Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akarják a hitetlenek a...

Miért akarják a hitetlenek a legnagyobb értékeinket is eltörölni?

Figyelt kérdés
Ha megkérdeznék egy embert, egy hitetlent hogy mi lenne az első amit elvenne, akkor azt mondaná hogy a szabad akarat. Vagyis elvennék az ember szabadságát, mert abban van rossz is. Az emberek, és tetteik nagyon sok mindentől függenek. Például az ember szabadsága miatt értelmesebb és okosabb mint bármely más állat. És most kérdezhetitek hogy mi a bajom a majmokkal. Nekem a majmokkal nincs semmi bajom, nekem a butasággal van bajom. De persze az embernek joga van butának is lenni, és azon rinyálni hogy nem csak jó van a világon. És a világ nem lenne egyensúlyban jó és rossz nélkül. És nem nem vagyok buthista, ezt tanítja a kereszténység is, és ez is az élet igazságán alapszik! Szerintem a legtöbb rossz a világon nem az Istentől van, hanem az ember miatt. A természeti csapások amik az ember miatt is lehetnek, meg a betegségek és fogyatékosságok sem Isten miatt vannak. De egyszer meg kell halnunk, mert az e világi bűnös testünk nem lehet örök. Valahogy valamiben végül meg kell halni!

2019. szept. 5. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%

" És most kérdezhetitek hogy mi a bajom a majmokkal"

Majd megszokod:) A materialisták már csak ilyenek. Mivel az evó megbukott, logikai érvekkel nem tudják cáfolni a teremtést, így a személyedet fogják minden áron támadni. Nézz utána a vitakultúrának, és a személyeskedés címszónak.


Pl. most ott tartanak, hogy nincs olyan, h paradoxon, csak még nem tudjuk a választ. Szóval szerintük létezhet pl. olyan háromszög, aminek 4 szöge van, vagy az egy az lehet több is, van olyan semmi, ami valami, stb...

Ezekbe értelemszerűen kár belemenni. Minden irracionalitást felhasználnak, h védjék a világképüket


"És a világ nem lenne egyensúlyban jó és rossz nélkül. És nem nem vagyok buthista, ezt tanítja a kereszténység is"

A kereszténység nagyon nem ezt tanítja. Pont, h atanítás lényege, hogy az egyensúly, a harmónia csak rossz, bűn nélkül létezik


Ha elfogadsz egy tapasztalati tanácsot: ne állj le velük vitatkozni. Nekem sem kellene

2019. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Itt a baj nem kicsi.

"Ha megkérdeznék egy embert, egy hitetlent hogy mi lenne az első amit elvenne, akkor azt mondaná hogy a szabad akarat."


Ne már. Ekkora böszmeséget. Épphogy a vallás korlátoz. Nem cselekedhetsz, nem beszélhetsz, de még csak nem is gondolkodhatsz szabadon. Mert különben pokolra jutsz vagy ki tudja mi történik veled, vallása válogatja.

2019. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell az az egyensúly amiben rossz is van. Ha az isten akarata a rossz, akkor az isten neve legyen átkozott.
2019. szept. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Ezt írod: "a világ nem lenne egyensúlyban jó és rossz nélkül. És nem nem vagyok buthista, ezt tanítja a kereszténység is, és ez is az élet igazságán alapszik!"


Először is amire te gondolsz, az nem a buddhizmus, hanem a kínai taoista filozófia ősidők óta ismert alapelve: a jin és jang egymáshoz viszonyított dialektikus kölcsönhatása.


Másodszor ilyet a kereszténység nem tanít, ha kezedbe veszed a Szentírást magad is meggyőződhetsz róla. Ha Isten a szeretet, ő rosszat nem teremthetett! A Biblia határozottan állítja, hogy a rossz nem Istentől ered. Tőle csak „jó adomány és... tökéletes ajándék származik” (Jakab 1,17). Isten számára teljességgel idegen és elfogadhatatlan a bűn: „nem lakhat nálad gonosz” – olvassuk Zsoltárok könyvében (5,5). Istennek nem állt szándékában az építés mellett a rombolás, a teremtés mellett a megsemmisítés!

A búzáról és a konkolyról mondott példázatában Jézus Krisztus arról szólt, hogy Istentől csak a „jó mag” származik (Máté 13,24). Isten életet teremtett a vetés növekedésére és az örömért, amit a bőséges termés láttán érez a gazda. A rosszat – amit a példázatban a konkoly jelképez – „valamely ellenség” szórta a jó mag, a tiszta búza közé (Máté 13,28). Jézus ebben a példázatában arra utalt, hogy a rossz egy személy cselekvése által jött létre.

Sajnos sokan úgy gondolják, hogy Sátán lázadásának az lehetett az oka, hogy már eleve volt benne valami nem tökéletes, valami mákszemnyi, morzsányi gonoszság, vagy legalábbis torz gondolat. Vagy ha ez nem is, de legalább valami „hiánynak” kellett lennie benne.

