Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rómak katolikusok! Számotokra...

Rómak katolikusok! Számotokra mi Dániel és a Jelenések könyve tanítása?

Figyelt kérdés

A kisegyházaknál sokszor tapasztaltam, hogy ezeket a bibliai iratokat jóskönyvként használják.


Az Egyház hogyan foglalná össze ezeknek a tanítását?


2019. szept. 17. 06:27
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem jóskönyvként, az biztos.


A Jelenések könyve egyszerűbb, már az elején szerepel benne, hogy János időben közeli dolgokat ír le. Ezt én nem szeretném átértelmezni, ha egyszer ilyen egyértelműen szerepel benne. Tehát azt a nézetet vallom, hogy ezek még az ősegyház idejében bekövetkeztek. Kivéve azt a néhány részt, ami egyértelműen a végső dolgokra vonatkozik, mint az utolsó ítélet, s hasonlók.


Dániel könyvét sajnos kevésbé ismerem, de úgy érzem, hogy abba több mindent bele lehet magyarázni. Például elolvastam most a 9. fejezetet, számomra egyértelműen Krisztus eljöveteléről ír, valamint a jeruzsálemi templom 70-ben bekövetkezett pusztulásáról. De én teljesen laikus vagyok a témában.


Nem tudom van-e az Egyháznak általánosan elfogadott nézete ezekről a könyvekről, azt is el tudom képzelni, hogy több irányzat lehet.

2019. szept. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#2


Köszönöm válaszod.


Az Egyház Dániel könyvét késői keletkezésűnek tartja, a látomásait pedig a makkabeus korig értelmezi. A SZIT Biblia kommentárja alapján a 9. fejezetről nincs az Egyháznak hivatalos magyarázata.


Igazából a kérdést úgy értettem, hogy a mai korra vonatkozóan, lelki értelemben mit adnak nektek ezek a könyvek.


#1


A Jelenések könyve az apokaliptika nyelvezetén íródott, ami abban a korban ismert volt. Ha te nem ismered ezt a nyelvezetet, és tudatlan vagy az ókori irodalomban, miért írsz ide?

2019. szept. 17. 09:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudsz angolul, akkor itt egy lehetséges értelmezés, Szt. Jeromostól (a Vulgata biblia fordítás is az ő munkája):


[link]

2019. szept. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%
*Biblia
2019. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

Jelenések könyvéről van egy elég jó és részletes könyv Barsi Balázs atyától: [link]

A Katolikus Egyház alapvetően nem szeret jóslásokba bocsátkozni. Jézus megmondta, hogy csak az Atya tudja, hogy mikor jön el a végítélet. Innentől kezdve nekünk az a dolgunk, hogy készen álljuk rá. Hibás dolog akár a Jelenések könyvét, akár a Dániel könyvét jóslatnak venni.

2019. szept. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!