Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A reformátusoknál ki a pápa?

A reformátusoknál ki a pápa?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ki vezeti vagy felügyeli őket? Honnan tudható, hogy két református templomban ugyanazt a hitet vallják?

2019. szept. 29. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Vissza kéne menned az általános iskolába. Bár vsz. még ott is értelmesebbek a gyerekek.
2019. szept. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Miért kellene visszamennie. Bmeg én sem tudom, hogy a sok különböző vallásnál van-e olyan nagyfőnök mint a pápa a katolikusoknál. Mondjuk én lesz.arom az összes vallást.
2019. szept. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Pl. azért mert ezt tanuljuk töriből.
2019. szept. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
A reformátusoknál nincs pápa.
2019. szept. 30. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

A reformátusoknál kerületi zsinatok vannak, innen vezetik a felekezetet. Tehát nem egy fő, hanem több fő vezeti, felügyeli őket.

Egyébként nem feltétlen vallják ugyanazt két ref. templomban, például a kettős predesztinációban is lehet eltérés. Illetve van ahol lehet női lelkész, van ahol nem.

2019. szept. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szp72 ***** válasza:
92%
Én úgy tudom, hogy a reformátusoknak is van valamilyen nemzetközi tanács, s annak is van nyilván egy elnöke. A jogköre azonban jóval kevesebb, mint a katolikusoknál a pápának.
2019. szept. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Református Egyházak Világszövetsége,az elnök Clifton Kirkpatrick.
2019. szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kettős predeszti egy nagy Eretnekség. Keresztény kálvinista inkább letagadná a vallását minthogy elhigyje.
2022. jan. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!