Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában milyen igeszakaszo...

A Bibliában milyen igeszakaszok támasztják alá azt, hogy a Föld lapos?

Figyelt kérdés

Kersztény vagyok és lapos föld hívő...


Már csak a Teremtés történetre való tekintettel is, hiszem, hogy a Föld előbb lett megteremtve a napnál... a Föld volt a Teremtés/világ középpontja... és a Bibliában semmi utalás nincs arra nézve, hogy ez változott volna bármilyen módon is...


Továbbá elgondolkodtatóak szerintem az I Sámuel 2,8 ill. Zsolt. 104,5 versei is...



2019. szept. 8. 17:08
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
A kérdést legfőképp azért írtam ki, mert érdekelne, hogy lennének-e még további igeszakaszok is! Az akkori zsidók, "ó-keresztények" hogy vélekedtek ezekről?
2019. szept. 8. 17:10
 2/25 Fizikakedvelő ***** válasza:
68%
Az egyházak s híveik pedig csodálkoznak a sok ateistán...
2019. szept. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%
A keresztények sosem hitték azt, hogy a Föld lapos lenne, többek közt a görög tudósok már évszázadokkal Krisztus előtt meghatározták a bolygó alakját. Ezt a keresztények sosem tagadták, hanem teljes mértékben elfogadták.
2019. szept. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
És ezt honnan tudhatom biztosan?
2019. szept. 8. 17:38
 5/25 A kérdező kommentje:
És mi lenne a mózesi időkkel?
2019. szept. 8. 17:43
 6/25 A kérdező kommentje:
Akkor hogy vélekedett Isten szent népe?
2019. szept. 8. 17:44
 7/25 A kérdező kommentje:

Mellesleg, beütve az ógörög térképet, nekem valami egészen más jön ki ezen kapcsán...

[link]

2019. szept. 8. 18:00
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
Sehol nem írtam, hogy az ókori görögök ismerték az egész bolygót, de már a Kr.e. 4. században tisztában voltak vele, hogy a Föld nem lapos, hanem gömb alakú. Hát kicsit tévedtek, mert geoid, de több évezrede azért ez is remek közelítés volt.
2019. szept. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Én értem, de ezzel kapcsolatban valami tudományos cikk esetleg, aminek hinni is lehet?

Tudomásom szerint Kopernikusz volt az első a 16. században a gömb-elmélettel...

2019. szept. 8. 18:11
 10/25 anonim ***** válasza:
34%

Aki nem ért hozzá, minek ír?

A görögöknél mindkét nézőpont megvolt.

A Biblia pedig rengeteg helyen magától értetődőnek veszi a lapos Földet - annyira, hogy szó szerint nem is írja le sehol. De az írások szerint nem lehet másféle.

Már többször volt ez a kérdés, nézd vissza.

2019. szept. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!