Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Vallás

A kérdés

Jehova Tanúinál és egyéb kisebb felekezetekben meghatározzák, hogy a szülők milyen keresztnevet adhatnak vagy nem adhatnak gyermekeiknek?

Vannak kimondottan tilos nevek? Mennyiben változnak ezek országonként? Magyarországon melyek ezek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: névadás, tilos, szabad-e, keresztnév, tabu, kényszer, szabad akarat

szept. 11. 23:12  Privát üzenet  

A válaszok

Én egy 3 fős felekezetbe járok, nálunk minden tilos, kivéve a Géza. Így mindenki Géza!

Remélem segítettem!

üdvözlettel: Géza

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 29%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont szept. 11. 23:30 Privát üzenet

Ja, és nem vagyok tanú, egyéb kisebb felekezet.

G.

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 29%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont szept. 11. 23:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Úgy látszik, a te felekezetedben nemcsak a Géza név kötelező, hanem a krónikus hülyeség is.

Menjetek mind a hárman orvoshoz.

Remélem, segítettem!

# 3/8Időpont szept. 11. 23:34 Privát üzenet
A JT.szervezetben még nem volt ilyen,amikor ott voltam.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont szept. 12. 04:57 Privát üzenet
Nem hallottam még ilyenről.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont szept. 12. 07:01 Privát üzenet

Jehova Tanúi minden dologban igyekeznek Isten szavát mérvadónak tekinteni. Azonban Isten ilyen egyszerű dologban nem fog senkit korlátozni.

személyes véleményem:

Azért a szülők jó ha figyelembe veszik, hogy nem adnak olyan nevet a gyermeknek, ami később a társadalomban talán nevetség tárgya lehet. Én nem adnék pl oyan nevet a gyermeknek, mint zokni, vagy napsütés, stb.

A válasz 43%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 19%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont szept. 12. 07:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Arra minden szülőnek figyelnie kellene.

Semmi köze a vallásokhoz.

De ha nekik nem engednek semmit ünnepelni, elképzelhető, hogy erre is van valami szabály.

# 7/8Időpont szept. 12. 13:45 Privát üzenet
Hogyne. Idegen vallások istenei után nem nevezhetik el a gyerekeket. De amúgy sem gondolnának erre.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont szept. 12. 20:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A keresztény felekezetekben hogyan történik a felnőttkori és gyerekkori keresztelés?
Mi van ha kiderülne, hogy minden vallásnak közös az alapja, csak elferdítették kisebb-nagyobb mértékben?
A tudomány mai álláspontja szerint egy atomnál is kisebb ún. szingularitásból fejlődött ki az egész univerzum. De mi az ami felrobbant? Miért robbant fel? Hogyan robbant fel? Az előtt mi volt?
Katolikusok, gyónásnál, a kisebb súlyú bűnöket pl. : imamulasztás, azt is meg kell gyónni, vagy elég, ha a misén azt megbánjuk? Tudtok még, , kis súlyú" bűnt mondani?
Akik hisznek Jézus feltámadásában, azok miért nem tudnak kisebb csodákban, mint pl. Jónás történetében hinni? Nincs ebben ellentmondás?
Milyen verset, illetve kisebb szöveget ajánlanátok a hitről?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Vallás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!