Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyes Jehova Tanúi tagok...

Egyes Jehova Tanúi tagok miért ennyire értetlenek, és rámenősek a máshogy gondolkodókkal szemben?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy alapvetően semmi bajom a Tanúkkal, bár a személyesen ismert tagok messzemenően nem olyan emberek, akik erkölcs terén élen járnának egy "világival" szemben.


Lényegében a sztori annyi, hogy egy idősebb hölgy meglátván, hogy egy adott város adott sétányának egy padján ücsörgök késztetést érzett, hogy odajöjjön némi "eszmecserére".

Jó előre tudtam melyik felekezethez/szektához?? tartozik, ám ezt nem árultam el neki.


Felvezette, hogy mi a véleményem a mai világról, mennyire romlott, miért van ennyi rossz? És hogy tudok e róla, hogy ez még volt írva a Bibliában?

Igennel válaszolva, és vele ebben egyet értve, ámde kiegészítve, hogy a jelen kor nyilván táptalaja annak , hogy a globalizmus okán valóban "megszaporodjon" a bűn(híradástechnika pillanatok alatt ezt lehetővé teszi) az egész világban. Ámde ez nem volt máshogy a régi korokban sem, csak anno nem terjedtek ilyen mértékben a hírek A ból B be tettem hozzá.


Előre leszögeztem, hogy én másban hiszek más a gondolkodásmódom, ugyanis szokás szerint a szervezetét fényezte, illetőleg kijelentette, hogy minden máshogy gondolkodó keresztény nem Isten (Jehova) gyermeke.

Valamint, hogy mennyire fontos ez, hogy az Isten neve Jehova.


Beszélt az Armageddonról, valamint hablatyolt 1914 ről,illetve, hogy a Sátán 1000 évig volt/lesz/ megkötve, és minden bűn oka ő.

Kifejtvén neki, hogy szerintem, mint biológia lények alapvető lételemünk akár a jó akár a rossz, ez nem külső entitás műve. De ez csak nézőpont kérdése.

Mindenkit alapvetően az ösztönei is meghatároznak kényszerhelyzetben, de ez nem jó vagy rossz, csak egy ösztön.

És akár lesz Sátán, akár nem ez nem fog megszűnni, ahogy Noé története is ezt támasztja alá.

Kifejtettem neki, hogy anno is tisztogatott már isten (vagyis Jehova, mert ez mérhetetlenül fontos, hogy folyton kiemeljük), ámde a kiválasztott legjobbjai sem voltak alkalmasak a totális bűntelen életre.

Nem igazán jutott velem dűlőre, és ki is fejtettem neki, hogy több forrásból próbáljon "táplálkozni",ámde megértem, ha ő ebben találta meg önmaga békéjét.

Igazából a teljes tanácstalanság, és értetlenség lett úrrá ekkor rajta, amit a szemei elárultak.

Valamint, h. mennyire elfogadó, ámde hajthatatlan személyem hogy lehet összhangban, azzal, hogy egy "világi hitetlen" vagyok...miért áldozok rá 20 percet.

Úgy érzem belül mardosta, hogy eme "világi hiteltelen" mekkora türelemmel és elfogadással volt irányában.

A "szórólapjait" is elfogadtam és minden jót kívántam.


Mégis számomra érthetetlen, hiszen annyival szimpatikusabb módon megy manapság náluk a szolgálat, vagyis nem házalnak, hanem különböző standokon hirdetik, azoknak, akiket valóban érdekel ez az egész a hitrendszerüket.

Az új tagok talán ennyire buzgók még és, ha igen nem lenne egyszerűbb közölni velük, hogy ez nem feltétlen vezet jó útra, ha nem egy hozzám hasonló mentalitású embert talál meg?


2019. szept. 5. 22:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
33%
Csak mi tudjuk az igazságot, és próbálunk megmenteni a pokol tüzétől. De téged már nem lehet.
2019. szept. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ohhh ezt buktad barátom, a tanúk nem hisznek a pokol tüzében...
2019. szept. 5. 23:26
 3/23 anonim ***** válasza:
24%

A szolgálatban továbbra is a házankénti a legfőbb. Hogy mellette vannak más ága a szolgálatnak, az enm helyettesitheti a Házról Házra végzett szolgálatot.

Isten nem az emberek kérésére, vagy szimpatizálására hozta létre. A szolgálat minden ágának meg van a maga fontossága.

Az idősebb testvérek pedig dicséretre méltóak, hogy nem adják fel, bár valóban különbséget kellene tudni tenni a befejezés, vagy a folytatás között.

Az oktatáson elhangzanak a szolgálatra vonatkozó javaslatok, de ahogy más iskkolákban sem egyformán értik meg az anyagot, itt sem mindenki értelmezi helyesen a kapott útmutatást. Az idősebbek pedig már a koruknál fogva sem úgy gondolkodnak, mint a fiatalabbak. Mentségükre legyen szolgálva, hogy jóakarattal tesznek eleget a szolgálatnak.

