Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi materialisták?

Ozmium42 kérdése:

Jehova tanúi materialisták?

Figyelt kérdés
Jehova tanúi azt vallják, hogy nincs halhatatlan lélek, csak az ember teste, ami porból vétetett, és a porba tér vissza, illetve a feltámadás is erre a por testre vonatkozik (kivéve 144000). Miben tér el a Jehova tanúi emberképe a materialista emberképtől?
2019. szept. 13. 21:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
A materialisták nem hisznek semmi anyagon kívüli dologban, tehát semmiféle istenben sem. Ebből következik, hogy Jehova tanúi nem lehetnek azok.
2019. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem azok, de tanításuk sok eleme olyan, mint a materialistáké. Már korábban én is megjegyeztem nekik pár hozzászólásuk kapcsán.
2019. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Attól hogy téged egy dorongnak néznek, még Jehova meg Sátán meg az összes többi létezik. (és azért kell szenvedned, hogy bebizonyítsa Jehova, hogy ő jó uralkodó).
2019. szept. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%

Nem.

Az ember lett igy megteremtve, hogy ez a közeg az élet tere. Az életét pedig Isten tartja fent, a lélegzés által, amit az életadó erejéből adott az embernek. A lélegzés pedig működteti az ember szerveit. Ettől élő a lélek, és nem halott. A lélek kifejezés, a fizikai testre vonatkozik, nem a szellemire.

2019. szept. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Talán nem fogalmaztam tisztán, de most nem az egész teológiájukra gondolok, hanem csak arra, ahogyan az embert és az életet értelmezik.
2019. szept. 13. 21:54
 6/17 anonim ***** válasza:
34%

Igen. Szerintem a lelket a testtel azonosítják, ami meghal, majd egyszer feltámad az új világba. (bár fogalmam sincs, hogy az a 144 ezer lelketlen test mit fog csinálni a mennyországban. Ezek szerint ott is lehet testben lenni vagy van aki majd kap lelket).

Szerintem ők ilyenbe nem gondolnak bele. A varázslást sem azért ítélik el, mert nem hisznek benne, hanem mert Jehova gyűlöli és ennyi elég. (bocs, hogy nem tanúként beleszólok. Úgy sem fognak kijavítani, hanem jön majd a mákos tészta receptje).

2019. szept. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
#4 akkor a levegő egy okkult élet erő? Nem értem...
2019. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Lucifer, nagyon jó a logikád, ebbe még én sem gondoltam bele.
2019. szept. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%

Lucikám:

144 ezer lelketlen test mit fog csinálni a mennyországban.

Két féle testben való élet formát alkotott Jehova:

Azok, akik az égben élnek szellemi testet kaptak, ami más mint a Földi test. Ezért Ők abban a közegben abban a formában élnek, de az életüket ugyan az működteti, mint a Földi rendeltetésű élőlényekét, akik lehetnek állatok is.

A Földi életformában pedig a Föld alkotó elemeiből alkotott testet és adott hozzá életerőt, amint irtam is volt.

Mit nem lehet ezen érteni. Isten nem lelket adott az ember vagy angyal testébe, hanem az életfunkciókat elinditó energiát.

A lázadó angyalok, elhagyták a rendeltetési helyüket, amikor más testben éltek tovább. Vagy is Földi életmódra váltottak. Ez nem azt jelenti, hogy a szellemi testükkel éltek tovább csak belebújtak egy fizikai testbe.

ez abból is látszik, hogy képesek lettek a szaporodásra.

Hiszen utódokat nemzettek a földön akiket nefileknek nevezünk. ezek az utódok ugyan úgy meghaltak az özönviz alkalmával, ahogyan a Többi ember is, egyedül az Őket nemző angyalok menekültek meg, mivel visszatértek az eredeti rendeltetésükbe szellemi testbe.

Ezeka lázadó angyalok, ugyan azt a büntetést kapják, amit az ember, hogy megfosztatnak az életerejüktől, és meghalnak, vagy is nem léteznek majd tovább. Ezért semmilyen más létformában, vagy testben sem fognak tovább élni, mint ahogy az ember sem.

A választottak, akikről a jelenések könyve ir, úgy fognak tovább élni, ahogy Jézus élt tovább a halála után.

Nem Földi testben, mert az nem képes arra az életformára.

Ők szellemi testet kapnak, ahogy Jézus is visszakapta azt a rendeltetését, ami azelőtt volt. A különbség annyi, hogy Jézus előtte is élt ott, az ember nem.

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

Ahogy Jézus a keresztelkedéskor vissza kapta a tudatát az égi életéről, és ezért visszaemlékezett hogy mit tanult, mit mondott neki az Atyja, milyen dolgok történtek az évezredek alatt, ugyan úgy a választottak is visszaemlékeznek majd, az itt töltött éveikre.


Talán tudtam segiteni megértnei....

2019. szept. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 KZitus ***** válasza:
31%

Luci Luci.....:-)

3

"(és azért kell szenvedned, hogy bebizonyítsa Jehova, hogy ő jó uralkodó)." - ezt sértettségből, vagy rosszmájúságból, vagy tudatlanságból mondod? Nem mindegy!


Ugyan miért kellene Jehovának a teremtőnek bizonyítania bármit is a teremtménye felé? De annyira szeret minket, hogy mégis elmondja nekünk a szenvedésünk OKÁT. Aztán az emberre bízza, mit kezd ezzel az ismerettel.

De neked, nekem, és mindannyiunknak azért kell szenvednünk, mert olyan döntést hoztunk, amellyel nem lehet élni itt a földön az embernek. Persze most számon kérheted azt, hogy mégis csak élünk!

Isten szemszögéből szellemi halottak vagyunk, bár mozgunk, táplálkozunk, tesszük a mindennapos dolgainkat. Miért írom azt, hogy Isten szemszögéből...? Krisztus szavai miatt.

"Egy másiknak aztán ezt mondta: „Légy a követőm!” Az így szólt: „Uram, engedd meg, hogy előbb elmenjek, és eltemessem apámat.” De ő ezt mondta neki: „Hagyd, hogy a halottak temessék el a halottaikat, te pedig menj, és mindenfelé hirdesd Isten királyságát!” Lukács 9:59,6O.

Miért mondta Krisztus, hogy "a halottak temessék el a halottaikat"? Mert aki nem él Isten, Krisztus alapelvei szerint, azok szellemi értelemben halottak. Akkor kezdenek "élővé" válni, amikor tanulnak Istenről, és elkezdenek az alapelvei, törvényei szerint élni. Ezzel kapcsolatosan az mondta Pál apostol:"Továbbá, Isten életre keltett titeket, bár halottak voltatok a vétkeitek és a bűneitek miatt."Efézus 2:1

Tehát a szenvedésünk nem Jehovától van (ahogyan vádolod őt) inkább a rossz döntéseink miatt. És azért, is, hogy rájöjjünk, nem tudunk TARTÓSAN boldogan, békésen, elégedetten élni a Teremtőnkkel ápolt jó kapcsolat nélkül.

2019. szept. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!