Jézus azonban azt mondta róla, hogy ő „nem állott meg az igazságban”. Ez magában foglalja azt az állítást, hogy a kezdet kezdetén ő is az „igazságban volt”. Ő sem került ki Isten kezéből kevésbé tökéletesen, mint a többi teremtmény. Ezékiel próféta így szól róla: „Te voltál az arányosság pecsétgyűrűje, teljes bölcsességgel, tökéletes szépségben... ama napon, melyen teremtettél” (Ezékiel 28,12–13). Ésaiás próféta is „fényes csillagnak, hajnal fiának” nevezi őt (Ésaiás 14,12).

A Biblia szerint ennek az angyalfejedelemnek semmi oka nem volt arra, hogy Teremtőjével szembeforduljon. Nincs értelmes magyarázata Sátán mennyei lázadásának. A bűn eredetére lehetetlen olyan magyarázatot találni, ami megindokolná létezését. A bűn titokzatos, érthetetlen, mentegetése egyenlő volna igazolásával. Ha mentséget lehetne találni rá, vagy okot létezésére, akkor megszűnne bűn lenni.

A „nem állott meg az igazságban” kifejezés azt is magában foglalja: Sátán igazságtalan, és a bűn maga is igazságtalanság. Ez a minősítés pontosan egybevág a bűnnek azzal a bibliai meghatározásával, amely lényege szerint azt mondja, hogy „minden igazságtalanság bűn” (1János 5,17).


Én azt gondolom a hitetlenek nem akarják a szabad akaratot eltörölni, őszintén szólva nem is értem, hogy miből vontad le ezt a következtetést...


Üdv. Péter

2019. szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a billentyűzetet vennem el tőled.
2019. szept. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
11%

"Ne már. Ekkora böszmeséget. Épphogy a vallás korlátoz. Nem cselekedhetsz, nem beszélhetsz, de még csak nem is gondolkodhatsz szabadon. Mert különben pokolra jutsz vagy ki tudja mi történik veled, vallása válogatja."


A kereszténység szabadságot hirdet. Szabadok vagyunk a bűntől. Szerinted az újszövetségben miért int Pál, hogy a szabadságunk ne legyen ürügy a bűnre? Mert szabadok vagyunk. Bár ha egyeseknek a bűn cselekvése okoz örömöt, akkor lelke rajta. Nekem az okoz örömöt, ha megtisztulok a bűntől. Ezt persze nem fogadjátok el, mert a ti világotokban ez lehetetlen.

Érdekes, szabadon gondolkodom, cselekszem és mégis üdvösségem van. Ez akkor hogy lehet? Pedig sajnos még a bűnt is cselekszem. Mégis üdvözülök.

Szerintem te valami törvénykező egyház teológiájánál ragadtál le és soha nem olvastad az újszövetséget, az apostolok leveleit


Tudod, az nem korlátozás, ha pl. egy védőoltás miatt nem lehetek TBC-s, és nem akkor vagyok szabad, ha TBC-vel megfertőződöm. Ha nem érted: a védőoltás Isten Szent lelkét, a TBC pedig a bűnt szimbolizálja

2019. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8%

"Érdekes, szabadon gondolkodom, cselekszem és mégis üdvösségem van. Ez akkor hogy lehet? Pedig sajnos még a bűnt is cselekszem. Mégis üdvözülök."

Kieg: azt teszek, amit akarok. Csak sajnos ha bűnt cselekszem, akkor nem azt teszem, amit akarok. Akkor ez hogy is lehet? Akkor a bűn valami kényszerítő korlát? Igen.


Az evilági ember a bűn fogja, ezt nem ismeri fel, ezért szabadságnak érzi, ha bűnt is cselekedhet és bizony sokszor fáj neki, ha pl. jót kell cselekedni.

Ráadásul ezerféle kifogást tudtok, h miért ne adjatok akár csak 20 Ft-ot egy csövesnek.


A fentről újjászületett ember pedig akkor érzi teljesnek a szabadságot, ha nem cselekszi a bűnt. Mivel korábban cseleketde és a fogja volt, ezért tért meg, hogy Isten megszabadítsa ettől. Nem a törvény miatt, amit hisznek az ateisták. A törvény már nincs érvényben

2019. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

"Az evilági ember a bűn fogja"

Jav: Az evilági ember a bűn foglya

2019. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%

Olyan hülyeség hívők és hitetlenek között különbséget tenni...

Az a különbség, hogy én keresztényként nem imádhatok más isteneket, és nem szexelhetek más férfiakkal, és állatokkal. Minden más erkölcsi törvény épp úgy vonatkoznak az ateistákra is mint rám. Így van ez a szabad akarat tiszteletben tartásával is.

2019. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szabad akarat... a modern világ előtt mi vette el azt nézd meg..
2019. szept. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!