Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan keresztény, aki nem...

Van olyan keresztény, aki nem ítéli el a nemi erőszakot?

Figyelt kérdés
Egyik válaszom le lett pontozva, ahol azt írtam, hogy az is paráznaság (persze sokkal súlyosabb bűn).

2019. szept. 23. 19:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
1%

Attól függ mit nevezünk nemi erőszaknak, mert manapság egyre több minden annak számít, bár nem a kereszténységben, hanem a világi felfogásban. A konzervatív kereszténység szerint a feleség pl. alárendelt a férjének és a férfinak saját telkén bármikor kedve szottyan szexelni vele, a feleségnek kutya kötelessége beleegyeznie házastársi kötelességként.


Minden esetre a kereszténység különbséget tesz különféle szexuális bűnök között. Például a heteroszexuális nemi erőszak kisebb bűn, mint a maszturbáció, mert az legalább férfi és nő között történő aktus volt, amiből akár gyerek is születhet. Egyes keresztények szerint még a pap és kisfiú között történő pedofil aktus is kisebb bűn Isten szemében, mint a maszti, mert az is legalább két ember között történt, valamint meg volt benne a hagyományos pederasztikus dinamika -idősebb tanítómester szexelt a fiatal tanítvánnyal- ami a régi római felfogás szerint csak erősíti a mester-tanítvány kapcsolatot.

2019. szept. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 tgt ***** válasza:
100%
Minden normális ember elítéli a nem erőszakot, ez nem vallásfüggő. A félreértések elkerülése végett: ha a feleség nem akarja a szexet, és a férj a felesége akarata ellenére mégis magáévá teszi, az is nemi erőszak.
2019. szept. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

"Van olyan keresztény, aki nem ítéli el a nemi erőszakot?"


Nagyon remélem, hogy nincs.

2019. szept. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mondjuk az ilyen hányadék egyébként sem lehetne keresztény, csak roston sült.
2019. szept. 23. 20:49
 5/17 anonim válasza:
26%

Persze hogy van olyan, a templomok első sorában ül.

(Lásd: Köpök a sírodra c. film 2. része)

2019. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%

Magát a rosszat ítélem meg valamilyen alakú rossznak.

De mindennek megvan a maga oka. Aki ilyet csinál is. Neki borzalmas létezése lesz, a jelenlegi is borzalmasan üres, szomorú, kínteli.

2019. szept. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Nemcsak a keresztények,más normális ember is elitéli a nemi erőszakot.
2019. szept. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%

Benedek nyugdíjazott pápa egy interjúban ezt nyilatkozta:


[link]


"

A pedofília áldozataival folytatott beszélgetéseim során egyre határozottabban felismertem, hogy valóban erre van szükség. Egy ministránsként az oltárnál szolgáló fiatal nő beszámolt arról, hogy a káplán, aki ministránsi minőségében a felettese volt, minden alkalommal a következőket mondta, mielőtt szexuális visszaélést követett volna el a sérelmére: „Ez az én testem, amely érted adatik.”

"

2019. szept. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

[link]


"Az oltáron erőszakolta meg a kislányt a pap, az apa hagyta


Újabb 12 gyerek megerőszakolása miatt idézték bíróság elé Ausztrália legismertebb pedofil papját, a 83 éves Gerald Francis Ridsdalet.


Az egykori papot már elítélték 53 gyerek szexuális zaklatása miatt, de most újabb áldozatok jelentkeztek: 11 férfi és egy nő. Ridsdale 1962 és 1988 között fajtalankodott az ártatlan gyerekekkel - írja a New York Post.


A pap azt használta ki, hogy Nyugat-Victoria falvaiban nagyon vallásosak voltak a lakosok, és a gyerekek zaklatását isteni elrendeltetésként állította be. 1974-ben például egy apuka vitte el a templomba 10 éves lányát, ott levetkőztette és felfektette az oltárra, majd végignézte, ahogy Ridsdale megerőszakolja a zokogó kislányt.


Jézus meghalt a bűneinkét, ezért megbocsátást nyerünk, és ha megvallom bűneim, én is elnyerem a megbocsátást

- mondta a pap.

"

2019. szept. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
én már írtam a katolikus papokat, de valamiért törölték a válaszom
2019. szept. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!