2019. szept. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem az ilyen jehovás kérdéseket.


Elnézést, de miért kell velük foglalkozni? Egy nagyon veszélyes és manipulatív SZEKTA, akik kifelé mutatják a jámbor keresztényt, azonban "bent" akiket behálóznak és magukhoz édesgetnek azokkal ... hát nem is tudom mit csinálnak. Betegek. Ismertem jehovás és ex jehovást.

Nekem az a véleményem, hogy a hatóságokat rájuk kéne küldeni, ahogy a közelmúltban a szicentológusokra rámentek. Nagyon helyesen.

2019. szept. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Ők ezzel vannak megbizva.A hónap végén jelentést kell leadjanak,hogy hány órát prédikáltak.Azt a 20 percet is beirta amit veled beszélgetett.

Most is megy a házalás,nemcsak a standok vannak.

Ami meg a tanúk erkölcsösségét illeti,na arról tudnék mesélni napokig,20 évet közöttük voltam,sajnos.

2019. szept. 6. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Respect kérdező. Amúgy pedig abban élnek, hogy csakis az őrtorony által lehet megmenekülni, ez a táptalaja mindennek, hisz élni akarnak. Így bármit elhisznek a szervezetnek. De amúgy jól csináltad.
2019. szept. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#2 mindenesetre naluk az egyeduli igazsag es ennyi
2019. szept. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
13%

"a hatóságokat rájuk kéne küldeni, "


Tudod kedves Barátom, Krisztus valódi követőt ezzel nem ijeszted meg, Az apostolok az elsőszázadban sem rémültek meg az üldözéstől, ugyan is Jézus maga is figyelmeztette az akkori és későbbi követőit, hogy ez meg fog történni. Isten pedig a hatóságok felett áll. A keresztényeknek elsősorban Neki kell engedelmeskedniük az életük árán is.Krisztus ebben példát hagyott, ha valaki az Ő követője, az emberi kormányzatok nem félemlitik meg.

Aki pedig fél, abban nem lett teljessé az Isten iránti szeretet és Hála,

(1János 4:18) 18 A szeretetben nincs félelem, ugyanis a tökéletes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem akadályoz minket. Valóban, aki fél, nem lett tökéletes a szeretetben.

A hatóságok más országokban is ellenségesek a Tanúkkal, ahogy Hitler halálba küldte Őket, pedig élhettek volna ha megtagadják a hitüket és alárendelik magukat a Hitler kormánynak. Ők nem azért lettek elitélve, mert Zsidó származásuak, vagy gyilkosok, stb, hanem a Biblia Istenébe vetett erős hitük és szilárd kitartásuk bosszantotta az Uralkodót, akinek hatalom volt a kezében.

2019. szept. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyébként nem érzem magam különbnek, annyi igaz, hogy jól csináltam, mert felvezetett egy halom oda dobált katyvaszt, amiről azt várta, hogy hirtelen kezdeni fogok valamit.(?)

Annyi, hogy van általános műveltségem, elég jó beszélőkém, józan paraszti eszem, egyedi gondolataim és tudtam reagálni minden felhozott dologra.

Nem is értettem, oda vetett légből kapott dátumok(1914), Jelenések Könyve,Armagedddon, Sátán megkötése 1000 évig, az ünnepek, Szentháromság hamisságának haszontalansága...komolyan mit várt???

Volt,amiben egyet értettem, volt amiben nem, de hogy egy transzcendens lény, legyen az akár egy tényleges Teremtő neve körül ekkora patáliát csapjanak, az már a komikum határát súrolja.

A Sátán túlmisztifikálása szintén.

Persze jelen van sok egyébként elismert egyházban rengeteg kérdőjeles, érthetetlen dolog, de ők viszik a prímet.


A személyesen ismert tagok pedig amilyen életet élnek (közöltem is vele egyébként), hát a "világiak" többsége erkölcsi bajnok hozzájuk képest.

Persze jött a szöveg, hogy majd a szervezet kiveti ezeket magából, de pont h. a szervezet ezen ostoba, kétszínű, személyiségzavaros emberek gyűjtőtégelye sajnos, ahogy megtapasztaltam.

2019. szept. 6. 09:20
 10/23 A kérdező kommentje:

3 válaszoló,


Köszönöm a korrekt választ. Tőlem ment a zöld kéz, tudom h. te is csak a jót szeretnéd embertársaidnak és a te kitartásod a hihetetlen inkább. Ne azon "testvéreid" dicsérd, akik átgondolatlanul cselekednek, hanem magad, amiért a kérdésemre korrekt módon tudtál (körítés nélkül) választ adni.

2019. szept. 6. 09:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!