Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megérné az alapján felvennem...

Megérné az alapján felvennem egy vallást, hogy milyen túlvilágot ajánlanak?

Figyelt kérdés

Valószínűleg nem fogok addig élni, hogy az elmémet számítógépre töltsék fel, ezért kell egy B-terv, hogy a halál után ne legyen vége mindennek.


Emiatt azon gondolkodom, hogy muszlim vagy mormon leszek.


Azért gondolkodom e két vallás mellett, mert muszlimként 72 szűzlányból álló háremem lehet a túlvilágon, mormonként pedig kapok egy saját bolygót, aminek az istene leszek.



2019. szept. 26. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Tudtommal a 72 szüzet csak akkor kapod meg, ha dzsihádot folytatva öngyilkos merénylőként meghalsz. Mormonokról nincs tudásom.

Ugyanakkor az iszlámmal nagy fába vágnád a fejszéd. Napi 5 ima arabul, kötött mozdulatokkal és fohászokkal, alkohol tilalma, körülmetélés, itthoni kiközösítés muszlim voltod miatt. Szerintem nem éri meg.


Csak fogadd el, hogy Jézus Krisztus annyira szeretett, hogy meghalt érted is, ahogy mindenkiért aki elfogadja a szeretetét.

2019. szept. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Az ég világon semmi vallásnak sincs értelme, ha nincs mögötte hit. A két említett vallás miatt sejtem, hogy a kérdés inkább trollkodás, mint sem őszinte útkeresés, de azért nem árt tudni, hogy hit nélkül nem sokat ér az egész.
2019. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
A bolygós az nem a szcientológia?
2019. szept. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 tgt ***** válasza:
72%
Szerintem mindenképpen érdemes végignézni az egyházak ajánlatait és azt elfogadni, amelyik ár-érték arányban a legjobb.
2019. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Osztom a véleményt, hogy hit nélkül nudlit nem ér az egész.
2019. szept. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Akkor már kereszténység. Törekedj a jóra, fogadd el a jóságot, mint egyetlen igaz utat, és végtelen örök tökéletes állapotban létezhetsz istennek egyenlrő részként a mindenből.

Ja várj... ez a valóság is.

Akkor csak sz@rd le az egészet, legyél jó amennyore csak tudsz, mert így ésszerű, és jó, és úgy is a tökéletességbe jutsz pár ezer éven belül.

2019. szept. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

:)


Nem. :) Azalapján kéne, hogy azonosulsz-e, egyetértesz-e valamelyik vallásnak 100%-ban, vagy közel 100%-ban a tételeivel. Ha meg nem , akkor keress tovább, vagy nem kell tovább keresned, lehet saját vallásod is. :)


Nem kell pl adott esetben régi tételekhez idomulni, van , amelyik vallás, nemtom hogy mondjam, mondjuk rugalmasabb, és akkor nem azt mondja, hogy ez így van fixen, hanem még akár gondolkodásra is bíztathat, mert pl tudod, a tudomány is el tud avulni, hogy új kutatásokkal pl megállapítják, hogy nem is pont úgy van, ahogy eddig az tudva volt. Tehát nyitottnak lehet lenni új eszmék felé, tehát nem kell magad már egy eleve meglévő skatulyába belepréselned. Hanem minden vallásból pl amivel egyetértesz, azt beleteszed a te saját világképedbe. És akkor ha pl szembejön valami megtapasztalás veled, ami pl mondjuk az egyik részét cáfolja, akkor felül tudod bírálni a korábbi nézeteidet, és pl nem fásulsz bele, nem ragadsz bele. De amúgy nem szeretnék megbántani senkit, aki esetleg nem így gondolkodik, és maradna inkább a mások által összeállított, fektetett vallási tételekkel. Tehát, ha az neki megfelel, akkor az is tudhat tök jó lenni, és akkor szal ha az neki úgy jó, akkor az úgy király:) Viszont egyébként annyi a lényeg gondolom, hogy lehetőleg ne ártsunk másnak, én asszem, hogy ennyi akár lehet egy egységes kiindulópont, és akkor innen erről bármerre felé tudsz menni. :)

2019. szept. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azért gondolkodom e két vallás mellett, mert muszlimként 72 szűzlányból álló háremem lehet a túlvilágon,"


A közhiedelemmel ellentétben ilyen nincs az iszlám vallásban. Ha komolyan gondolod akkor érdemes lenne valóban utánajárnod, nem pedig városi legendákból kiindulnod. Mormon vallást nem ismerem, arról nem tudok nyilatkozni.

2019. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

Nem.

Ugyan is Isten, egy lehetőséget kinált fel arra, hogy az életet válasszák, és nem emberek által kreált vallásokat, hiedelmeket.

Az általad felsoroltak egyik sem felel meg Isten álláspontjának.

2019. szept. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Jézus azt mondta, legyen meg nektek a ti hitetek szerint. (És én hiszem, hogy így is lesz, mindenkinek a saját hite szerint, mert amiben hiszel az motivál téged, az irányítja a lelked munkáját is.)


Jézus nem mondta azt, hogy legyen meg nektek a ti vallásotok szerint. Vallást fel lehet venni, mert az szokások, hagyományok, gyakorlatok sora. A hit viszont fejlődik az emberben, a hitet nem felvesszük, hanem hitre jutunk, mert akarjuk, hogy vezérelje lépéseinket.


Ha fel akarsz emelkedni az isteni létállapot szintjére és abban hiszel, hogy ez a te célod és rendeltetésed, akkor Isten segíteni fog ebben.

Ez esetben nem az a lényeg, hogy mormon leszel-e, mert Istent nem érdekli különösebben az egyháztagság, hanem az, hogy már itt a Földi létben isteni módon gondolkodsz-e.


Isteni módon élni, gondolkodni és cselekedni az arról szól, hogy azt a hatalmat (hatást, cselekvőképességet, tenni akarást, tehetséget, lehetőséget, képességet) ami neked van, mire használod. Jobbá teszed-e az Univerzumot azáltal, hogy benne élsz? Jobb-e a családtagjaid, vagy a szomszédod, vagy a melletted kéregető hajléktalan, vagy a hozzád bezörgető jövevény élete az által, hogy Te létezel és szabadságodban áll valamit tenni, vagy nem tenni? Hozzászólásaiddal, kérdéseiddel és válaszaiddal jó irányba tereled-e a dolgok alakulását?


Láttam nagyszerű hithű muszlimokat akik sok jót tettek, láttam nagyszerű Krisnásokat akik jobbá tették környezetüket, láttam jó keresztényeket, jó zsidókat és sok jó mormont. (De láttam ezekből rosszakat is, akik nem lehetnek minták számunkra bárhová tartozzanak is.)

2019. szept. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!