliát!
2019. szept. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 bist ***** válasza:

2Kor 3:5 Nem mintha magunktól volnánk alkalmatosak valamit gondolni, úgy mint magunkból; ellenkezőleg a mi alkalmatos voltunk az Istentől van:

2Kor 3:6 A ki alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái legyünk, nem betűé, hanem Szellemmé; mert a betű megöl, a Szellem pedig megelevenít.

2019. szept. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!