Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúinál és egyéb...

Jehova Tanúinál és egyéb kisebb felekezetekben meghatározzák, hogy a szülők milyen keresztnevet adhatnak vagy nem adhatnak gyermekeiknek?

Figyelt kérdés
Vannak kimondottan tilos nevek? Mennyiben változnak ezek országonként? Magyarországon melyek ezek?

2019. szept. 11. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Én egy 3 fős felekezetbe járok, nálunk minden tilos, kivéve a Géza. Így mindenki Géza!

Remélem segítettem!

üdvözlettel: Géza

2019. szept. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Ja, és nem vagyok tanú, egyéb kisebb felekezet.

G.

2019. szept. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Úgy látszik, a te felekezetedben nemcsak a Géza név kötelező, hanem a krónikus hülyeség is.

Menjetek mind a hárman orvoshoz.

Remélem, segítettem!

2019. szept. 11. 23:34
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A JT.szervezetben még nem volt ilyen,amikor ott voltam.
2019. szept. 12. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Nem hallottam még ilyenről.
2019. szept. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

Jehova Tanúi minden dologban igyekeznek Isten szavát mérvadónak tekinteni. Azonban Isten ilyen egyszerű dologban nem fog senkit korlátozni.

személyes véleményem:

Azért a szülők jó ha figyelembe veszik, hogy nem adnak olyan nevet a gyermeknek, ami később a társadalomban talán nevetség tárgya lehet. Én nem adnék pl oyan nevet a gyermeknek, mint zokni, vagy napsütés, stb.

2019. szept. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Arra minden szülőnek figyelnie kellene.

Semmi köze a vallásokhoz.

De ha nekik nem engednek semmit ünnepelni, elképzelhető, hogy erre is van valami szabály.

2019. szept. 12. 13:45
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Hogyne. Idegen vallások istenei után nem nevezhetik el a gyerekeket. De amúgy sem gondolnának erre.
2019. szept. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!