Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Átkozott lennék? Van aki...

Átkozott lennék? Van aki annak születik? Miért? Mit tehet ez ellen?

Figyelt kérdés

Római katolikus vallású vagyok, és igyekszem is hitéletet élni... De azt vettem észre, hogy minél buzgobban imádkozom annál nagyobb csapások, sikertelenségek érnek. Megjegyzem, nem csak kérni, hálátadni is szoktam.

Valahogy gyerekkoromtól kezdve egy nyomorult balfék vagyok. Nem kívánt gyerek vagyok, anyám elég kemény volt velem, nemigen volt türelme hozzám, sokszor elvert, idegbeteg, agresszív, mert őt is verték, és önző(az anyja,nagyanyám szerint is). De sajnos a többi családtagom is nehéz eset, van depressziós, alkoholista, pszichopata üldözési mániás...Nagyon megterheltek gyerekként. Sajnos a tágabb környezetben sem találtam sose a helyem, ovodában, iskolában se voltak barátaim, ott is sokat elvertek. Pedig mindig is csendes melankólikus konfliktus kerülő voltam...Késöbb se tudtam barátságokra szert tenni..ami nagyon bántott. Aztán fiatal felnőttként meg is erőszakoltak... Nem, nem voltam kihívó, kacér..egy pszichopata a környezetemben kifigyelt....

Aztán lisztérzékeny lettem...

Az egyetlen ami sikerült, az a jó párválasztás, a férjem...nagyon szeretjük egymást... De sajnos nehezen indul a közös jövőnk, anyagi, családi okok miatt...

És nemrégiben 9hónapja felcsillant a reménysugár...várandós lettem...végig minden rendben volt. Sokat imádkoztam, hogy vigyázzon a babámra az Úr..én nem is számítok annyira, csak neki ne legyen baja...és a kiírt időpont előtt két nappal...nem mozgott a hasamban...bementünk a kórházba..és nem élt..megcsászároztak... a köldökzsinór a nyakára tekeredett és megfulladt...

annyirra figyeltem mindenre az egész várandósságom alatt, hogy ne ártsak neki semmivel. gesztációs diabétesz miatt tartottam a szigorú megterhelő diétát a gluténmentesség mellett...csak a babának ne legyen baja...

A várandósság elején úgy voltam vele, ha elmegy menetközben rossz lesz, de bitos komoly oka lenne...De így a végén...szép egészséges baba, és a köldökzsinór miatt...

Nem tudom mivel érdemeltem ki ezt a csapást..Nem vagyok egy szent tudom, de nem tudom mit követtem el amiért ezt érdemeltem. Vagy mi oka lehetett ennek...Elötte pár nappal voltam gyónni, meg szentségimádáson, és kértem hogy vigyázzon a babámra az Úr... hittem hogy velem lesz...

Minta fordított arányosság lenne, vagy épp egyenes(relatív) minél buzgobb imádság, annál nagyobb csapás ér... Nem értem...miért...Sose volt könnyű az életem..de most reménykedtem, hogy egy kis boldogság engem is érhet, ami annyi embernek megadatik..jóknak és rosszaknakis egyaránt...ismeretségi körömben is mindenütt szálingóznak a gólyák, egészséges szép babákat hozva...Csak nekem nem jár ez...

És rettegek, hogy most a párom következik majd...már csak őt lehet tőlem elvenni...Félek imádkozni is...nem értem mi van...tudtommal aki kér annak adatik... nem is dühhel írom ezt, senkire nem haragszom, csak nem tudom ezt értelmezni...

Van ötletetek? Mitől ilyen nyomorúságos az életem...Tudom van mit enni, meg adott a vegetációhoz minden... De mi értelme mindennek, ha kicsikémet elvesztettem. És pont így a végén...annyirra ritka baleset ez...de persze ki mást sújtott volna ez, ha nem engem. Tudom nem én vagyok az egyetlen, csak ez a csapás már "hab volt a tortán"... a legszörnyűbb...nem birom tovább..



2019. szept. 23. 15:36
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
25%
Hátat kell fordítani a katolicizmusnak ha jót akarsz.
2019. szept. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező, sajnos jól látod, a római katolikus vallási gyakorlat rengeteg olyan elemet tartalmaz, ami átkot, vagy mai szóval szerencsétlenséget közvetít. Nem te vagy sajnos az első, aki ilyet beír. Volt egy katolikus nő, aki Szent Matildához imádkozott nagyon buzgón (a névre nem biztos, hogy pontosan emlékszem), hogy ne csalja meg őt a férje, és utólag kiderült, hogy amikor a buzgó ima órák voltak, pont akkor találkozott a férje a szeretőjével.

