Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mai felfogás, vagy kereszténys...

Mai felfogás, vagy kereszténység? Te, vagy esetleg a boldogság és az öröm?

Figyelt kérdés
Fiatalok mottója hogy élj a mának és ne foglalkozz a holnappal. Reklámok azt sugallják, hogy szeresd magad, törődj magaddal, neked ez jár. A Kereszténységen kivűl majdnem mindegyik vallás azt mondja hogy Istenísd magad, szeresd magad. Érj el Jézusnál magasabb szintet. Ne a vallásba higgy, véletlenül sem mondj le magadról ne Istenbe higgy hanem saját magadba higgy te legyél saját magad Istene. Ugye ez a modernkori sátánista ideológia része is egyben, ami elméletileg a Bibliai sátán létezését és isten is letagadja de még is kedvez neki egy formában. És akkor mitőrténik ha egy ember mindezzel szembesül, és megfogadja, de végül rájön hogy csak magának élt, nem foglalkozott a holnappal nem tanult, eljárt felette az idő és most a híd alatt van. Mi van akkor ha látja az ember a TV reklamokat, a reklámokat hírdetéseket hogy neked ez jár, vedd ki a részed, már mindenkinek van ilyen. És rádöbben hogy bizony neki nincs egy olyan jó piros biciklije, háza, telefonja tusolója, de még egy illatos testapolója de tusfürdő és szappan sincs. Izzadt poros piszkos, éhes. Hát igen ilyenkor maga alatt van az ember, ez egy depressziós állapot. Eddig végig magát istenítette, átlépet gúmytűzött a szenvedőkből, hajléktalanokból. Sosem adott pénzt a sarokban ücsörgő hajléktalanoknak, de még egy falat ételt, kenyeret teát, de egy banánt sem. Most pedig ő a hajléktalan. Elvált a feleségétől, elvették tőle a gyermekeit ráment a drogra a háza meg a piára. Mert akkor még úgy gondolta, hogy rövid az éket miért ne élvezze ki. Úgy is egyszer meg kelk halni valamiben nem? Legyen legalább egy kis öröme is. De aztán rájött, hogy a drog vett el tőle mindent, a csakádot, a házat, az életét. Jó oké de legalább boldog volt? Nem. Nem volt boldog. A drog hosszú távon nem okoz örömöt, aztán jön a szorongás, a depresszió. Hogy kell még hol van még? A mellékhatások és a hiány miatt saját magad kezded kaparni kisebzed a bőröd. Nem alszol este. Úgy nézel ki mint egy UFO. Valójában csak az tükröződik le, amit okoztál magadnak. És ilyenkor jön a démonizálás. Hogy minden rossz, még jobban elfordulsz istentől még jobban lesüljedsz. Vagy pedig másik esetben megtalálod Istent, és felálsz a segítségével a helyes úton. Többé nem csak a jelnben élsz, mehbecsülöd amid van és nem tékozolsz el mindent mint a tékozló fiú. Megbecsülöd családod, gyermekeid. És hosszú életed lesz. Hálát adsz azért hogy élsz, a legkisebb falatért és segítségért is. Te is segítesz másoknak, lemondasz magadról oda adod energiád, boldogságod másoknak. Nem azért hogy te boldog legyél, és nem is azért hogy kapj. Nem is leszel boldog mert lemondtál, még is eltölt egy kis büszkeség hogy életetben elöszőr Istenre hallgattál jót cselekedtél. Mikor pedig vissza kapod, akkor mikor nem is számítasz rá. Akkor kétszer annyira boldog leszel!

#vallás #emberek öröm
2019. szept. 23. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd kérlek a kérdésed?
2019. szept. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1Leírtam mi a mai, és mi a keresztény felfogás. Kocsit eltúloztam hogy érthető legyen. Neked melyik szimpatikusabb? Hosszú élet család öröm, örök éle? Vagy rövid élet, önkstenítés, szorongás?
2019. szept. 23. 18:43
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem szélsőségesen eltúlzod. Utálni kellene magunkat és a gyerekeknek meg az uzsonna pénzt csövesknek adni, akik elisszák?
2019. szept. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem mind a dogmatikus keresztény, mind a modern materialista felfogás tévút. Én az okkultizmus és a ceremónikus mágia híve vagyok.
2019. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én valami iyesmi példát írtam volna koromból kifolyólag:

Berúgsz, drogozol , cigizel, lefekszel akivel csak szeretnél. Megmutatod amid van. Mindig te vagy a középpontban , minden buliba meghívnak. Tehát egy ,, menő” fiatal vagy a világ szemében. Élvezed az életet. Kiéled magad. Egyszer élünk.

Mértékkel iszol, nem cigizel, nem drogozol, nem vág a hivalkodó a testeddel. Számodra fontosak a parancsolatok , fontosnak tartod Isten ,,nézeteit” . Tudod, hogy Istennek nagyon jo tervei vannak veled. Csakis egyetlen egy embernek szeretnéd tartogatni a tested, a házastársadnak, emiatt nem fekszel le senkivel sem házasság előtt. Nagyon sokan megvetnek, kinevetnek. Idióta bigottnak tartanak, akinek agyára ment a vallás. Te túl ,,szent “ vagy ( gúnyosan szent ), hisz te sosem gyújtassz rá stb. De tudod, hogy azok a fiatalok akik a világ szemében ,, menők “ , ők még nem ismerik Istent és az Ő szeretét. Nem látják még át ezt az egészet, azért élnek úgy ahogy. Azt is tudod, hogy te is (ahogyan mindenki ) , nagyon fontos vagy Istennek es Ő csakis a legjobbat akarja neked ( ahogyan mindenkinek).

2019. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt az úgyn. keresztyén felfogást ,honnan szedted?A Bibliából,Jézus tanításai közül,a tanítványok bizonyság tételéből?

Vagy a korszellem sugallta beléd?

2019. szept. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Aki Jezust akarja kovetni az megkell tagadja a testi bűnos kivansagait, maskepp soha nem.lesz igazan az o kovetoje.

Vagy a vilagot es annak oromeit valasztod vagy Jezust es megtagadod a testi vagyaidat.

Nehez de nem lehetetlen

2019. szept. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egyik egy aspektus.

Amit te kereszténynek hívsz, köze sincs a kereszténynek. Mintha ellentét lenne, közben az egyik a másikban van.

2019. szept. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!