Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért fontos a szentmise egy...

Miért fontos a szentmise egy keresztény ember életében?

Figyelt kérdés
Bő véleménykifejtést kérnék szépen. Köszönöm előre is!

2019. szept. 29. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Amennyire fontos együtt imádkozni olyan emberekkel, akiket csak arcról ismersz, és semmimást nem tudsz róluk, még a nevüket sem.
2019. szept. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha bő kifejtés érdekel, akkor olvass el egy ilyen témájú teológiai értekezést, de röviden szívesen válaszolok rá.


Ahogy a szentmise két fő részből áll; ige- és áldozat liturgiája, úgy a szentmisén való részvételnek is két lényegi oka van. Talán a legfontosabb az Eukarisztiában való részvétel, hogy Krisztussal valóságosan találkozhatunk az Oltáriszentségben. A másik pedig az a fajta lelki táplálák, amit Isten igéjének hallgatása és az ezen való elmélkedés jelent (pont a mai vasárnap ünnepeltük a Szentírást).

2019. szept. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Hát elég nagy baj lenne, ha egy liturgikában lehetne csak találkozni Krisztussal...
2019. szept. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

…hát tegnap voltam OMÉK-on, ott például nem találkoztam vele egyik standnál sem.

Ellenben Krisztus maga mondja:

"A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne."


Illetve ezt is mondja:

"Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük."


Egy szentmisén mind a kettő teljesül.

2019. szept. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
Ja, hogy szerinted a világ Teremtője kizárólag egy katolikus misén pacsizik a hívőkkel? :)))))
2019. szept. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha ilyet állítottam volna, akkor kérlek idézz. Tudod néha kevesebb rosszindulat többet érne, s talán kicsit keresztényibb is lenne.
2019. szept. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Itt van egy 12 részes sorozat a szentmiséről, nem hívőknek és újaknak is. Csak ajánlani tudom:


https://www.youtube.com/channel/UC1zuucvh8x0XxGmPEF_KNUg

2019. szept. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

"Hát elég nagy baj lenne, ha egy liturgikában lehetne csak találkozni Krisztussal..."

Senki nem állította, hogy CSAK ott lehet találkozni vele. Nyilván Istent és a kegyelmét nem korlátozzák az emberi események.

Viszont nem értem, hogy miért támadsz egyből? Miért kell lenézni minket?

A kérdésre válaszolva: a szentmise Krisztus keresztáldozatának a megjelenítése. Nem "új áldozat", és nem is Krisztus halálának a "megismétlése", hanem megváltásunk megjelenítése a szentségi színek alatt. Az egyház 2000 év óta ezt cselekszi Krisztus emlékezetére, ahogy Ő kérte. Az Eucharisztia a keresztény élet csúcsa és forrása. (ahogy a Lumen Gentium fogalmaz) - ugyanis Krisztus maga ez testében és vérében.

2019. szept. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Nem fontos. Én sosem járok, mert sok az istenkáromló, álszent, istentelen, negatív, agymosott, szeretethiányos, morálisan éhező ember.

Találkozoó, meditáció, beszélgetés, vagy époen isten dicsőítése a barátaimmal sokkal inkább istenszolgálat, mint ilyen helyre menni, ahol a papnak sincs semmi fogalma a bibliáról és az értelmezéséről.

2019. szept. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Ez tartja egyben a közösséget.

Azért ez elég fontos, nem?

2019. szept. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!