A Biblia felsorolja azokat a cselekedeteket, amelyek miatt Isten átkot helyez az ilyen emberekre. Nem akarok itt vitát erről, ha kéred, privát üzenetben szívesen megírom! Vannak erről jó könyvek is a Biblia tanítása alapján.

Isten áldását kívánom az életedre!

2019. szept. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
De elvileg vallástól függetlenül, aki az Úrhoz imádkozik, és bűnbánatot tart...és jószándékú, annak nem kéne átkozottnak lenni...senki nem tehet arról milyen kulturális közegbe, családba születik...a bibliába benne van, aki kér annak adatik. Jézust is random pogányok is kérték segítse meg őket és megsegítette őket... szóval nem értem
2019. szept. 23. 15:57
 4/46 anonim ***** válasza:
39%
Ez ok, de a példa azt mutatja, hogy, legalább ezek után, felül kell bírálni a kötődést
2019. szept. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
63%
Ajánlom a figyelmedbe Jób könyvét!
2019. szept. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Jób könyve... ettől tartok én is...hogy most a férjem következik, őt még el lehet tőlem venni. És nem tudom mit tehetnék ez ellen. Félek nagyon...
2019. szept. 23. 16:10
 7/46 A kérdező kommentje:
Mondjuk Jóbnak jó élete volt, mielőtt az Úr a csapásokkal próbára tette volna... Nekem mindig nehéz volt...nem tudom meddig bírom még...
2019. szept. 23. 16:12
 8/46 anonim ***** válasza:
84%
Nem átkozott vagy, hanem mélyen traumatizált. Vallás helyett pszichiáter, az talán tud segíteni, ha te is akarod.
2019. szept. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 Molyember ***** válasza:
93%

Mindenkinek a saját gondja a legnagyobb. Ismertem régen egy embert, az utolsók között volt, akik gyermekbénulást kaptak, pár hétre azután jött be a védőoltás az országba, hogy ő megbetegedett. Az egész életét magatehetetlenül, tolószékben, vagy fekve töltötte. A csontjai törékennyé váltak, többször eltörte a lábát az elektromos székkel, gondjai voltak a szemével, végül rákban halt meg. Sosem hallottam tőle, hogy miért pont ő, pedig tőle szó szerint mindent elvett a betegség. Nemhogy párkapcsolat nem jutott neki, de még az is mások jóindulatán múlt, hogy ne a saját székletében üljön egész nap.

Nem tudom ezt a kérdést vallásos szempontból megközelíteni, mert nem hiszek a gondoskodó Istenben, de azért leírom, mit gondolok.

Azért közösítettek ki, erőszakoltak meg, azért halt meg a kisbabád, amiért gyerekek születnek afrikai szemétdombokon, családanyák halnak meg autóbalesetben, kapnak leukémiát érettségi előtt álló fiatal gyerekek, lőnek halomra egész városnyi életerős embert valami háborúban: mert csak. Nincs semmi oka, egyszerűen csak megtörténik. Minimálisan képesek vagyunk befolyásolni az életünket, de a lényegi különbség köztünk a puszta vakszerencse. Tudom, ez hívőként elfogadhatatlan, de én nem tudom másként értelmezni a vallást, mint hogy Isten az embernek adta ezt a világot, és nem szól bele többet. Sőt, ha jól emlékszem, a bűnbeesés miatt vagyunk itt, vagyis a világunk egy büntető intézmény. Ezt te megtapasztaltad, de még így is a világ boldogabbik feléhez tartozol.

És nehogy azt hidd, hogy gúnyolódom veled, tényleg sajnálom, ami történt. Csak nem hiszem, hogy oka van.

2019. szept. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Tehát minden hiába való felesleges, mert deizmus van, ill nem jó vallásba születtem, ...és örvendeztek hogy nem bénultként kell leélnem az életem, csak erőszak, meg a gyerekem halt meg ésstb... Én ezt már nem bírom tovább... már rég öngyilkos lettem volna, de ugye az bűn és pokol jár érte, az meg örökre szól. de már ez túl sok nekem...nem tudom már mi van...
2019. szept. 23. 16:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!