Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tenni a sátán...

Mit lehet tenni a sátán ellen, vagy hogyan szerezhetem vissza istent?

Figyelt kérdés

Istenhívő vagyok, számomra ez sokat jelent, de ma belémnyilalt egy erős érzés, hogy a sátán átveszi felettem a hatalmat, és eltávolítja tőlem istent, és ezt éreztem, hogy mostantól szerencsétlenség vár rám a sátán irányít stb. Nagyon mély depresszió ült rám egész délután, de elhatároztam, hogy megszabadulok a sátántól, és istennel vagyok, elképzeltem tehát elég erősen, hogy a sátánt leszúrom eltávolítom magamtól és istent szerzem vissza, de a gondolatomban ez pont fordítva sült el, ugy láttam hogy isten szúrom le (még leírni is nehéz) tehat ugy lattam istent szurom és a sátán marad, ettol teljesen retargiába estem, mert úgy érzem, hogy isten azthiszi, hogy nemszeretem és hogy el akarom távolítani, és a sátánnal akarok lenni, holott ez nemigaz én istennel vagyok! De ez a féltesikerült sátánűzés nagyon letablózott, ugy erzem isten megharagudott mert azthiszi el akartam távolítani magamtól ilyen durva módon, és a sátánt választom. Mit tegyek hogy isten megértse, hogy én nem ővelé akartam szúrni hanem a sátánba? Végső elkeseredésemben írok ide, borzalmasan rosszul értem magam még enni sem volt kedvem, egyszerűen olyan érzésem van mint mikor egy kozeli rokonom meghal, olyan bánat ül rajtam. Református vagyok ha ez számít.


Válaszokat előre is köszönöm!


2019. szept. 8. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha istenhívő lennél, és még református is, eszedbe sem jutna i-vel leírni... de nem vagy egyik sem, csak egy unatkozó idétlen.
2019. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Képzeld el, Istenhívő vagyok, és Református is, és valóban nagy betűvel kell írni, de erre nem figyeltem oda, előfordul, főleg amilyen állapotban vagyok, és nem vagyok unatkozó idétlen, fogalmad sincs ki vagyok, csak ezzel tudsz belémkötni h kis i vel írtam Istent, merthogy figyelmetlenség velem nem fordulhat elő, és amugy is azzal h Istenhívő vagyok, nem kell nyelvésznek is lennem, egyébként tudtam h Isten nagy i, de nem figyeltem oda. És legyszives ne itélkezz hogy ki vagyok mert nem ismersz, itt szerintem aki unatkozik az te vagy azert mert csak belekotni tudsz az emberbe, legyszives ha nem tudsz ertelmeset irni akkor a fyerekes kotekeseseidet tartsd meg magadnak! Köszönöm!
2019. szept. 8. 20:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérd Istent, hogy bocsásson meg neked. Esetleg tegyed fel kérdésként: Mikor mehetek hozzád, Uram? Talán soha? Ekkor közbelép a belső ellentmondás, és normál ima lesz belőle.
2019. szept. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a düh szokta csillapítani a depressziót. Most például annyira dühös vagyok, hogy nem találok szavakat. Legszívesebben összetörnék mindent....

A te sorsod vagy el van rendelve, vagy pedig te irányítod. Szóval nem a Sátán. Fölösleges azon gondolkodnod, hogy kinek az oldalán állsz. Annak az oldalán állsz, akit választasz. Ahhoz meg ugye nem elég a szavak, hanem tettek is kellenek. Te pedig csak fárasztod az elméd, de még akkor sem olyan gondolatokkal, amik arra utalnának, hogy a Sátánhoz tartozol.

Lazíts egy kicsit. A keresztény is lehet kimerült, de attól még nem lesz gonosz.

2019. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Hhv362 válasza:
76%
Szia. Tudod amikor valaki hisz Istenben, az nem azt jelenti hogy a sátán nem kísérti meg. Ha Jézussal megtette amikor 40.napig bolyongott. Akkor veled is és velünk is. Szóval ilyenkor kell kitartani a hited mellett. Ő ezzel gyengít téged hogy azt érezteti veled hogy isten haragszik rád pedig ez nincs így. Kérd istent hogy üzze el ezt tőled ezt a rosszat és ha hittel és igaz szívvel kéred akkor megkapod. De ez a sátán játéka ne feledd. Minden hitetés arra megy hogy távolabb kerülj istentől. Szóval ne hagy magad.
2019. szept. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Szúrd le mégegyszer az istent.
2019. szept. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én álmomban nagymamámmal veszekedtem, aki olyan szomorú lett, hogy feldugta a szemén a mankóját :(

És most lehet leszólni, hogy nem vicces, mert tök komolyan írtam.

2019. szept. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Imádkozz,és tegyél róla,hogy ne a Sátán legyen közelebb hozzád.

Isten az nagy I.

2019. szept. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sátánt Isten Igéjével lehet legyőzni. Olvass több apostoli levelet
2019. szept. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Eléggé lebecsülöd Istent ha azt hiszed hogy nem tudja hogy őt szereted és azt hiszi elakarod távolítani...

Ne aggódj tudja azt hogy mi játszódik le benned.

Viszont hogy emiatt enni se volt kedved és emiatt szomorkodsz hát az nem normális szerintem valami nincs rendben a magánéletedben jó lenne ha fel keresnél egy szakembert.

2019. szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!