Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, szerintetek?

Keresztények, szerintetek?

Figyelt kérdés
Fiatal férfi vagyok, nem volt részem keresztségben. Úgy érzem a gonosz sokszor megkísért és eltérít erről az útról. Azt hiszem pogányként jobban ki vagyok téve a kísértésnek. Vannak bűneim amiket szégyellek és bánok. Hiszem, hogy Krisztus a bűnösökért jött. Mindig is üldöztem a keresztényeket mert gyengének tartottam őket. Majd én kerültem olyan helyzetbe, hogy én voltam a gyenge és imádkoztam. Megalázkodva szégyelltem magam, hogy van képem segítséget kérni ezek után... De kaptam. Szeretnék megkeresztelkedni végre. De a gondolat mindig ott van “kell ez nekem? Isten lehet nem is létezik” stb. Egyszerűen kívánom, hogy jó keresztény legyek. Önzetlen, tisztaszívű és alázatos. Hogy kaphatnék nagyobb hitet? Hogy múlhatnának el a kétségek és a hitetlenség? Úgy érzem a gonosz a rossz szokásokban és káros gondolatokban lakozik. Nyilván szabad akaratom van, rajtam áll melyik útat választom. De 10/6x bűnbe esek és gondolom ilyenkor jókat nevet rajtam “kedves” Sátán barátunk.

2019. szept. 21. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Mik a bűneid?
2019. szept. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon örülök, h már megvan benned a hit csírája. Ha szeretnél még jobban hinni, lehet ezért imádkozni is. És a kételyeidet valóban a gonosz okozza. Nem tériteni
2019. szept. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
*szeretnélek, mert ez a te döntésed, de a keresztelkedéssel már Isten gyermeke lennél és Ő megóva, vezetne, erősitene a hitedben. Sok sikert!
2019. szept. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Ugyan mi az a bűn?
2019. szept. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Imádkozzál.Isten jobban örűl egy megtért bűnösnek,mint száz igaznak.
2019. szept. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nehezebb. Azt tanácsolom, hogy keress egy keresztény közösséget, járj el templomba!
2019. szept. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

A felismerés dicséretes dolog, és ahogy valaki irta is, még az angyalok is jobban örülnek EGY tévelygő hazatérésének, mint azoknak akik már eleve otthon vannak.

A hit ismeret által fejlődik erősödik. Isten akaratának szándékának, személyének megismerése ehhez hozzájárul.

Jehova Tanúi minden kötelezettség nélkül, illetve dijmentesen segitenek neked ebben.


Javaslom még a jw.org honlapot.

2019. szept. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindannyian számtalanszor bűnbe esünk, csak vannak akik beletörődnek és vannak akik hagyják, hogy Jézus felsegítse. Sosincs késő a megtérésre, neked sincs késő, látogass el vasárnaponként a templomba, hiszen hetünket leginkább közösségben tudjuk megélni. Keresztség kapcsán pedig beszélj a helyi pappal, aki biztos örömmel segít majd a felkészülésben.
2019. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A hit hallasbol van, a.biblia ezt mondja.

Hinni akarsz? Olvasd Isten igejet vagy hallgass tanítasokat amelyek Isten tiszta beszedet hirdetik semmit se mellebeszelve.

Hallgasd azokat akik jol ismerik isten beszedet, de a legfontosabb olvasd te is el a bibliaban ha ugaz-e mert sok hamis tanito van aki nem mond el mindent.

Pl.elso lepes: megteres "Terjetek meg es keresztelkedjetek meg"

Ezt sosem lehet elsietni.

Valld meg hogy Jezus az eleted Ura


"Hogyan õrizheti meg az ifju az ö szívét ha nem a te iged megtartasa altal"-bibliai idezet

Tartsd meg Isten igejet es jarj szentsegben, ha valahol nem a szentseget hírdetik(ha gyulekezetbe mesz) es a megterest akkor az szekta es azok a kozossegek nem.visznek elore, ezert figyelj majd arra hogy ha emberi bolcselkedeseket tanitanak , vagy a szentseget -amirol a biblia ir

2019. szept. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 KZitus ***** válasza:

Szia

Te fiatal férfi vagy, én fiatal nő voltam, amikor hasonló cipőben jártam mint te. Még a gondolataim is hasonlóak voltak!

Azt Biblia nélkül is kilogikáztam, ha Krisztus tanításai szerint akarok élni, akkor alaposan ismernem kell azt. Jól meg kell ismernem Istent és Krisztust! Mit várnak el tőlem? A negyedik evangéliumban hamar rátaláltam a Krisztus főpapi imájában mi az amit tennem kell. Ott ez áll: "Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust." János 17:3

Hát nem éppen az örök élet érdekelt, de ha megismerem Istent és Krisztust, az alapelveik szerint élek, akkor az örök élet vele járó jutalom. Azóta is csak áldani tudom a Teremtőmet Jehovát, amiért rám talált ebben az embertömegben itt a földön :-) Naponta hálás vagyok Neki ezért.

2019. szept. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!