Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki füvezik lehet...

Ha valaki füvezik lehet keresztény?

Figyelt kérdés

Gyakran szoktam füvezni és ezáltal sok embert megismertem köztük keresztényeket is. Mindenki aki füvezik és közben keresztény azt állítja nincs azzal semmi probléma, hogy füvet szív és, hogy a biblia nem tiltja. Megkérdeztem a hitoktatás tanárom aki azt mondta nem lehet valaki keresztény aki füvet szív mivel a biblia tiltja de sajnos nem fejtette ki bővebben. Akkor ez hogy is van?

Én nem vagyok keresztény csak isten hívő szerintem állszentség ha valaki komoly kereszténynek tartja magát és közben füvezik. Érdekelne a ti véleményetek. Annyit kérek, hogy bővebben írjátok le a véleményeteket. :D



2019. szept. 10. 21:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%

1: Ez ugye vallási kérdés.

2: Lehet. De akkor ő 𝐫𝐨𝐬𝐬𝐳 keresztény lesz.

2019. szept. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Milyen hatással van rád a fű?

Honnan szereztél? Valamelyik parkból?

2019. szept. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

Maga a Biblia mondja, hogy mindent szabad:

"Mindent szabad nékem, de nem minden használ"

A hívő ember maga dönti el, mit cselekedjen és a saját lelkiismerete vezeti ebben, aszerint, hogy felismeri, mert fel tudja ismerni, mi válik hasznára és mi nem. Jézus világosan megfogalmazta, miről lehet felismerni a követőit:

"Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást."

Hogyan kell szeretni?

"Szeresd felebarátodat, mint önmagadat"

Mi tudjuk eldönteni, nekünk mi a jó és mi nem. Természetesen, ez alól kivételt képez, amikor kialakulhatnak függőségek, amelyek betegségek, amikor pillanatnyi testi élvezetek miatt képtelenek vagyunk megszabadulni számunkra kárt okozó dolgoktól, szerektől, szokásoktól. Ettől még keresztények maradunk, de kárt okozunk magunkban, a lelkünkben és ezzel közvetve másoknak is kárt okozunk. Tehát, mint mindenben, a mértéktartás a kulcsfontosságú, hogy semmilyen dolognak ne váljunk a rabjává, tudjunk parancsolni a testünknek és pszichénknek, hogy függővé ne váljunk.

2019. szept. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Hagyjuk már az ilyen keresztényes bűn meg erkölcs dolgot. Emberek vagyunk mi is, épp úgy mint mindenki más.

Van rengeteg ateista, aki elvbõl nem füvezne, mélyen elitéli. Szóval ha valaki füvezik lehet ateista?

2019. szept. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy keresztényt ismerek aki füvezik,cigizik,iszik.
2019. szept. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
54%
helyesnek tartod?
2019. szept. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%

Nem a törvény szerint kell megközelíteni a kérdést, újszövetség van. Az újjászületett hívő lehet, hogy még hozza magával a rossz szokásait, de tudja, hogy ártalmas, lelki függőséget okoz és ez neki nem jó, ezért idővel leszokik


"Én nem vagyok keresztény csak isten hívő szerintem állszentség ha valaki komoly kereszténynek tartja magát és közben füvezik. Érdekelne a ti véleményetek"

Elég, ha a magunk hibáival vagyunk elfoglalva, azt vessük le

2019. szept. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ezzel eggyet tudok érteni amit az eggyik válaszadó írt szóval ha nem okozol kárt másnak sem magadnak a füvezéssel akkor az nem baj. Eddig ez a legjobb meglátás viszont sajnálom, hogy a keresztények közt ennyire sokan más véleményen vannak pedig ha már konkrét parancsolatok szerint éltek megkellene beszélni az ilyen témákat is és meghatározni mit szabad vagy mit nem. Többek közt ez miatt nem vagyok keresztény de ez már egy másik téma.


Az ateizmus nem egy vallás és nincsenek szabályaik szóval miért ne lehetne valaki ateista aki füvezik?


Ha már valaki megkérdezte szerintem nagyon jó dolog a füvezés persze nem szabad túlzásba vinni és nem fiatalon kell elkezdeni irom ezt úgy, hogy eleg fiatalon kezdtem. Én sokat buliztam es ittam mielőtt nem füveztem és más ember voltam egy rossz ember. Ma már boldog vagyok jó barátaim vannak akikre számíthatok és szerintem az nem problémának számit, hogy hétvégente páran összeülünk és füvezünk értelmes dolgokról beszélgetünk nem pedig bebaszva problémázunk.


Nem hinném, hogy lenne problémám ha megismernéd azokat az embereket akik azert füveznek, hogy jól érezzék magukat nem pedig azert, hogy valami anyag legyen bennük és beálljonak látnád a szép oldalát. Sajnálom, hogy rossz véleménnyel vagy a rendes fűről en nem a herbálról beszelek amit a ciganyok szívnak többségben. Van ember aki inkább megiszik pár sört és van aki elsziv egy jointot ha mértéket tudsz tartani csak jó lehet. :D

2019. szept. 11. 09:47
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

"ha mértéket tudsz tartani"

EGYELŐRE mértéket tudsz tartani.

Mit csinálsz majd 1-2 év múlva, mikor a normál adag hatása erősen lecsökken?

2019. szept. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

" keresztények közt ennyire sokan más véleményen vannak pedig ha már konkrét parancsolatok szerint éltek megkellene beszélni "

Próbáld már megérteni, hogy konkrét parancsok az ószövetségben voltak, a keresztény pedig az újszövetség alapján él. A keresztény, ahogy halad a megszentelődésben, maga is pontosan tudni fogja, h mi a jó és mi nem. NEm azért nem teszünk rossz dolgokat, mert le van írva, h ne tedd, hanem mert nem akarunk ilyeneket cselekedni, mert tudjuk, hogy magunknak és másnak is rosszat teszünk és ebből elegünk volt. Ezért tértünk meg.

De a rossz dolgoktól való elszakadás időbe telik, ahogy a tejről kemény eledelre való átállás is


"Mert mindaz, a ki tejjel él, járatlan az igazságnak beszédiben, mivelhogy kiskorú: Az érettkorúaknak pedig kemény eledel való, mint a kiknek mivoltuknál fogva gyakorlottak az érzékeik a jó és rossz között való különbségtételre."

Zsidó 5.13-14


A tej a kezdetben törvénykező magatartás, a kezdő elemek, stb. a kemény eledel pedig a gyakorló szeretet

Ez az ige szépen leírja a megszentelődés egyik lényegét


Ti világiak semmit sem tudtok a kereszténység mélyebb lényegéről

2019. szept. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!